-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Zamaskowanie, czyli humbug pod przykryciem

Tak wrednie zmanipulowanych świąt Wielkiej Nocy, to nawet za komuny nie pamiętam, bo nikt mi nie wmówi, że wpuszczenie 150 ludzi do hipermarketu Auchan i 5 (słownie – pięciu) do największego kościoła, to nie jest manipulacja.

I to w 36 milionowym, sterroryzowanym strachem, mającym  zamrożoną gospodarkę kraju, w którym od 4 marca zmarło 268 ludzi zakażonych wirusem (stan na 11.00 15 kwietnia), z tego prawie wszyscy mający tzw. choroby wpółistniejące.

Dlatego ja, w ramach trwania w normalności, wzorem moich Przodków, uwędziłem sobie na tę, zmanipulowaną Wielkanoc, troszkę wieprzowiny.

Dlaczego akurat wieprzowiny?

Bo ja zjeść dobrze lubię, a socjalistyczne projekty, przedstawione przez ekspertów na sympozjum u „Sowy i przyjaciół” pt: „zap… za miskę ryżu” to niech sobie pisowscy banksterzy na moim ulubionym redaktorze Semce testują.

Ale zostawmy manipulację i konsumpcję, i przejdźmy do podziękowań (dwa będą).

***

Jak konsekwentnie (i ku radości moich tutejszych, pisowskich nabludatieli) powtarzam, odkąd najpotężniejszy człowiek świata, czyli prezydent USA Donald Trump zadeklarował, że podobnie jak Ewaryst Fedorowicz (kolejność prawidłowa), ma na koronawirusa wywalone, nie muszę się już przejmować tym, czy jakiś nadwiślański, polityczny lokals też jak i ja, wywalone ma lub nie ma.

Owszem, miło mi słuchać, czytać i oglądać, jak Prezes Kaczyński udowadnia czynem, że jego wywalenie na koronawirusa w kwestii doprowadzenia Polaków na zwane wyborami głosowanie 10 maja, którego celem jest zapewnienie mężowi pani Kornhauser (dalej MPK) meldunku w nieruchomości przy Krakowskim Przedmieściu, jest wciąż i niezmiennie aktualne.

Bo osobiste (poprzez odbycie wielkanocnych, grupowych wizyt pod pomnikami i na stołecznych cmentarzach, tych zamkniętych dla Ciemnego Ludu też) danie przez Prezesa jasnego przekazu, że ma na tę globalną hucpę wywalone, budzi moją osobistą sympatię:

to się  management by example nazywa i taki example, to na okoliczność ewentualnego szarpania przez rządową milicję (nie poprawiać – policja, to była przed wojną) jest jak znalazł.

Prezes, dzięki telewizjom i internetowi, pokazał wszystkim niedowiarkom, że nie mają się czego bać:
zajechał, kazał w try miga otworzyć, wjechał , potem poszedł na rodzinny grób, wyszedł, wyjechał i… żadnego koronawirusa nie widział.

Zupełnie, jak cytowany już przeze mnie prezydent Białorusi, Łukaszenka.

„prezydent Łukaszenka w stroju hokejowym w rozmowie z dziennikarką skwitował całą grandę tak:

„A pani widzi, żeby tu jakiś wirus latał, bo ja nie widzę!”

Wot, maładiec!”

***

A właśnie –   dzięki Biełsatowi możemy zobaczyć, jak grodzieńscy katolicy obchodzili w swej katedrze  Niedzielę Palmową – szczególnie polecam fotoreportaż
„Ludzi w kościele było dużo, ale mimo wszystko mniej niż zwykle. Przy wejściu do świątyni powieszono specjalnie dla nich pojemnik z płynem do dezynfekcji, ale tylko nieliczni z nich wybrali się do świątyni w maskach. Wielu z nich przyszło nawet z dziećmi”

„Myślę, że do kościoła trzeba chodzić w każdym razie – mówiła nam starsza parafianka. – Choroba, nie choroba, ale to dodaje sił. Chodzić trzeba w masce, stosować środki – koniecznie! Są transmisje online, ale lepiej przyjść samemu.”

***
Wszystkim tefałenowskim odpowiednikom Rachoniów czy Karnowskich, pomstujących na prezesową rundę, wypada wytłumaczyć, że to właśnie Prezesowi zawdzięczają poluzowanie przez rząd tzw. obostrzeń.

Bo bez poluzowania, to w weekend i tak tysiące Polaków, zmotywowanych przez Prezesa poszłyby w plener, milicja musiałaby (…) , a to jeszcze nie jest ten, właściwy moment.

Jakiś upierdliwiec zapyta: no dobrze, a jak się do tego luzowania mają te wprowadzone obowiązkowo maseczki, z których jeszcze 26 lutego, w gościach u Mazurka darł łacha sam minister Szumowski?

No cóż – przecież ten inny szpenio od żenienia Polakom humbugu pod nazwą zrównoważony budżet musiał coś zrobić, żeby z tego wymuszonego przez Prezesa luzowania wyjść z …

twarzą.

***

I to nie byłoby na tyle, bo życie pisze scenariusze tak szybko, że nawet scenarzystka Łepkowska nie nadążyłaby za nim.

Otóż najpotężniejszy człowiek świata, czyli Donald Trump, oznajmił, że w trybie natychmiastowym wstrzymuje finansowanie WHO.

Co to jest WHO?

A, to taki, siedzący w kieszeniach globalnych koncernów farmaceutycznych, chemicznych, żywnościowych (często jest to 2 albo nawet 3 w jednym) twór, na czele którego stoi etiopski komunista.
I to komunista w najbardziej skrajnej, albańskiej wersji, dla którego nawet maoizm był za miękki, ale wykształcony, a jakże,  na uniwersytecie londyńskim,


Co to znaczy etiopski komunista, to każdy, kto lubi mocne wrażenia, może sobie wyguglować.

Choć na podopiecznych City zagłodzenie, „wysuszenie” w pustynnych obozach koncentracyjnych, zakatowanie w więzieniach 1,5 miliona ludzi niekoniecznie musi robić wrażenie.

Ale za zapowiedź wzięcia głodem ten WHOwskiej  ferajny, najszczerzej Donaldowi Trumpowi dziękuję.

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/5-minus-czyli-dzis-w-kosciele-jest-apanka

https://belsat.eu/pl/news/grodno-niedziela-palmowa-w-czasach-zarazy-fotoreportaz/

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-szumowski-o-koronawirusie-maseczki-nie-pomagaja-80-proc-zach,nId,4347032

https://www.o2.pl/artykul/koronawirus-donald-trump-zawiesza-finansowanie-who-znamy-powod-6500042079107201a

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tigrajski_Ludowy_Front_Wyzwolenia

 tagi: jarosław kaczyński  donald trump  sowa i przyjaciele  grodno  wielkanoc  koronawirus  maseczki  who  łukasz szumowski  miska ryżu 

ewaryst-fedorowicz
15 kwietnia 2020 11:26
59     2674    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Matejek @ewaryst-fedorowicz
15 kwietnia 2020 11:53

trza sie ''dostosować'' im bardziej tym lepiej

i jak nas zaliczą do tego limitu pięciu ... to niech ich ręka boska ...

i zamiast sobie szkodzić ... podobnie w sprawie maseczek, pełnych namnożonych bakterii i grzybów ...

'' Musimy pamiętać, w odróżnieniu od tego co próbuje nam się wmówić, mamy świetną własną obronę, dużo mocniejszą niż znaczna ilość leków.

Proszę zobaczyć, tylko to co mamy na skórze: bakterie, wirusy, grzyby,które są potrzebne właśnie, żeby walczyć z bakteriami wirusami i grzybami patologicznymi, czyli takimi, które niosą chorobę. Kiedy my zakładamy rękawiczki, żeby nie złapać koronawirusa, robimy chyba największy błąd z punktu widzenia naszego zdrowia, ponieważ nie dajemy szansy naszym bakteriom, wirusom i grzybom, które mamy na skórze, do interakcji z tymi patogenami. Tymi rękami, czyt. rękawiczkami, dotykamy naszych ubrań, kasjerki które pracują w niewielu otwartych sklepach dotykają pieniędzy i lady, i używają ciągle tych samych rękawiczek. Tu właśnie są wirusy! Rękawiczki nie pozwalają naszej tarczy ochronnej na skórze reagować. Rękawiczki są znacznie gorsze od ich braku. A więc stajemy przed radami imbecyli… perfekcyjnych imbecyli. Którzy nie wiedzą co to oznacza, którzy nie znają podstaw biologii. ...''

dr Stefano Montanari

zaloguj się by móc komentować

olo @Matejek 15 kwietnia 2020 11:53
15 kwietnia 2020 14:12

ladne wdzianko, to pierwsze na ramadan jak znalazl

a co dr montanari o skorzanych rekawiczkach mysli?

zaloguj się by móc komentować

olo @ewaryst-fedorowicz
15 kwietnia 2020 14:14

czy to samo who wygonila palaczy z przestrzeni publicznej?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Matejek 15 kwietnia 2020 11:53
15 kwietnia 2020 14:14

@Matejek

Tak, czytałem tlumaczenie wywiadu - od pewnego czasu jest udostępnianie na blogowiskach i forach.
Jeśli tylko połowa z tego, co w nim jest to prawda, to i tak znaczy, że mamy z wałkiem wałków , w którym umoczone są polityczne/medyczne i chgw jakie  struktury

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @olo 15 kwietnia 2020 14:14
15 kwietnia 2020 14:18

@olo

Nie wiem, ale jako - jak to określam - "agresywnie niepalący",  to ja wygoniłem palaczy z przestrzeni firmowej 13 lat temu.
Po prostu oficjalnie  nie przyjmowałem do pracy palaczy, a tym, którym się kończyly umowy dałem wybór: chcesz zostać - rzucasz palenie i dostajesz 10% podwyżkę.
Część rzuciła, a jeden mi po latach podziękował.

zaloguj się by móc komentować

olo @ewaryst-fedorowicz 15 kwietnia 2020 14:18
15 kwietnia 2020 14:28

no to masz swoja cegielke, tak mysle

swiatowa organizacja zdrowia jak kojarze w ramach walki z uzaleznieniami,

potem za wedzenie tez sie zabrano, z czyjej inicjatywy nie wiem

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ewaryst-fedorowicz
15 kwietnia 2020 15:01

Znowu ta sama szynka

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz
15 kwietnia 2020 15:05

Bardzo ładny tekst :).

.

 

zaloguj się by móc komentowaćemi @ewaryst-fedorowicz
15 kwietnia 2020 15:32

Dołączam się do podziękowań, Mr. Trump.

Tej Wielkanocy po raz pierwszy żałowałam , że mieszkam gdzie mieszkam, a mogłaby być południowa Małopolska i poświęcony koszyczek, (chociaż tyle); mogłoby być Grodno, miasto mojej Matki.

I skuczno i grustno i niekomu ruku podat.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @gabriel-maciejewski 15 kwietnia 2020 15:01
15 kwietnia 2020 15:34

@coryllus

Po raz kolejny zawiódł cię wzrok - raz, że na zdjęciu nie ma żadnej szynki (ale na tym akurat nie musisz się znać), dwa - że zdjęcie jest, jak widać,  z 6 kwietnia br.
Gdybyś chciał zmienić okulary, to znam doskonałego (i niezbyt drogiego) optyka.
Pozdrawiam, Ewaryst

Obraz może zawierać: na zewnątrz

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @emi 15 kwietnia 2020 15:32
15 kwietnia 2020 15:39

@emi

Donald Trump ma przynajmniej tę zaletę, że potrafi przywalić szybko i bez oglądania się na jazgot.
No i ty razem padło na żulików z WHO.

Wkurza mnie natomiast, że przez zamknięcie granic, mój majowy wyjazd na Grodzieńszczyzną (i Ziemię Lidzką, bo strefę bezwizową Łukaszenka rozszerzył m. in. o Lidę) poszedł się trzepać.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 15 kwietnia 2020 15:05
15 kwietnia 2020 15:40

@Maryla-Sztajer
 

Owszem, mnie się podoba i to się dla mnie najbardziej liczy

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @olo 15 kwietnia 2020 14:28
15 kwietnia 2020 15:43

@olo

Zależy w czym - jeśli chodzi o uchronienie moich ubrań od przesiąknięcia tytoniowym smrodem - to pewnie tak. :-)

zaloguj się by móc komentować

umami @ewaryst-fedorowicz
15 kwietnia 2020 17:00

stan na 11.00 15 marca

kwietnia, ma się rozumieć
 

zaloguj się by móc komentować

olo @ewaryst-fedorowicz 15 kwietnia 2020 15:43
15 kwietnia 2020 17:03

ladne masz alibii, jak pamietam to mysle ze bylo w pakiecie :-)

ale co tam, wrzucilbys moze zdjecie wedzarni

zaloguj się by móc komentować


Paris @ewaryst-fedorowicz 15 kwietnia 2020 15:39
15 kwietnia 2020 18:39

Ciagle mam niedosyt...

... jeszcze jakby te  zgraje  z  zerowiska  ONZ  zwanym  pogonil - to dopiero by przypunktowal...

... a potem to juz tylko  KE  i  PE  w  Brukselce  z  tymi  PASOZYTAMI  wysadzic ze stolcow... SWIAT  by dopiero odetchnal z ulga  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @umami 15 kwietnia 2020 17:00
15 kwietnia 2020 19:23

@umami

Tak, moja pomyłka.
Dziękuję za zwrócenie uwagi - już poprawiam

zaloguj się by móc komentować


Matejek @Matejek 15 kwietnia 2020 20:04
15 kwietnia 2020 20:05

kto ma oczy, uszy i rozum ... ...

 

zaloguj się by móc komentować


Matejek @ewaryst-fedorowicz
15 kwietnia 2020 20:12

ale, dziś w radio mnie się usłyszało, że Grzesiowski przemówł ludzkim głosem :D ... odnośnie głupoty maseczek ...

zaloguj się by móc komentować

Matejek @olo 15 kwietnia 2020 14:12
15 kwietnia 2020 20:15

pewnie popiera :D , jak i bawełniane :D :D 

zaloguj się by móc komentować

Matejek @ewaryst-fedorowicz 15 kwietnia 2020 14:14
15 kwietnia 2020 20:19

poza tym zgoda z Valserem, co mi na pejsbuku zapodał: 

  • Piotr Szeligowski "ekstremalnie zarazliwy"... zaiste. szesc tysiecy zarazonych w miesiac, czyli tyle ile w lutym zwykla grypa w JEDEN DZIEN. 200 tysiecy zachorowan na grype w jeden tydzien, a oni przez caly marzec i pol kwietnia "zarejestrowali" mniej niz siedem tysiecy. Ja juz tych pierdoletow nie moge czytac. http://wwwold.pzh.gov.pl/.../epimeld/grypa/2020/G_20_02B.pdf

    2

    Usuń lub ukryj

  • Maciej Wiśniowski

    Maciej Wiśniowski 'ekstremalnie zaraźliwy' ... oczywiście ;) tylko dzięki 'naszym za'rządzacym, ich 'troskliwości' i zapobiegliwości /patrz: rygory kwarantanny/ ... odtrąbią na bank /zakładam sie o skrzyneczke/, po zakończeni ogólnoświatowej kwarantanny - 'Wielki Sukces'

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski 15 kwietnia 2020 15:01
15 kwietnia 2020 23:08

to jest polędwica, szynka taka bardziej pękatsza jest, wiecie.

zaloguj się by móc komentować

olo @Matejek 15 kwietnia 2020 20:15
15 kwietnia 2020 23:52

jak popiera, to sobie caly wywiad przeczytam

thx

zaloguj się by móc komentować


cbrengland @ewaryst-fedorowicz 15 kwietnia 2020 15:39
16 kwietnia 2020 00:22

Wiesz, ostatnio myślę o Białorusi, żeby tam być, po prostu, czyli, mieszkać, normalnie. Białoruś dzisiaj, to zdaje się taki PRL, jak się to mówiło na ten rodzaj socjalizmu, z ludzką twarzą, a ja dziecko socjalizmu przecież jestem, ha, ha, ha i piszę całkiem poważnie, żarty się skończyły dawno ☺

Jeżeli będę miał papiery, bo jeszcze nie mam, na pobyt na tej Wyspie (jakaś asekuracja jednak wskazana), to zacznę się przymierzać, na jakąś chałupę w lesie na Polesiu. W Polsce nie mam czego już szukać. Kiedyś znalazłem, wystarczy ☺

zaloguj się by móc komentować

Matejek @cbrengland 16 kwietnia 2020 00:22
16 kwietnia 2020 01:01

eh, jakieś enklawy nam 'jeszcze' zostawiają ...póki co ...

zaloguj się by móc komentować

AnDzej @ewaryst-fedorowicz
16 kwietnia 2020 07:33

W jedynie słusznej,najprawdziwszej,prawdomównej do szpiku etc.etc.etc...TV prof.Szumowski,minister zdrowia powiedział wczora z wieczora  :

"– Czekamy cały czas na lek, który będzie skuteczny, który nie będzie lekiem krwiopochodnym, będzie pozbawiony wszystkich ryzyk związanych z takimi lekami, ale to jest kwestia roku. Podobnie jest ze szczepionką. Ja powtarzam, że z tą epidemią będziemy żyć 1,5 roku, jeśli nie dłużej, dopóki nie zaszczepimy się wszyscy na koronawirusa. Niestety taka jest rzeczywistość, a my musimy się do niej przyzwyczaić – mówił Szumowski."Tak wisi jeszcze na stronie TV INFO.Tylko tyle,bo reszta się już nie nadaje do zapamiętania i przemyśleń.

A w wywiadzie wieczornym "na żywo" ,kiedy dziennikarka zapytała o to czy szczepionka zadziała skoro wirus mutuje i po 1,5 roku będzie już pewnie kilka jego odmian pan minister stwierdził,że tak,zadziała na całe spektrum tych "wuhanowych" wirusów.

Ciekawe,że tak się nie dzieje z wirusami grypy i naukowcy wciąż wymyślają nowe szczepionki,które tak naprawdę z nowym sezonem są guano warte.

W rozmowie wyszło jeszcze ,że musimy trzymać ten rygor az do zastosowania szczepionki(ok.1,5 roku),bo chociaż miasto Wuhan wyzdrowiało(przechorowało i nabyło odporności -słowa ministra) dzięki izolacji to przecież ta wstrętna choroba rozłazi się po pozostałej części Chin i reszcie świata.

Zatem  po kiego wuja czekać na szczepionkę kiedy się izolujemy wzorem Wuhan przechorujemy i nabędziemy odporności ?

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @AnDzej 16 kwietnia 2020 07:33
16 kwietnia 2020 09:31

Po to,  azeby...

... mOnister  z Kalkuty  mogl jeszcze - tak chociaz -  ze 2  lata  fanzolic te swoje  GLODNE  KAWALKI  dla  idiotow...  zeby przez ten sam czas  brac  bezwstydnie  ciezka lase  za  odgrywanie tej  sciemy... no i zeby  PiS'owi  przeleciala jakos ta  2  kadencja  NIEROBSTWA  i  PASOZYTNICTWA  na narodzie,  tj.  przy  korycie  !!! 

Mam nadzieje, ze dlugo on miejsca nie zagrzeje, bo  wlasciwie juz teraz  "polska sluzba zdrowia"  jest   zbankrutowana  i  trzeba  miec  tego  swiadomosc.

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewaryst-fedorowicz
16 kwietnia 2020 09:54

Szef WHO studiował dodatkowo w Londynie. Zawiadował najpierw Światowym Funduszem do Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią i chyba sprawdził się, bo teraz jest dyrektorem WHO. Angielska wiki nadmienia, że jest pierwszym nielekarzem stojącym na czele tej organizacji. Kiedy stał na czele etiopskiego MZ to liczba zgonów niemowląt spadła w ciągu 5 lat ze 123 do 88. Specjalista od liczb, teraz wielkich?

zaloguj się by móc komentować

olo @Paris 16 kwietnia 2020 09:31
16 kwietnia 2020 12:51

moze fryzjerem zostanie, podobno bohater sam sobie wlosy obcial

zaloguj się by móc komentować

tadman @Paris 16 kwietnia 2020 09:31
16 kwietnia 2020 14:19

Służby to mają poczucie humoru, kiedyś plastikowa plakietka z Matką Boską, a dzisiaj zdjęcie z Matką Teresą z Kalkuty i hej do przodu. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @olo 16 kwietnia 2020 12:51
16 kwietnia 2020 14:30

Tak...

... ze "bohater sam sobie wlosy obcial" - to widac golym okiem... zobaczymy co teraz bedzie... Buzek zaczal,  a  "fryzjer"  dokonczyl  !!!

A teraz taka piekna katastrofa jest...  wystarczylo  20 pare lat  NIEKONTROLOWANEGO  i  NICZYM  NIEPOHAMOWANEGO  PANSTWOWEGO  ZLODZIEJSTWA   CALEGO  POPiS'u  !!!

zaloguj się by móc komentować

olo @ewaryst-fedorowicz
16 kwietnia 2020 16:05

tak moze byc, skoro zapowiada 1.5 roku to pewnie mysli ze ma zaklepana praktyke

zaloguj się by móc komentować


Matejek @AnDzej 16 kwietnia 2020 07:33
16 kwietnia 2020 17:21

ta szumowina to gnida, ... reszta nie nadaje sie do publ.

zaloguj się by móc komentować

Paris @olo 16 kwietnia 2020 16:05
16 kwietnia 2020 18:56

Nie sadze...

... o myslenie to bym ani pana Szumowskiego  ani tym bardziej pania Emilewicz nie posadzala - z jej dzisiejszym  absolutnie  kuriozalnym  stwierdzeniem  u Sakiewicza, ze SZWALNIE  w Europie to sa tylko  usytuowane w Polsce  !!!  Doprawdy  nie wiem, kto tych ludzi  podsuwa  Morawieckiemu.

To wynika z czystej "arytmetyki  wyborczej" - koniec br.  to  "wybory"  w USA,  a w przyszlym  roku  - okolo polowy '21 - "wybory"  we Francji =  minimum  1,5  roku do  2  lat  SCIEMY  i  nieprawdopodobnego  WIRUSOWEGO ZLODZIEJSTWA  PANSTWOWEGO  !!!

Te globalne,  zbankrutowane  lobuzy, a takze te "nasze'  nie maja nawet  pojecia  co i jak  robic...  to jest zwykly  DRYF  w  PRZEPASC  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @AnDzej 16 kwietnia 2020 07:33
16 kwietnia 2020 20:47

AnDzej

IMO to jest niebezpieczny człowiek.
Nie wiem,  skąd się wziął, ale do tego kilera gotówki zaimportowanego z Londynu pasuje jak ulał

zaloguj się by móc komentować

olo @Paris 16 kwietnia 2020 18:56
17 kwietnia 2020 00:40

dla mnie nie ma  sprzecznosci miedzy mysleniem a wypowiedziami pana ministra i pani minister (jak pamietam?) od cyfryzacji

wybory w stanach to jasne, ale co masz na mysli z wyborami we francji, jakie to ma na nas przelozenie?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
17 kwietnia 2020 01:04

Panie Ewaryscie, jesli mam byc szczery [a ja od dzisiaj chce byc szczery], to najbardziej mnie martwi to, ze krzywousty premier zapowiada ze na razie granice beda nadal zamkniete, co najmniej do 3 maja.

Jak tak dalej pojdzie to mnie nie wpuszcza do Polski, a ja planuje wizyte robocza w kraju nadwislanskim w sierpniu.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @cbrengland 16 kwietnia 2020 00:22
17 kwietnia 2020 01:09

"Jeżeli będę miał papiery, bo jeszcze nie mam, na pobyt na tej Wyspie (jakaś asekuracja jednak wskazana), to zacznę się przymierzać, na jakąś chałupę w lesie na Polesiu. W Polsce nie mam czego już szukać. Kiedyś znalazłem, wystarczy.."

Prosze sie nie martwic brakiem papierow.

Pewnie wkrotce przekieruja slowianskie masy pracujace na stary szlak atlantycki. Do przedziwnego kraju, ktory ma wszelkie mozliwe strefy klimatyczne, 50 stanow, i nieskonczone mozliwosci.

Oficjalnie mowi sie tu, ze [cytuje w oryginale] : "the sky is the limit"

Ja juz 30 lat jestem tu i badam ten kraj z prawdziwa pasja.

zaloguj się by móc komentować

Paris @olo 17 kwietnia 2020 00:40
17 kwietnia 2020 10:10

Tak...

... pomiedzy nimi nie ma zadnej roznicy "w mysleniu" - obydwoje to  dyploMATOLY  po tym samym  "stypendium"  i  tych samych piniONdzach... wyjatkowa  "para" juz dawno  skompromitowana...  i  beznadziejna...

... pewnie na nas "wybory satanistyczne"  we Francji jakiegos szczegolnego przelozenia nie maja,  ale amerykanskie przelozenie na francuskie  to jednak zawsze  bylo i jest bardzo duze... cala  wierchuszka  "radykalnej, narodowej i patriotycznej prawicy" francuskiej  strugana byla i jest nadal  na "stypEdiaH"  w USA...

... stad te  "prognozy"  co do wirusa... zlodziejstwo  nadal bedzie "zmieniac"  i  "wprowadzac nowe"  - tak  zeby  nic nie zmienic i zeby wszystko zostalo  PO  STAREMU...  na to potrzeba czasu, a kadry - widac to chocby u nas i w rzadzie i w merdialniach -  CORAZ  BARDZIEJ  KRETYNSKIE  !!! 

 

zaloguj się by móc komentować

olo @Paris 17 kwietnia 2020 10:10
17 kwietnia 2020 10:56

dziekuje za wyjasnienie; od pewnego czasu mam odczucie (bez dowodu)  juz stworzonej rownoleglej rzeczywistosci , wiec dla mnie  ich komunikaty  w starej niczemu poza strata  czasu nie sluza. w tym sensie po staremu nie bedzie, niezaleznie kto wygra i tak przejmie program i zrealizuje.

zaloguj się by móc komentować

Paris @olo 17 kwietnia 2020 10:56
17 kwietnia 2020 11:11

Nie ma za co dziekowac...

... a odczucia mam bardzo zblizone do Panskich,  moze jeszcze ta  "rownolegla rzeczywistosc"  tak do konca to nie jest stworzona,  ale z cala pewnoscia jest i bedzie tworzona i to  poza naszymi  plecami  i bez naszej wiedzy, a o zgodzie na te  eksperymenty to nawet nie ma mowy...  to widac chocby po tych  debilnych  "nominacjach i zmianach"  personalnych w "naszym"  ZONdzie,  a przede wszystkim  po jego  patologicznych dzialaniach... stad tak wielkie PARCIE  na te cale  korespAdencyjne "wybory".

Tak,  ich  komunikaty - znaczy sie  "naszej  DEMONkratycznie wybranej wladzy"  to  zaklamane i zmanipulowane - od poczatku do konca -  SMIECI...

... mam nadzieje, ze  narod polski  "doceni" te starania  juz niebawem  -  czyli  gremialnie je  OLEWAJAC,  jako  wyraz swojej  dezaprobaty dla tych  bandyckich i  zlodziejskich  poczynan  "naszej wladzy".

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 17 kwietnia 2020 01:04
17 kwietnia 2020 12:02

@Szczodrocha

Wpuszczą - nie wpuszczą (jak wpuszczą, to 2 tygodnie kwarantanny) , ale  i tak Panu nie pozwolą wziąć udziału w głosowaniu na męża pani Kornhauser (MPK), bo niby dokąd mają wysłać pakiet? No i Pan, jako wielodekadowy emigrant, pewnie peselu nie ma? :-D

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz 17 kwietnia 2020 12:02
17 kwietnia 2020 21:28

"Wpuszczą - nie wpuszczą (jak wpuszczą, to 2 tygodnie kwarantanny) , ale  i tak Panu nie pozwolą wziąć udziału w głosowaniu na męża pani Kornhauser (MPK), bo niby dokąd mają wysłać pakiet? No i Pan, jako wielodekadowy emigrant, pewnie peselu nie ma? :-D"

Tak jest panie Ewaryscie, peselu nie mam i nawet nie wiem co to slowo znaczy.

Co do kwarantanny to mam nadzieje, ze do sierpnia zniosa ten wymog.

Ale jesli nawet nie zniosa to dam jakos rade, bede siedzial w mieszkaniu siostry, przynajmniej jej gruntownie posprzatam chalupe.

Tak, co do wyborow to fakt, nie da rady z paru wzgledow zasadniczych.

A poza tym uwazam, ze ktos taki jak ja, kto przebywa poza Polska 30 lat i nie nosi sie z zamiarem powrotu do kraju na stale, nie powinien brac udzial w wyborach.

Oczywiscie zakladajac, ze to nie farsa  i te kartki o czyms faktycznie decyduja.

Zreszta tu w Stanach tez nie glosuje. Wszak glosowanie nie jest obowiazkowe.

Ze mna, panie Ewaryscie to troche jak w tym dowcipie o pamietnym referendum z 1947 roku.

Pytanie - "czy jestes za granica Polski na Odrze i Nysie?"

odpowiedz - "nie, poniewaz jestem przeciwny wszelkim granicom".

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
17 kwietnia 2020 21:30

Tradycyjnie dalem panskiej notce plusa.

Stary niszowiec pozdrawia.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 17 kwietnia 2020 21:28
18 kwietnia 2020 00:01

Zycze Ci  jak najlepiej...

... i bardzo bym chciala abys mogl przyjechac do siostry i rodziny chociaz na wakacje, ale w swietle nowej,  absolutnie debilnej i  patologicznej  "propozycji"  BANKSTERA  "3I" -  Twoj przyjazd jawi mi sie dosc niepewnym.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
18 kwietnia 2020 01:51

Co do meza pani Kornhauser to mysle ze duzo ludzi zaglosuje na niego, bo wszyscy inni kandydaci sa od niego gorsi.

A maz pani Kornhauser umie mowic, ma energie i nie skacze po krzeslach jak Komorowski.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Paris 18 kwietnia 2020 00:01
18 kwietnia 2020 01:51

Dziekuje.

Pozyjemy zobaczymy.

zaloguj się by móc komentować

AnDzej @Szczodrocha33 18 kwietnia 2020 01:51
18 kwietnia 2020 07:01

Szkoda ,że Olek K. nie startuje.Też miał gadane a na dodatek i wypił i "zatońcył" disco polo .Swój chłop.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Szczodrocha33 17 kwietnia 2020 21:28
18 kwietnia 2020 07:06

Rostowski PESELu nie miał a do maszej kasy go dopuścili.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 18 kwietnia 2020 01:51
18 kwietnia 2020 07:14

@Szczodrocha33
Jest tak pewny siebie, że się nawet nie odchudził -  zapuścił się, zupełnie jak Olek przed wyborami na 2 kadencję.
A z kandydatami to fakt - mundurowi stosowny "set" mu dobrali
 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 18 kwietnia 2020 01:51
18 kwietnia 2020 21:19

No nie wiem...

... czy to sa wystarczajace powody do wygrania glosowania przez  MPK. 

Dzis bylam na handlu w Warszawie... nawet sobie nie wyobrazasz jak wielu ludzi jest  wk*****nych  na  PAD'a  i ten caly  PiS,  i na te cala  deta  "pandemie"  !!! 

Uszy wiedly jak tego sluchalam,  a juz do furii  ludzi doprowadza ten  kretynski obowiazek Szumowskiego do  noszenia tych maseczek  i to jeszcze przez 2  lata... oni sa naprawde oderwani od realu  - ONI  to  sa  TWORKI...

... i dziekowac Panu Bogu,  ale bardzo duzo ludzi to  widzi i zaczyna mowic.

zaloguj się by móc komentować

Paris @AnDzej 18 kwietnia 2020 07:01
18 kwietnia 2020 21:22

Tak...

... wielka szkoda... bo  wygralby  W  CUGLACH... jak jego  "szorstki  pSZyjaciel"  stary kiejkut  Miller, co sie dostal  do  PE  !!! 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować