-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Wyborcza, pocztowa majówka, czyli kiedy Prezes był na poczcie?

Ja, odkąd najpotężniejszy człowiek świata, czyli prezydent USA Donald Trump zadeklarował, że podobnie jak Ewaryst Fedorowicz (kolejność prawidłowa), ma na koronawirusa wywalone, nie muszę się już przejmować tym, czy jakiś nadwiślański, polityczny lokals też wywalone ma lub nie ma.

Owszem, miło mi słuchać i czytać, jak Prezes Kaczyński deklaruje (piszę ten tekst w południe 3 kwietnia), że jego wywalenie na korona… itd. w kwestii doprowadzenia Polaków na zwane wyborami głosowanie 10 maja, którego celem jest zapewnienie mężowi pani Kornhauser (dalej MPK) meldunku w nieruchomości przy Krakowskim Przedmieściu, jest wciąż aktualne.

Ale już deklaracja zwanego Psem, syna tego wieeeloletniego kapusia bezpieki, że 10 maja poczta zapewni wybór MPK (bo przecież o to chodzi) budzi moje wątpliwości  natury technicznej, sprowadzające się do pytanie zawartego w tytule:

kiedy (i czy kiedykolwiek) Prezes Kaczyński był na poczcie?

***

Kiedy obserwuję dane z wygaszanej gospodarki, wygaszanej z powodu 59 zgonów miesięcznie  na jakiegoś wirusa w 36 milionowym kraju i jednocześnie  słucham słodkiego pierdzenia bankstera (to nie moje  – autorem jest inż Czaban), który jeszcze miesiąc temu sprzedawał Polakom humbug pod nazwą zrównoważony budżet,

gdy widzę nerwowe oblizywanie się ministra wszystkich bezpiek (i wszystkich zomowców), to czuję przez skórę, że mają chłopaki w zanadrzu pomysły na zaciśnięcie nam obroży, że o założeniu kagańca nie wspomnę, bo socjaliści postawieni przed możliwością utraty władzy potrafią być nieobliczalni.

Ale jako potwierdzony przez pisowski IPN i takiż urząd ds kombatantów „element antysocjalistyczny” , jadąc starym komuchem Lecem (ot, paradoks)  zdecydowanie wolę tabliczkę z napisem „wstęp wzbroniony, niż wyjścia nie ma”.

No to teraz o (nomen omen) wyjściu:

***

Mam w portfelu glejt w dzisiejszej sytuacji bezcenny, czyli AWIZO.

Awizo to informuje mnie, że mam odebrać z urzędu pocztowego przesyłkę poleconą. Żeby ją odebrać, muszę się zgłosić do urzędu pocztowego i nawet łapanka w postaci 2 zielonych + jeden granatowy mi niestraszna:

awizo robi za przepustkę, której nie zakwestionuje żadna kontrola.

Poczta jest czynna od 10 do 18.
O 9:30 jest przed nią 20 osobowa kolejka, co gwarantuje stanie na powietrzu (jeszcze kilka dni temu zimnym, a zatem ponoć niebezpiecznym) jeszcze przez minimum 100 minut, bo nie zawsze jest na poczcie czynne więcej, niż 1 okienko.

Po południu w kolejce jest 40 ludzi, karnie stojących w 2 metrowych odstępach, a ja zwyczajnie nie mam ochoty w niej stać.
Przejść się na pocztę, i owszem, bo nie przepadam za siedzeniem w areszcie.

Nawet domowym.

Za kolejnych kilka dni dostanę awizo powtórne, które będzie mi służyło za kolejną , spacerową przepustkę.
 

***

No dobrze, ktoś zapyta – a co potem, ty elemencie antysocjalistyczny?

A już informuję, bo ja nie jestem polityk, czy inna (…) i nie uprawiam insider trading  (handlu informacjami, który zapewnia ustawienie siebie i rodziny na pokolenia):

otóż przyszło mi do głowy, że odbierając przesyłkę z urzędu pocztowego, mógłbym nadać przesyłkę poleconą.

Do siebie.

Kilka dni później dostałbym kolejne awizo, które posłużyłoby mi za kolejną przepustkę. I tak dalej – i tak do końca (mojego, lub ich).

No zobaczę.

I tylko mnie jedno trochę (a nawet bardziej, niż trochę) dziwi:

żeby zapraszający Polaków na „pocztową majówkę”  Prezes Kaczyński, jakby zapatrzył się na marszałka senatu Grodzkiego i polubił koperty?!

Dziwny jest ten świat!

(zdjęcie tablicy poświęconej Czesławowi Niemenowi, a umieszczonej na ścianie szkoły muzycznej do której uczęszczał, zrobiłem w lecie w Grodnie. Tam też, w małej, prywatnej kwiaciarni  kupiłem te biało-czerwone kwiaty).

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/zarzadzanie-strachem-czyli-kiedy-sie-to-rypnie

 tagi: mąż pani kornhauser  koronawirus  głosowanie korespondencyjne  czesław niemen  wyborcza pocztowa majówka  wybory2020 0 

ewaryst-fedorowicz
3 kwietnia 2020 16:34
85     2733    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
3 kwietnia 2020 17:08

"Ale już deklaracja zwanego Psem, syna tego wieeeloletniego kapusia bezpieki, że 10 maja poczta zapewni wybór MPK (bo przecież o to chodzi) budzi moje wątpliwości  natury technicznej, sprowadzające się do pytanie zawartego w tytule:

kiedy (i czy kiedykolwiek) Prezes Kaczyński był na poczcie?"

Panie Ewaryscie, a kto to jest ten Pies?

zaloguj się by móc komentować

AnDzej @ewaryst-fedorowicz
3 kwietnia 2020 17:39

Ech,same kłody pod nogi rzucają chcącym celebrować "demokratyczne procedury" wyboru swoich nadzorców.Dziś ogłoszono m.in.zakaz wstępu do "lasów polskich"(tako rzecze der Onet).Z jednej strony to cieszy,bo znaczy to ,że ich jeszcze nie zdązyli podarować "żymianom" a z drugiej jak spełnić ten święty i patriotyczny  obowiązek by nie narazić się na  gniew niektórych hierarchów grzmiących  zza stolika (na ambony już nie wlażą,bo z tamtąd raczej Słowo Boże wypada głosić a nie mizdrzyć się  "cezarom") o grzechu zaniechania.

Dla mnie trudność  jest niejako podwójna gdyż droga na Pocztę przez las wiedzie i nie wiem czy i w nadleśnictwie nie będę musiał o kwity się starać.

To może niech już rządzi Jaśnie Pan MPK .Jurek gra w Orkiestrze tyle lat( a odgraża się ,że będzie grał  do końca świata +1) i  gawiedz go miłjue to i MPK może kierować naszym wesołym czerwonym autobusem.

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @AnDzej 3 kwietnia 2020 17:39
3 kwietnia 2020 17:56

@AnDzej

Odnoszę (błędne, rzecz jasna) wrażenie, że chłopaki mają wywalone na śmierć tych ludzi, ktorzy chorują na depresję,  a zamknięcie znoszą gorzej, niż ci (jeszcze) zdrowi.
Inna sprawa, że skoro można stać w wielogodzinnych kolejkach do głosowania pocztowego, to dlaczego nie można (wg lekarza Szumowskiego) samotnie pobiegać sobie godzinę?

Coś tu nie gra.

zaloguj się by móc komentować

tomasz-kurowski @ewaryst-fedorowicz
3 kwietnia 2020 18:12

Nie wiem jak to się ma w Polsce odbywać, ale czy głosowanie korespondencyjne to nie czasem wizyta przy skrzynce nadawczej, a nie okienku? W dodatku z rozłożeniem na wiele dni. Tak to działa w Wielkiej Brytanii.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @ewaryst-fedorowicz 3 kwietnia 2020 17:56
3 kwietnia 2020 18:17

Nic tu nie gra. Nic się nie klei. Zastanawiam się, czy przejazd samochodem duktem leśnym, z psem na tylnym siedzeniu też kwalifikuje się do mandatu?

zaloguj się by móc komentować

AnDzej @ewaryst-fedorowicz 3 kwietnia 2020 17:56
3 kwietnia 2020 18:30

"Inna sprawa, że skoro można stać w wielogodzinnych kolejkach do głosowania pocztowego, to dlaczego nie można (wg lekarza Szumowskiego) samotnie pobiegać sobie godzinę?"

Może to obawa,żeby się partyzantka nie odrodziła w tych lasach.:)

Odwołane są też wszystkie wizyty u okulistów(syna miałem zapisanego pól roku wcześniej) endokrynologów (moja Matka,żona i  teściowa).

Czy oni są tak ciemni,że nie rozumieją do jakiej tragedi doprowadzają czy robią to z premedytacją?

 

zaloguj się by móc komentować

Maginiu @ewa-rembikowska 3 kwietnia 2020 18:17
3 kwietnia 2020 18:34

Na tylnym siedzeniu - nie kwalifikuje się, na przednim - tak...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomasz-kurowski 3 kwietnia 2020 18:12
3 kwietnia 2020 18:49

@tomasz-kurowski

A pakiet wyborczy to co, listonosz mi do mieszkania przyniesie, kiedy od mojego wiem, że "nie chodzimy po mieszkaniach , wrzucamy tylko  awiza" ? Czy wrzuci mi bez pokwitowania do mojej skrzynki pocztowej, bo pakiety będą drukowane "na wagę"? I bez pokwitowania /rejestracji liczby wydanych zestawów będzie to głosowanie? "Na wage" ?

Właśnie posunęli prezesa Poczty Polskiej - bo "Operację miałaby przeprowadzić Poczta Polska, a około 30 mln pakietów wyborczych (w ich skład wchodzą m.in. karty do głosowania) mieliby roznosić listonosze. Temu rozwiązaniu sprzeciwiły się związki zawodowe pocztowców.

Zdaniem RMF FM, rząd zdecydował, że Przemysław Sypniewski nie będzie już zarządzał Pocztą Polską, ponieważ nie umie porozumieć się ze związkowcami, by zmienili zdanie."


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-04-03/media-dymisja-szefa-poczty-polskiej-rzad-uznal-ze-nie-poradzi-sobie-z-glosowaniem-kopertowym/

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewa-rembikowska 3 kwietnia 2020 18:17
3 kwietnia 2020 18:52

@ewa-rembikowska
 

Nic nie gra, ale wszystko się klei tak, że fuj!
- IMO taki numer, jaki Pani proponuje, to zasługuje na 2 mandaty: jeden dla kierowcy, a drugi dla psa

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewa-rembikowska 3 kwietnia 2020 18:17
3 kwietnia 2020 18:58

Wydaje mi się że panika medialna, plus wyrastające jak grzyby po deszczu przekaźniki 5G wpłynęły skutecznie na rozum. Rozmawiałam przed chwilą z kuzynką, dowiedziałam się co słychać w u niej i w szerszej rodzinie. Wszyscy zdrowi fizycznie i wszyscy karnie przestrzegają zakazów.

- "Rząd dba".

 Zapytałam czy zna kogoś kto zachorował.

- "Nie, ale słyszała że już podobno w pobliskim większym mieście, pierwsza osoba jest o wirusa podejrzana, lecz nie życzy sobie żeby o tym informować."

Wszyscy członkowie rodziny stosują reżym jak po skażeniu jądrowym. Odzież buty zostawiają na dworze, potem łazienka, kąpiel z myciem włosów. Kuzynka jest tak zmęczona, że jej się nawet nie chce wyjsć do ogrodu. Dom spory rodzina trzypokoleniowa, wszyscy dbają o babcię, co by się nie zaraziła, więc każdy siedzi w swoim pokoju. Tymczasem babcia (86) ma na to wywalone i nocami robi porządki w szafach. 

Ja już nawet zrezygnowałam z akcji uświadamiającej. Wszystko w ręku Boga.

Ale miałam powód do wzruszenia. Specjalnie dla mnie, młodszy syn kuzynki zagrał dla mnie na keybordzie ZWYCIĘZCA ŚMIERCI PIEKŁA I SZATANA...Ćwiczy przed Wielkanocą.

Alleluja!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @AnDzej 3 kwietnia 2020 18:30
3 kwietnia 2020 19:01

@AnDzej
 

problem w tym, iż ja uważam, że zagrożenie jest znacznie przesadzone - ale już te restrykcje związane z aresztowaniem wszystkich (nie tylko tych , u których wykryto wirusa)  Polaków są przesadzone tym bardziej, bo polska  gospodarka umiera w przeciwieństwie do ludzi na skalę masową. I skutki tej zapaści będą potworne.

Ludzie sterroryzowani medialnymi pogróżkami boją się wyjść , choć lekarz Szumowski powinien wiedzieć, że akurat aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, (OK, niech będzie, że z zachowaniem tej jego odległości) jest niezbędna nie tylko dla zdrowia psychicznego, ale i fizycznego.

No, chyba że te dane o raptem (tak - raptem) 59 zgonach na miesiąc i to w sytuacji, gdy praktycznie wszyscy zmarli mieli te słynne "choroby współistniejące" są nieprecyzyjne (eufemizm), ale to byłby po prostu kryminał.

zaloguj się by móc komentować


Rozalia @Szczodrocha33 3 kwietnia 2020 17:08
3 kwietnia 2020 19:05

Marszałek Terlecki. Za młodu był hippisem, miał pseudo Pies.

zaloguj się by móc komentować

AnDzej @Rozalia 3 kwietnia 2020 18:58
3 kwietnia 2020 19:19

Moja teściowa ( 80 kilka wiosen) też ma wywalone.Co niedziela rano wożę ją na Mszę przy zgodnym wyciu młodzszych  członków rodziny "Zostańcie w domu,macie radio i różaniec".Ostatnio dołączyliśmy do małej grupki przybyłych i było nas 12-scie dusycek w kościele.Jak twierdzi moja teściowa "U nas nie ma żadnej zarazy, to w miastach".:)

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @AnDzej 3 kwietnia 2020 19:19
3 kwietnia 2020 19:21

W miastach też nie ma, zaświadczam jakem Warszawianka.

zaloguj się by móc komentować

tomasz-kurowski @ewaryst-fedorowicz 3 kwietnia 2020 18:49
3 kwietnia 2020 19:29

W UK wrzucają pakiety bez pokwitowania według rejestru wyborców. Inna sprawa, że Brytyjczycy swoje majowe wybory lokalne mimo wszystko przenieśli zamiast próbować śrubować udział głosujących korespondencyjnie z bodaj 20% do 100%, co i tak byłoby mniej spektakularnym wyczynem, niż ten planowany w Polsce.

zaloguj się by móc komentować

AnDzej @ewaryst-fedorowicz 3 kwietnia 2020 19:01
3 kwietnia 2020 19:30

Przesadzone i to grubo.Jakoś mało w reżimowej TV i reszcie mówi się o Szwecji gdzie nie mają takich restrykcji a jakoś Szwedzi nie umierają tysiącami.Wogóle to ciekawe,że Włosi,Hiszpanie czy Amerykanie mrą(ale i zdrowieją) na pęczki w przeliczeniu na 1000 zarażonych a Polacy jakoś tak leniwie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomasz-kurowski 3 kwietnia 2020 19:29
3 kwietnia 2020 19:42

@tomasz-kurowski
 

To ja takie "wrzucanie" czniam - w porównaniu z pokwitowaniem odebrania karty swoim podpisem na spisie wyborców, to jest kpina.

To już niech od razu wydrukują wyniki - przynajmniej będzie śmiesznie :-D :-D :-D

zaloguj się by móc komentować

klon @AnDzej 3 kwietnia 2020 19:30
3 kwietnia 2020 20:03

Ja nie potrafię ocenić które dane można ze sobą porównywać a których nie należy. Nie znam się na tym.  Nie wiem zatem czy ilości zgonów w Polsce i Hiszpanii można ze sobą porownywać ? 

ps: dla lubiących statystyki - "model szwedzki"

https://fohm.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/68d4537bf2714e63b646c37f152f1392

zaloguj się by móc komentować

Robo @AnDzej 3 kwietnia 2020 19:30
3 kwietnia 2020 20:22

Wedlu licznika covid19 umieraja 3 razy czesciej niz Polacy . U nas 2 zgony na 100 chorych w Szwecji prawie 6/100 . Wedlug dostepnych danych na chwile obecna

zaloguj się by móc komentować

Paris @AnDzej 3 kwietnia 2020 18:30
3 kwietnia 2020 20:23

Oni robia to...

... z wyrachowana premedytacja  !!!  

To jest  rozwalanie  tego co zostalo  po tzw.  sluzbie zdrowia... rzeczywiscie u mnie rowniez wszystkie wizyty do specjalistow  SA  ODWOLANE  !!!

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz
3 kwietnia 2020 20:24

Przesyłka polecona do siebie? Genialne!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 3 kwietnia 2020 20:24
3 kwietnia 2020 20:35

@pink-panther

A, dziękuję, Pani Pantero, dziękuję :-)

Socjaliści , z definicji niezhańbieni pracą (nie mylmy z <chodzeniem do pracy>, bo to nie to samo) wyżywają się w mnożeniu absurdów,
No to - parafrazując Wieszcza - "absurd niech się absurdem odciska!"

zaloguj się by móc komentować

Robo @Paris 3 kwietnia 2020 20:23
3 kwietnia 2020 20:40

To jest w pewnym sensie blokada sluzby zdrowia i ratownictwa a konsekwencja tego bedzie wiecej domowych zgonow z powodu odwlekania wizyt i trudnosci z dostepem do badan ,diagnostyki , ratownictwa. A z drugiej strony wiecej zgonow w szpitalach z zamieszania ,oblozenia i "leku" czesci bialego personelu.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Robo 3 kwietnia 2020 20:40
3 kwietnia 2020 20:52

Oczywiscie, ze...

... to jest blokada  i to  WYSTRUGANA  przez  PAD'a  i  ten caly,  dety  PiS'owski  ZONT... ten sam  "modus operandi"  jest  stosowany  w calej  tej  zdegenerowanej  Lunii...

... ale ludzie o tym  przekrecie  juz dobrze wiedza... tj.  o  BLOKADZIE  RZADOWEJ sluzby zdrowia jak rowniez o  WYGASZANIU  GOSPODARKI  na  zywca,  na chama  i na rympal  !!!

I ludzie - obywatele  to  wiedza  i  rzadowe  PASOZYTY  tez o tym wiedza... i  merdialnia  Sakiewiczowa  tez o tym  wie  i  struga  ten  "CHAOS  i  KRYZYS"  z  d**y  tych  debili  wziety  ile wlezie,  aby  utrzymac sie  przy  korycie...

... no coz... tylko  spokoj nas uratuje... i cierpliwe obserwowanie tych  polityczno-merdialnych  kreatur,  co tez jeszcze  wymyslo  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @tomasz-kurowski 3 kwietnia 2020 18:12
3 kwietnia 2020 21:05

"Nie wiem jak to się ma w Polsce odbywać, ale czy głosowanie korespondencyjne to nie czasem wizyta przy skrzynce nadawczej, a nie okienku? W dodatku z rozłożeniem na wiele dni. Tak to działa w Wielkiej Brytanii."

Kiedys w Polsce Ludowej krazylo takie szydercze okreslenie: "konczyl podstawowke korespondencyjnie".

Niewykluczone ze teraz do tego dojdzie.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @ewaryst-fedorowicz
3 kwietnia 2020 21:05

Re Wstęp wzbroniony do lasu.

Gajowy Marucha będzie musiał wziąć nadgodziny.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @ewaryst-fedorowicz 3 kwietnia 2020 20:35
3 kwietnia 2020 21:12

A jak Pan nie odbierze tej przesyłki, to będzie zwrot do nadawcy. Ciekawe, czy też awizowany?

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @Robo 3 kwietnia 2020 20:40
3 kwietnia 2020 21:15

Zgon domowy to prokurator i zdaje się sekcja. Oj będzie kołomyjka. To jest wygaszanie nie tylko gospodarki, ale całego państwa.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @AnDzej 3 kwietnia 2020 18:30
3 kwietnia 2020 21:18

"Czy oni są tak ciemni,że nie rozumieją do jakiej tragedi doprowadzają czy robią to z premedytacją?"

Moze maja wskazowki jak postepowac.

Politycy polscy to przeciez chlopcy na posylki.

W Nowym Jorku gubernator Cuomo kazal juz dawno zamknac wszystko. Miasto - moloch wyglada jak wymiecione, a ludzie nadal umieraja i przybywa zakazonych, i to szybko.

Teraz Cuomo przyznaje, ze ten totalny lockdown to moze nie byl takie dobry pomysl.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 3 kwietnia 2020 18:17
3 kwietnia 2020 21:20

"Nic tu nie gra. Nic się nie klei. Zastanawiam się, czy przejazd samochodem duktem leśnym, z psem na tylnym siedzeniu też kwalifikuje się do mandatu?"

Mnie trudno powiedziec.

Ale i tak dobrze, ze jeszcze mozna oddychac i zalatwic sie.

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @pink-panther 3 kwietnia 2020 20:24
3 kwietnia 2020 21:23

3 kwietnia 2020, 08:41na salonie to Pani wpis?

10.04.2020 niedaleko.

Miałem przez wiele lat na działce wierzbę mandżurska. Tam gdzie ognisko. Zawsze śmialiśmy się przy ogniu, że jesteśmy w kleine Mandżuria.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Rozalia 3 kwietnia 2020 19:05
3 kwietnia 2020 21:26

"Marszałek Terlecki. Za młodu był hippisem, miał pseudo Pies."

A, juz pamietam. Dziekuje, pani Rozalio.

Przez chwile myslalem ze chodzi o premiera Morawieckiego. Ale on przeciez z hipiejami nie mial nic wspolnego. Jest poza tym zmyslnym katolikiem, ktory wie jak sie zachowac w piatek w klopotliwej sytuacji. 

Wiec taka ksywa by mu uwlaczala. Ja mam dla niego inna, troche dluzsza: "a ty bankier, ciagle o pieniadzach".

zaloguj się by móc komentować

AnDzej @Robo 3 kwietnia 2020 20:22
3 kwietnia 2020 21:59

A tacy Włosi to circa 10 razy częściej niz Polacy.Z jakiejś innej gliny ulepieni czy co?

zaloguj się by móc komentować

Robo @AnDzej 3 kwietnia 2020 21:59
3 kwietnia 2020 22:03

Tak krawiec kraje jak mu sukna staje 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Paris 3 kwietnia 2020 20:52
3 kwietnia 2020 22:29

Niestety Paris, ludzie zdradzają objawy dużego zdezorientowania. Moją opinię wyrażam grzecznie, bo o spowiedź dzisiaj trudno. 

zaloguj się by móc komentować


tomciob @ewaryst-fedorowicz
3 kwietnia 2020 23:34

Witam. Mnie to zastanawia jedno. Skoro można pocztą to czemu nie można przez internet. Nikt nigdzie nie musiałby łazić, a wyniki byłby od razu bez żadnej zwłoki? Skoro szkoły mogą działać przez sieć czemu nie ruszyć z nowoczesnością dalej? Mieliśmy zostać społeczeństwem technologicznym czyż nie to obiecywał pan premier? A tak na poważnie to do coraz większej ilości ludzi zaczyna docierać absurd tej epidemii medialnej. Ale przecież bez zarządzeń administracyjnych media nie mogły by rozchuśtać tej epidemii. A więc, jak już kurz emocjonalny opadnie będzie ciekawie. Chociaż sam prokurator generalny prognozuje jeszcze dwa lata tej epidemii, cytuję:

"Zbigniew Ziobro: - Aby trafnie odpowiedzieć na pana pytanie, należy najpierw uzyskać odpowiedź na inne – mianowicie, w jakim punkcie rozwoju epidemii jesteśmy. Co mówią specjaliści z najbardziej renomowanych ośrodków na świecie, zajmujących się epidemiologią: przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia, epidemiolodzy z Uniwersytetu Harvarda w USA i niemieckiego Instytutu Kocha oraz brytyjscy uniwersyteccy specjaliści? Otóż mówią, że epidemia potrwa co najmniej rok, a może nawet dwa lata, a swoje apogeum osiągnie najpewniej za kilka miesięcy. I w tym sensie lepiej jest wybory przeprowadzić korespondencyjnie 10 maja niż w apogeum pandemii. W sprawie majowych wyborów prezydenckich i głosowania korespondencyjnego stoję po stronie Jarosława Kaczyńskiego i wspieram go w tej kwestii".

Źródło cytatu, wywiad dla Super Ekspresu, publikacja wczoraj:

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/zbigniew-ziobro-o-wyborach-powinny-odbyc-sie-10-maja-to-mniejsze-zlo-wywiad-aa-5tZ5-TSJK-EMaf.html

Tak więc panie Ewaryście wędzonki, słoiczki z dżemem, przepisy na drożdże własnej roboty, bimber jako waluta, przepustki - wszystko praktyczne i konkretne porady na czas wojenny. Lekko to już było. Dzięki za notkę

zaloguj się by móc komentować

Paris @maria-ciszewska 3 kwietnia 2020 21:15
3 kwietnia 2020 23:46

Dokladnie...

...  federacja  +  ZONT  SFIATOWY  pelen  masonskich  psychopatow,  degeneratow,  wykolejencow  i  zlodziei...

... bo sie  "projekty"  panstw  narodowych  WYCZERPALY  !!!

 

A  o  detym  brexit'cie  cichutenko  jak  w grobie  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 3 kwietnia 2020 22:29
4 kwietnia 2020 00:00

I owszem,  Rozalio,...

... ale sporo ludzi wie,  ale udaja  !!!

Sporo nie chce w ogole na ten temat rozmawiac,  ale wierz mi, ze czuja  instynktownie,  ze to co sie dzieje  jest  "nie halo".  Naprawde nie mozna sie dziwic, ze ludzie sa  zdezorientowani...

... sama wiesz,  nawet  RM  sieje panike i nie mowi prawdy... wiec co wymagac.  Bedzie bardzo trudno o tzw.  solidaryzm miedzy nami Polakami,  o jakims  zaufaniu, zrozumieniu  czy  jednosci to w ogole szkoda pisac...  ale pozyjemy zobaczymy,  czas pokaze.

zaloguj się by móc komentować

Paris @tomciob 3 kwietnia 2020 23:34
4 kwietnia 2020 00:14

O la la...

...  KRET  PiS'owski  stoi  po stronie JK  !!!   Nie moge w to  uwierzyc  !!!

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Paris 4 kwietnia 2020 00:00
4 kwietnia 2020 00:21

A wczoraj była 15 rocznica śmierci Jana Pawła II. Tamten czas to był Boży spokój, teraz jest spokój diabelski. Wtedy było dużo modlitwy, wiele dobra, zgody i ciepła, a teraz kłamstwa, strach, panika. Trzeba wrócić do czasu sprzed 15 lat. Mniej mediów, bo nakręcają negatywne emocje. Sterują emocjami. Zdjąć telewizor z ołtarza domowego. Rozmawiać ze sobą w rodzinie, ale nie o kronawirusie i pantademii. (moja znajoma tak mówi, wcale nie szyderczo, po prostu tak jej się zakodowało). PANTADEMIA -:)

Teraz w końcu jest czas na rozmowę i bliskość.

Czas Wielkiej Próby.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @tomciob 3 kwietnia 2020 23:34
4 kwietnia 2020 00:42

Trzeba rozhuśtać emocje, żeby sami na wyprzódki dali się chipowac, tfu... szczepić. Znaczenie stada, Cov-id 19.  I jeszcze, żeby zmęczeni, rozhisteryzowani, zatomizowani ludzie, doprowadzali do szczepienia bliskich, myśląc że to dla ich dobra, albo kablowali na niechipowanych.

Zamknięcie lasów, - odcięcie drogi ucieczki, pożywienia, kryjówki, powszechna inwigilacja, 5G. Taka jest obecna forma wojny. Każda wojna jest inna i w każdej nasi przodkowie musieli sobie radzić. Nie dać się słamsić i zastraszyć pantademią.  SURSUM CORDA.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 4 kwietnia 2020 00:21
4 kwietnia 2020 00:51

Pamietam...

... wlasnie przyjechalam do Francji,  bylam w Paryzu niespelna miesiac - to byl dla mnie strasznie bolesny czas - i osobiscie i zaraz smierc Jana Pawla 2...  tak, minelo z ledwoscia  tylko 15 lat,  a zmienilismy sie... w potwory.  Naprawde ciezko w to uwierzyc.

Fakt,  jest troche czasu na rozmowe i bliskosc... trzeba sie jakos przelamac... moze Bog da,  a moze nie - i trzeba sie bedzie z tym pogodzic i jakos zyc,  bo w wielu z nas zaszly zmiany ciezko odwracalne.

Niech sie dzieje Wola Nieba,

zaloguj się by móc komentować

DobreWino @Rozalia 4 kwietnia 2020 00:42
4 kwietnia 2020 06:17

                           No tak, trudno dokladnie rozkminic o co naprawde chodzi,moze wlasnie o ten Nowy Porzadek?

  W moim osobistym przekonaniu, to co ja widze ,to etapowosc czyli przechodzenie od jednego stopnia do kolejnego, co znaczy sie zaciskaniem paska o kolejna dziurke.

Mysle ze "ONI",Elita ma dobrze rozpracowaną kontrolowaną demolkę ekonomii.

Tak jak mozna zrobic kontrolowane wyburzenie wielkich stalowo-betonowych konstrukcji w centrum wielkiej metropolii, i jeszcze przekonac ludzi,ze to bylo cos zupelnie ,ale to zupelnie innego niz widzieli na wlasne oczy,

tak samo mozna w kontrolowany sposob zabrac sie za zdemolowanie systemu ekonomicznego.

I jestesmy w fazie bezwzglednego,z twarza pokerzysty, przekonywania ,ze proces ten dzieje sie spontanicznie na skutek dzialania wirusa,ktorego CGI w tle towarzyszy kazdym wystepom politykow i dzielnie ich wspierajacych dziennikarzy.

Jest to  pieknie zorkiestrowane wokol globu , identyczny jezyk, obostrzenia,te same obrazki ,instrukcje..te same pozy,te same minki - "duza minka,srednia minka,teraz minka-odrobinka" ,ze pojadę poetą:)

  Do lasow nie mozna pojsc,na skwerek,noszenie przyduszajacych masek w miejscach publicznych,wyczytalam  narzekanie,ze  2 metry odleglosci to za malo!

czyli ile sie trzeba dystansowac?  Tak, zeby drugiego czlowieka nie bylo widac na horyzoncie?..A jak już go w koncu zobaczymy ( o Boze,co za szczescie!) to akurat nie bedzie wolno mu uscisnac z radosci dloni...?

Bo wlasnie po raz drugi slyszalam z ust Trumpa , jak wczoraj w czasie  briefingu powiedzial ,ze zwyczaj podawania sobie reki powinien byc wyeliminowany ,tak na stale,takze po odwolaniu obecnej sytuacji..

Powod? Ciagle obecne grozne wirusy grypy...No ,doprawdy?

Takze tego ,no ...idzie nowe.. Trzeba bardzo sie pilnowac,zeby nas nie kupili, z kapciami..chociaz tyle.

 

  W miedzyczasie mozna obejrzec;

https://www.facebook.com/dariusz.dyner.9/videos/2471981883115525/?t=62

albo to

https://mail.google.com/mail/u/0?ui=2&ik=c50d61fd0c&attid=0.1&permmsgid=msg-a:r9085892571987944384&th=1714295ff08b7aeb&view=att&disp=safe&realattid=1714295cdcef7be3efb1+-

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @AnDzej 4 kwietnia 2020 07:28
4 kwietnia 2020 08:20

@AnDzej

Pyszne! Że też mi to umknęło.. . :-D

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 3 kwietnia 2020 23:34
4 kwietnia 2020 08:28

@tomciob

" Skoro można pocztą to czemu nie można przez internet. "

Cóż - przez internet zagłosuje elektorat MWiZWM, czyli PO, Biedronia, lewizny z Rozbrat, częściowo Konfederacji
Pocztą zagłosuje elektorat niezinternetyzowany, czyli w dużej części lewizny z Nowogrodzkiej.

Prezes jak i ja, starą, PRLowską  podstawówkę kończył, to i liczenie % mu nieobce.

WHO to do cna skorumpowana, siedząca w kieszeni globalnych koncernow farmaceutycznych, food'owych, chemicznych (często to 3 w jednym) a na jej czele stoi etiopski komunista: komuchy z Etiopii to mają doswiadczenie w zagłodzeniu na smierć milionów - ten hołodomor jakoś światu umknął.

Zizu wie, kto tu rządzi, i tyle.

zaloguj się by móc komentować

AnDzej @Rozalia 4 kwietnia 2020 00:42
4 kwietnia 2020 09:38

Tzw.kalendarz szczepien wstrzymany do 18 kwietnia a potem się zobaczy.Czyli można się bez szczepień tradycyjnych(taka nowa świecka tradycja)obejść w oczekiwaniu na cudowną szczepionkęv przeciw Covin-19.

Tymczasem zeświata płyną wieści takie iż nawet  sam oddech jest zarazliwy.https://www.medonet.pl/koronawirus,koronawirus-jest-w-oddechu--nowe-doniesienia-naukowcow,artykul,66097805.html

Można sie zatem spodziewać ,że i oddychanie będzie reglamentowane a świerze sterylne  powietrze dostępne tylko z puszki alu niczym w "Kosmicznych jajach".Prezydent Kosmojaja delektował się takim rarytasem w swoim gabinecie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz
4 kwietnia 2020 11:43

@All

Trump to jest nielojalny:
przeciwny głosowniu korespondencyjnemu :-D

„Ludzie powinni głosować, okazując dowód tożsamości. Tak to wygląda: idziesz do stanowiska wyborczego i dumnie się prezentujesz. Nie wysyłasz głosu listem, który ktoś może sobie zabrać. Różne złe rzeczy mogą się zdarzyć” – stwierdził.
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1951516,1,donald-trump-jest-przeciwny-glosowaniu-korespondencyjnemu.read

Ja widziałem to w tv i duzo lepiej to brzmi w oryginale, z oryginalną, trumpowa mimiką  i gestykulacją

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @ewaryst-fedorowicz 4 kwietnia 2020 11:43
4 kwietnia 2020 11:57

To co, pod wodzą Prezesa przechodzimy pod kuratelę Chin?

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz 4 kwietnia 2020 11:43
4 kwietnia 2020 12:39

Jest tam ciekawa informacja, cytuję:

"Jarosław Kaczyński chce, by wybory prezydenckie odbyły się planowo 10 maja. Pomysłem na ich organizację jest głosowanie korespondencyjne dla wszystkich Polaków. 30 mln pakietów wyborczych miałaby dostarczyć wyborcom Poczta Polska. Pomysł popiera Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska. Jarosław Gowin jest przeciw. Zaproponował, by wydłużyć kadencję Andrzeja Dudy do siedmiu lat, a wybory odbyły się w 2022 r. Duda nie mógłby wówczas ponownie ubiegać się o urząd".

Przy czym Gowin to chyba niewiele może bo do tej jego jego propozycji potrzebna jest zmiana konstytucji, a tej bez opozycji ruszyć "nielzja." Wychodzi więc na to, że PiS składa propozycję negocjacyjną opozycji mając z każdym dniem epidemii coraz słabsze karty przetargowe. No więc bardzo ciekawie, jak dla mnie, zapowiada się rozegranie "problemu wyborów prezydenckich w RP w czasie zarazy" bo dzięki epidemii opozycja ewidentnie wróciła do gry i to na poważnie. Sam jestem ciekaw jakichś poważnych analiz prawnych co może zrobić władza z wyborami prezydenckimi w czasach epidemii. A skąd tu takie analizy można wziąć jak wszyscy w mediach żyją jedynie emocjami tłumu? Mówiąc po sportowemu i odnosząc się do ringu epidemia ewidentnie zagoniła PiS do narożnika.

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewaryst-fedorowicz 3 kwietnia 2020 19:01
4 kwietnia 2020 12:44

§ 5. W okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu:
1) wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych;
2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej, tej osoby, osoby jej najbliższej w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz. U. z 2019 r. poz. 1950 i 2128), a jeżeli osoba przemieszczająca się pozostaje we wspólnym pożyciu z inną osobą - także osoby najbliższej osobie pozostającej we wspólnym pożyciu, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych;
4) sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.


Chyba coś z tego da się wykręcić, aby pojechać. Dość dużą swobodę daje opieka psychologiczna i obrzędy religijne. :)

zaloguj się by móc komentować

AnDzej @ewaryst-fedorowicz
4 kwietnia 2020 12:45

Woda mętnieje coraz to a tu taki geszeft https://www.rpo.gov.pl/pl/content/polska-jako-firma-w-usa-rpo-pyta-msz

Prawda to,żeśmy już na giełdę wystawieni?

zaloguj się by móc komentować


tomciob @maria-ciszewska 4 kwietnia 2020 13:12
4 kwietnia 2020 13:18

Ciekawe czy ktoś tam na górze pomyślał, że listonosze to też ludzie. Oj ciekawie te wybory się zapowiadają.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @tomciob 4 kwietnia 2020 13:18
4 kwietnia 2020 13:30

Wcieli się ich, i uzupełni.

zaloguj się by móc komentować

tomasz-kurowski @maria-ciszewska 4 kwietnia 2020 13:30
4 kwietnia 2020 13:41

A szydziłem, kiedy wieszczono, że PiS naśle wojskowych, którzy załomoczą w drzwi każdego wyborcy opozycji.

zaloguj się by móc komentować


tomciob @maria-ciszewska 4 kwietnia 2020 13:30
4 kwietnia 2020 14:41

Wydaje się, że zmiana na funkcji prezesa poczty po to właśnie się wydarzyła ale już widzę te zdjęcia w prasie kiedy wojsko rozwozi pocztę. Trochę to krępujące wizerunkowo bez wprowadzenia stanu wojennego, nieprawdaż?

zaloguj się by móc komentować

Pioter @AnDzej 4 kwietnia 2020 12:45
4 kwietnia 2020 15:57

Skoro Niemcy od 1990 są zarejestrowane jako spółka zoo to czemu nie miano Polski wystawić na giełdę ;)

https://de.wikipedia.org/wiki/Bundesrepublik_Deutschland_%E2%80%93_Finanzagentur_GmbH

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @maria-ciszewska 4 kwietnia 2020 11:57
4 kwietnia 2020 16:03

@maria-ciszewska

Eee... gdzie tam.Trump po prostu pokazuje,  na czym w praktyce polega staropolskie powoiedzenie  "co wolno wojewodzie - to nie tobie, smrodzie!" :-D
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 4 kwietnia 2020 12:39
4 kwietnia 2020 16:06

@tomciob

" Sam jestem ciekaw jakichś poważnych analiz prawnych co może zrobić władza z wyborami prezydenckimi w czasach epidemii. "

Władza? Wszystko może i w dowolnych czasach.
A analizy prawne (szczególnie te poważne) to się po prostu kupuje :-)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tadman 4 kwietnia 2020 12:44
4 kwietnia 2020 16:08

@tadman
Pan nie podpowiada, bo zaraz banster "uszczelni"i tę lukę

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @maria-ciszewska 4 kwietnia 2020 13:12
4 kwietnia 2020 16:41

@maria-ciszewska

No co - twarz z tych "wzbudzających  zaufanie". Nie to, co moja.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @ewaryst-fedorowicz 4 kwietnia 2020 16:41
4 kwietnia 2020 17:00

 :)))

On jest potrójnie zaufany, ze wzgledu na potrójne stanowisko.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz 4 kwietnia 2020 16:06
4 kwietnia 2020 18:38

To prawda władza może wszystko i to w dowolnych czasach ale czasami upada. Pomimo to, nie wiem czemu, stara się posiąść legitymację do swoich działań. Dlaczego władza tak ma? Może myśli, że dzięki temu dłużej się utrzyma? A może myśli, że trzeba mieć jakieś wytłumaczenie dla swoich działań? Kiedyś był carat ale upadł. Potem była rewolucja, a potem wojna i tak dalej i tak dalej. Zaciekawiło mnie w kontekście Pańskiej odpowiedzi pytanie czy stalinowska Rosja w przypadku Zbrodni Katyńskiej też usiłowała mieć prawną podkładkę pod swój zamiar. No i okazuje się że jednak tak.

Prawne aspekty Zbrodni Katyńskiej - PDF (7 stron)

Tak więc to nie jest tak że władza, jaka by ona nie była, nie potrzebuje legitymacji prawnej.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @maria-ciszewska 4 kwietnia 2020 17:00
4 kwietnia 2020 20:38

@maria-ciszewska

A ci niemądrzy Rosjanie twierdzą, że "Boh trojcu ljubit..."

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 4 kwietnia 2020 18:38
4 kwietnia 2020 20:40

@tomciob

O, mam teraz trochę  czasu, to przeczytam.
Dzięki.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 4 kwietnia 2020 18:38
4 kwietnia 2020 20:42

@tomciob

O, mam teraz trochę  czasu, to przeczytam.
Dzięki.

zaloguj się by móc komentować


Paris @DobreWino 4 kwietnia 2020 06:17
4 kwietnia 2020 22:36

Swietny komentarz...

... wlasnie tak to sie dzieje - globalna ustawka  na  bezczela  !!!

I oczywiscie  "dla naszego dobra".

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Paris 4 kwietnia 2020 22:36
4 kwietnia 2020 22:44

Wszystko przecież jest "Dla naszego dobra". Szkoda że tych dóbr mamy coraz mniej :(

zaloguj się by móc komentować

tomasz-kurowski @ewaryst-fedorowicz 3 kwietnia 2020 19:42
4 kwietnia 2020 23:09

Kpina, ale z jakimi tradycjami! Przepraszam, że tak się nad nimi znęcam, ale Brytyjczycy nawet tego podpisu nie składają, ani nie okazują żadnych dokumentów. Głosują na przysłowiową gębę, wystarczy się przedstawić. Podobno studenci głosujący tak w rodzinnej miejscowości jak i na kampusie uniwersytetu, albo głosujący za nieobecnych kolegów, to prawdziwa plaga.

W każdym razie w razie czego jest co luzować w tak zwanym procesie demokratycznym.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @ewaryst-fedorowicz
4 kwietnia 2020 23:38

Fajne z Niemenem. Robi się ciepło na sercu, że ktoś taki był. Kto jeszcze o nim pamięta, poza tobą. Ze mną jest stale ☺

zaloguj się by móc komentować

Paris @cbrengland 4 kwietnia 2020 23:38
4 kwietnia 2020 23:48

Tak...

... bardzo czesto sluchalam Czeslawa w aucie podczas dluzszych wojazy... i wspolnie z nim spiewalam.  Co bylo dla mnie dziwne - to to, ze jego muzyka podobala sie moim Frankom - chociaz nie znali i rozumieli polskiego.

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @tomasz-kurowski 4 kwietnia 2020 23:09
5 kwietnia 2020 07:14

@tomasz-kurowski

Życie pisze wredne scenariusze: właśnie najpotężniejszy człowiek świata , Donald Trump opowiedział się dziś przeciwko przeprowadzeniu wyborów prezydenckich w USA metodą korespondencyjną, bo... mówiąc krótko, są okazją do wałków.
Dodam, że wyborów, które są planowane na 3 listopada, nie 10 maja:

„Ludzie powinni głosować, okazując dowód tożsamości. Tak to wygląda: idziesz do stanowiska wyborczego i dumnie się prezentujesz. Nie wysyłasz głosu listem, który ktoś może sobie zabrać. Różne złe rzeczy mogą się zdarzyć”

Ale ten komisarz Poczty Polskiej ma problem... :-D

https://www.o2.pl/artykul/donald-trump-krytykuje-wybory-korespondencyjne-twierdzi-ze-to-pole-do-naduzyc-i-oszustw-6496252504119425a (link is external)

zaloguj się by móc komentować


maria-ciszewska @tomasz-kurowski 4 kwietnia 2020 23:09
5 kwietnia 2020 11:22

A czy mają tam spisy wyborców?

 

zaloguj się by móc komentować

tomasz-kurowski @maria-ciszewska 5 kwietnia 2020 11:22
5 kwietnia 2020 13:26

Spisy są, ale pole do nadużyć spore, bo np. rejestracja pod paroma adresami jest dopuszczalna; jedynie parokrotne głosowanie w tych samych wyborach jest zakazane, a tego (poza indywidualnymi zgłoszeniami na policję, że np. pan Kurowski głosował dwa razy) nie bada się systematycznie. Brytyjski system jest przy tym punktowo czuły na ewentualne machlojki, bo w większości JOWów wynik znany jest z góry, a w tych o które toczy się walka o zwycięzcy decyduje nierzadko pareset głosów.

Temat ciekawy, ale nie chcę trollować notki. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że są i starzy, dojrzali demokraci, którzy nic sobie nie robią z wyobrażeń o standardach, które naszemu rządowi przyjdzie może pogwałcić.

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewaryst-fedorowicz 5 kwietnia 2020 07:14
5 kwietnia 2020 13:33

Jest nowy Misiu w zarządzie Poczty Polskiej i znalazłem taki nagłówek: "Poczta Polska z nowymi uprawnieniami. Będzie mogła otwierać koperty i skanować pisma".

Czyżby strzał w stopę ws. korespondencyjnego głosowania?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tadman 5 kwietnia 2020 13:33
5 kwietnia 2020 19:52

@tadman

Żaden strzal w stopę: Prezes gra o polityczne życie i strzelanie będzie "pa wsiom" :-D

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować