-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Zarządzanie strachem, czyli kiedy się to rypnie?

Jak konsekwentnie informuję w kolejnych tekstach, mam na koronawirusa wywalone i z niekłamaną przyjemnością zauważam, że moje początkowe osamotnienie zmienia się na przebywanie w bardzo interesującym towarzystwie, choć jako indywidualista wiem, że nie ma to, jak być w znikomej mniejszości i mieć rację.

5 dni temu spuentowałem całą tę grandę tak:

„w słynnym już, a udzielonym w RMF FM red. Ziemcowi wywiadzie, Prezes Kaczyński poinformował urbi et orbi et interneti (to moje), że nie widzi powodów, żeby wyznaczone na 10 maja wybory na lokatora nieruchomości na Krakowskim Przedmieściu 46/48 przesunąć na inny termin.

Deklarację Prezesa przyjąłem z wielką radością, bo to znaczy, że on tak jak ja (cóż – ja się zadeklarowałem pierwszy) ma na tego koronawirusa wywalone, a skoro tak, to za chwilę wywalone będą mieli i marszałka Witek, eksmarszałek Karczewski, damy i gaspada Mazurek, Maląg, Brudziński, Terlecki, Czabański aż po red Lichocką, że o czeladzi i ciurach nie wspomnę.”

***

Potem Prezes konsekwentnie, po kilku dniach powiedział agencji PAP, iż „Wybory uzupełniające, które odbyły się w niedzielę pokazały, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich w terminie jest dzisiaj całkowicie możliwe

A już w nocy z piątku na sobotę okazało się, że cały klub poselski PiSu wraz z przystawkami opowiedział się za utrzymaniem terminu 10 maja, co wyczerpuje użyte przeze mnie pojęcie czeladzi i ciurów.

Czyli i oni wszyscy na tego koronawirusa mają, moim wzorem, wywalone.

No, tłok jak na Marszałkowskiej przed zagonieniem warszawiaków do bloków, aż mi się wśród tych, wywalone od niedawna na koronawirusa mających, ciasno zaczęło robić, toteż oddałem się swoim ulubionym zajęciom:

dżem z cytrusów sobie zrobiłem, a konkretnie z mandarynek i grapefruita,


Receptura jest banalnie prosta, bo Polska to potęga cukrowo-jabłkowa, cukier i pektyny owocowe produkuje doskonałe, więc te dodatki mogą być dowolnej marki.

***

Na dziś sytuacja na froncie Wojny Ojczyźnianej z Koronawirusem wygląda tak:

19 zmarłych na 36 milionowy kraj
w tym WSZYSCY mieli „choroby współistniejące”,

(są lekarze, którzy interpretują to tak, że to znaczy, iż umarli na te choroby, a akurat złapali też tego wirusa, ale niech będzie – 19 zmarło.
O 19 za dużo, ale tylko 19)

Zmarło 19 i nie chce drastycznie więcej, jak choćby w ukochanych przez turystów z Chin Włoszech, Hiszpanii czy w światowym tyglu Nowym Jorku.

Powtórzę, że w ub roku zmarło w Polsce 410 000 ludzi, a jaki tego procent stanowi 19, to proszę sobie samemu policzyć.

***

Ale mamy kraj sparaliżowany paniką i stanem wyjątkowym pod przykryciem, gospodarka pada (chyba nie wierzycie w to słodkie pierdzenie o Tarczy Antykryzysowej?), bezrobocie zaraz wystrzeli, życie Polaków młodych i starych wywrócone do góry nogami i cholera wie, co nam za „kurację” ta kamanda socjalistów doprawiona banksterem jako „szczepionkę” zafunduje.

Owszem, ten fundowany nam spektakl medialno-propagandowy to fenomenalna okazja do przetestowania scenariuszy dyscyplinowania Polaków na wypadek na przykład wojny, ale koszt takiego treningu wydaje się przesadny (eufemizm) tym bardziej, że na żadną wojnę się nie zanosi, bo marines tu są i w razie czego nas obronią .

I tylko mąż pani Kornhauser (dalej MPK) jakiś taki zestresowany, bo jeszcze paręnaście dni temu, jego największym zmartwieniem było załatwienie prywatnych porachunków z prezesem Kurskim, a tu taka siurpryza.

***

Życie dopisało puentę:

do mnie i Prezesa Kaczyńskiego, w kwestii „mania wywalone”  dołączył najpotężniejszy czlowiek świata – Donald Trump, który oznajmił, że kwarantanna dla Nowego Jorku konieczna nie jest.

No to jak, szanowni, pisowscy Czytelnicy – chyba nie napiszecie, że Kaczyński i Trump to ruskie onuce?
Jaka szkoda.

A na Białorusi ligi piłkarska i hokejowa normalnie grają, zaś prezydent Łukaszenka w stroju hokejowym w rozmowie z dziennikarką skwitował całą grandę tak:

„A pani widzi, żeby tu jakiś wirus latał, bo ja nie widzę!”

Wot, maładiec!

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/zarzadzanie-strachem-czyli-nie-jestem-sam

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1462937,kaczynski-wybory-prezydenckie-2020-koronawirus.html

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-trump-kwarantanna-dla-nowego-jorku-nie-jest-konieczna,nId,4409726

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-bialorus-aleksander-lukaszenko-ja-tam-zadnego-wirusa-nie-widze/01qb22ztagi: donald trump  koronawirus  zarządzanie strachem  hucpa 

ewaryst-fedorowicz
29 marca 2020 17:28
144     5132    14 zaloguj sie by polubić
komentarze:

chlor @ewaryst-fedorowicz
29 marca 2020 18:21

Dżem jest niezdrowy. Lepiej kupić sok mandarynkowy za 5zł, dolać tyle samo wody z obliczoną wg wskazań refraktometru ilością cukru, dać drozdże Bajanus 5 G, i postawić w cieple na 2 tygodnie.

 

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz
29 marca 2020 18:23

I to jest naprawdę coś. Ewaryst robiący marketing Kaczyńskiemu i na dodatek z Trumowi!

Cytrusowe dżemy lizać!

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz
29 marca 2020 18:29

Ponieważ u nas przeprowadza się kryzys w stylu włoskim, trzeba się liczyć z możliwością następującą:

Włochy: Lichwa szykuje "Korona-Hołodomor"

Pysznie wyglądają marmelady. Nie traci Pan czasu. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @betacool 29 marca 2020 18:23
29 marca 2020 18:35

@betacool

Dżemów (cytrusowych też) się nie liże.

Ale do rzeczy: mający wywalone na koronawirusa (i kwarantanny) Kaczyński i Trump, to ruskie onuce, czy jednak nie?
 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @Rozalia 29 marca 2020 18:29
29 marca 2020 18:36

Jak pisze dr Peter Chojnowski, wadza w Usiech zaczyna żądać pokazywania paszportów wewnętrznych jak w niezapomnianych Sowietach: http://radtradthomist.chojnowski.me/2020/03/america-no-go-zone-i-have-seen-papers.html

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @chlor 29 marca 2020 18:21
29 marca 2020 18:42

5G wpływa na myślenie. Być może, a nawet być może na pewno, taka jest przyczyna prawdziwej paniki wielu ludzi. Promieniowanie elektromagnetyczne szkodzi. 

5 G drożdży do soku mandarynkowego, wody i cukru też szkodzi. Na nerwy. Przecież można się urżnąć smakowitymi napitkami, myśląc że się tylko degustuje. 

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz 29 marca 2020 18:35
29 marca 2020 18:43

Faceci trzeźwo myślący i tyle. 

Tych co popełnią samobójstwa, wpadną w alkoholizm i w depresję jak nie spodoba im się pobudka w nowym świecie, nie będzie liczył nikt. 

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Rozalia 29 marca 2020 18:29
29 marca 2020 18:48

@Rozalia

Conte, premier - prawnik, absolwent Yale, Cambridge i Sorbony. Mnie to wszystko tłumaczy, z każdym draństwem włącznie.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @ewaryst-fedorowicz
29 marca 2020 18:55

W tym wszystkim są dwie istotne rzeczy, gospodarka się wali, oraz ludzie są izolowani. Więc wniosek, że Kaczyński I Trump, a i  Pan macie wywalone na koronowrusa jest dwuznaczny. Pytanie, na co macie wywalone i czemu to służy. Bo jak nie zabije koronawirus, to zabiją nas wynikające z tego fakty wcześniej wspomniane.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @chlor 29 marca 2020 18:21
29 marca 2020 18:58

@chlor


Nie używam cukru, więc myślę, że jak raz na kiedyś zjem sobie własnoręcznie zrobiony dżem, to mi się nic złego nie stanie,
natomast w stanie wojennym Ojciec przy pomocy garnka z pokrywką przykręcaną na śrubki, rurki miedzianej i chłodnicy ze Składnicy Harcerskiej produkował trunek wypełniający zapachem kamienicę, ale że było to wówczas zajęcie popularne, nikt pretensji nie zgłaszał :-)

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz 29 marca 2020 18:48
29 marca 2020 19:00

@ ewaryst-fedorowicz & krzysztof-laskowski 

Jedna zmówiona banda marionetek sparaliżowała cały cywilizowany świat. 

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @olekfara 29 marca 2020 18:55
29 marca 2020 19:06

No przecież o to chodzi, że nie koronawirus zabija, tylko diagnoza i leczenie. Więc jeśli udało się komuś utrzymać jasność umysłu, niech się jeszcze trochę wstrzyma z umieraniem.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Rozalia 29 marca 2020 19:06
29 marca 2020 19:24

"...tylko diagnoza i leczenie." Najpierw Pani potwierdza, a potem karze wstrzymać się z umieraniem. Mamy jakiś wybór oprócz wywalenia? Historia mówi, że czekanie (można też czytać - wywalenie) też zabija.

zaloguj się by móc komentować


tomciob @ewaryst-fedorowicz
29 marca 2020 19:29

Witam. Wie Pan czego mi w notce brakuje. Kwiatu kwitnącej brzoskwini. A co do meritum to uważam, że z tym spowolnieniem gospodarczym i waleniem się gospodsrek to jeszcze duża przesada. Jak wiem z historii każda wojna i jej zakończenie stają się potężnym impulsem rozwojowym. Trudno przypuszczać, że w przypadku korony z Wuhan będzie inaczej. Koszty owszem będą ale będą i kredyty na odbudowę tak więc ci którzy są przy władzy mogą mieć "wywalone" na koronę bo ich to i tak nic nie będzie kosztowało. Jak poprzednia władza zadłużyła kraj to było po ośmiu latach rządów wielkie ajwaj, a tu jaki wspaniały i fantastyczny pretekst na zaciąganie zobowiązań. Dziwię się, że Pan tego nie zauważa. Suma sumarum zmieni się niewiele, a będą tacy którzy na odbudowie po epidemii nieźle zarobią. Z pozdrowieniami, ukłony, no i jak tam brzoskwinia. Nie spadły jej kwiaty od chłodnych znów nocy?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @olekfara 29 marca 2020 18:55
29 marca 2020 19:35

@olekofara

Nie bardzo wiem, jak Panu rzecz całą objaśnić, bo musiałbym użyć takich słów jak "szydera", "sarkazm",  toteż pozostanę przy tym, że wywalone na tę hucpę mam ja, a Kaczyński i Trump wzięli ze mnie przykład.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 29 marca 2020 19:29
29 marca 2020 19:42

@tomciob

Co będzie? Ta hucpa ma wszelkie szanse zaraz się rypnąć, bo wcale nie jest tak głęboka (i dlugotrwała) jak wojna -
u nas przynajmniej.
Że ferajna z TKM jest przy paśniku i broni go pazurami - to jasne, bo liczy, że się nachapie bardziej, niz żuliki Donka.
Ale tyle mojego, że się nie dam sterroryzować oszustom.

A brzoskwinia dopiero dziś wraca do mieszkania.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @olekfara 29 marca 2020 19:24
29 marca 2020 19:45

Zabić może diagnoza: Masz koronawirusa! Strach zabija i izolacja. Leczeniem nazwałam w przenośni uprawnienie do zastosowania drakońskich metod zwalczania tego coś tam coś tam. Wstrzymać się z umieraniem ze strachu z powodu koronawirusa. Za tydzień, dwa, za parę miesięcy,  problemy się spiętrzą. Kto jeszcze zachowuje jasność umysłu, niech poczeka. Nie wszystko stracone. 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewaryst-fedorowicz
29 marca 2020 19:49

Hmn...panie Ewaryście..jakoś mnie pan zawirusował tym "wywaleniem"-bo ja mam wywalone na kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta RP. Aż 19 sztuk chce się poświęcić służbie tak zaszczytnej.I nie mam wieści,czy wszyscy zdobyli po sto tysięcy dusz..tzn podpisów...chyba gdzieś pójdę trochę ten tego....boczków przypiekać...nie komuś,bo co tam ja...nie dałabym rady wszystkim "Kuklinowskim".......  czort tam  z cholesterolem..

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @ewaryst-fedorowicz
29 marca 2020 19:53

Pan, panie Fedorowicz jesteś stworzony na czas kryzysu. Raz, że dajesz nadzieję, dwa, wypełniasz lukę po Valserze...., no właśnie co jest z Valserem...

Ja, w tym kryzysie, nie z tego nie z owego nagle zacząłem wypiekać paluchy chlebowe z ziołami. (nie potrafię wkleić tu zdjęcia) Siostrzenica zaś, szyje modowe maseczki z meksykańskimi czaszkami. 

No dobra, powiem to. W wieku 58 lat zacząłem wreszcie chodzić po drzewach. Do biodra mam przytroczoną piłę łańcuchową. Gdy tak siedzi się w koronie drzewa..., to horyzont się, kurde, zmienia. Przynajmniej z mojego punktu widzenia.

 

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz
29 marca 2020 20:00

Mandarynki i grapefruit brzmią rewelacyjnie, słoiki wyglądają też rewelacyjnie.Poproszę o przepis.

PS. Wczoraj zrobiłam prototyp zupy ogórkowej z ogórków kiszonych z własnej działki i ciągle degustuję,żeby ustalić stałą recepturę, popijając przy tym sok ogórkowy, który jest podobno rewelacyjny na wszystko. Prototyp dlatego,że nigdy nie ugotowałam dotąd zupy ogórkowej, bo mi się wydawała za trudna:)))

Teraz muszę się jeszcze nauczyć produkować bimber na działce i wędzić rąbankę, jak to u nas w trudnych czasach, które są prawie zawsze i może jakoś przetrwam tę zarazę.

Podobno rusza w kotlinkach i wąwozach oraz komórkach przydomowych produkcja eliksiru życia i już chodzą po ludziach wstępne cenniki. Niestety ceny jeszcze zaporowe.  Państwo w ramach dogadznia narodowi przyjęło ze zrozumieniem fakt,iż Orlen skupił dla swej działalności charytatywnej spirytus przemysłowy do tego słynnego żelu i dotychczasowy producent musi kupować spirit spożywczy z VAT ,żeby produkować jakiś swój niesłuszny żel  i nie wylecieć z rynku. Brawo my.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @olekfara 29 marca 2020 18:55
29 marca 2020 20:03

Tak...

... walaca sie gospodarka,  a raczej  - jej  tFUrcza,  absolutnie celowa, przemyslana i kontrolowana destrukcja  wg.  np.  takiego poj*ba jak niejaki  Szumpeter,  kumpel  Hitlera - oraz  totalna  izolacja ludzi -  to sa wystarczajace powody aby  tacy  "polYtycy" jak  Trump czy PJK  mogli sobie pozwolic na wywalenie  na detego  "wirusa",  a Trump  mogl podjac decyzje o nie wprowadzaniu kwarantanny  !!!

Bowiem,  w.w.  nie musza brac kredytow  !!!

Z kredytow - ochoczo - skorzystaja np.  zagraniczne markety prowadzace dzialalnosc handlowa w Polsce... nb.  na ktore PiS'owski,  "dobrozmianowy"  ZONT  i  prezydEt  przez 5 lat nie umieli znalezc sposobu zeby je opodatkowac... i wszystkie inne podmioty zagraniczne

Kredyty z detej i zlodziejskiej  "tarczy kredytowej" dla  polskich srednich i mniejszych przedsiebiorcow i pozostalej reszty  bankrutujacych obywateli polskich  bedzie tylko  klasycznym  CHWYTANIEM  SIE  TONACEGO  BRZYTWY  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 29 marca 2020 19:00
29 marca 2020 20:06

Dokladnie tak  !!!

Do tego to wciaz ta sama  BANDA  rotszyldowo-sorosowa, ktora  zafundowala nam ten sam  TRENING,  tylko  pod innym  przykryciem. 

Wtedy to  byla  "transformacja ustrojowa"  dzis to  jest  deta  "pandemia"  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 29 marca 2020 19:06
29 marca 2020 20:17

Tak...

... to leczenie i diagnoza sa najwaRZniejsze... zwlaszcza  "kwarantanna"  !!!

A szczegolnie  dla polskich malych i srednich targow i bazarow... i  szczegolnie  w soboty  i  NIEDZIELE  !!!  

Bo to, ze  zagraniczne markety  pracujo  w weekend'y  i  sa w nich  TLUMY  -  to  "nasza"  waadza  ma na ten fakt  wywalone  !!! 

zaloguj się by móc komentować

molier @ewaryst-fedorowicz
29 marca 2020 20:20

Szanowna Pantero, co za niemiłe wieści, eliksir życia miałby zdrożeć? Nie da się utrzymać dotychczasowych cen? To przecież nielegalne i pod spekulacje podchodzi. A to będzie (czy już jest) karane wielkimi grzywnami i zajęciem mienia

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Ogrodnik 29 marca 2020 19:53
29 marca 2020 20:28

Piekne...

... z ta pila przytroczona do bioder to ma Pan jako-takie szanse nawet przezyc  !!!

Probuje sobie Pana wyobrazic i nie moge przestac sie smiac.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Paris 29 marca 2020 20:03
29 marca 2020 20:29

Ludzie ze wsi, z mniejszych miejscowości mogliby się spiknąć towarzysko z miastowymi i sobie pomagać, zarówno teraz i w przyszłości, nawet bezgotówkowo.

Prawna zastawka profilaktyczna. Hilary Minc 2,0

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Paris 29 marca 2020 20:17
29 marca 2020 20:33

Ale do kościoła na Mszę świętą może wejść tylko pięć osób. Widać co jest prawdziwym celem i priorytetem. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 29 marca 2020 20:00
29 marca 2020 20:37

@pink-panther

Robię sobie te dżemy w różnych wariantach: same pomarańcze, same mandarynki, jedne lub drugie z domieszką grapefruita, grapefruity z dodatkiem mandarynki/pomarańczy no i moje ulubione: czyste grapefruity.

Obraz może zawierać: jedzenie i w budynku

Przepis jest prościutki:
rozbieram cytrusy na cząstki. Jedynie grapefruity "luzuję" z błonek, bo te są gorzkawo-cierpkie, choć czasem nie wszystkie, jeśli chcę zachować cierpkość.
Dzwonka kroję na pół, żeby mi się  w obróbce termicznej nie rozwaliły całkowicie (luzowany grapefruit rzecz jasna traci formę).

Mieszam z pektyną (dowolną), doprowadzam do wrzenia, dodaję  2 szklanki cukru (używam polskiego) , gotuję przez minutę-półtorej, odstawiam na minutę i ciągle mieszam .
Rozlewam do wyparzonych słoików,zakręcam, potem je stawiam "do góry nogami " słoiki mają nogi...) , po paru minutach z powrotem "na nogi" i do schłodzenia na balkon.

Kiszone kupowalem co weekend na moim bazarku "na Dołku", ale tydzień temu Władza (chyba lokalna)  mi go zamknęla, choć hipermarkety otwarte i pełne. Sok - pijam pasjami.

Wyżej już wspominałem stan wojenny i domową produkcję dezynfektora, a co do Orlenu: pamięć mam słoniową i doskonale pamiętam fascynacje Prezesa południowo-koreaińskimi czebolami. Kto nie wie, jak wtedy wyglądala tam demokracja, niech lepiej doczyta :-)
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Rozalia 29 marca 2020 20:33
29 marca 2020 20:39

@Rozalia

W kościele miejsc na np 500 osób, wpuszczają 5, w autobusie miejsc 30 - wpuszczają 15.
Słuszną linie ma nasza partia!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 29 marca 2020 20:33
29 marca 2020 20:42

Tak...

... naprawde nie ma potrzeby lepiej widziec co jest prawdziwym celem i priorytetem tego  "polskiego"  ZONdu,  tego  "prawdomUwnego"  mOnistra  zdrowia  i  "polskiej"  telewizji,  bo to widac jak na dloni  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 29 marca 2020 20:39
29 marca 2020 20:49

Tak...

... to dopiero  BYDLO  i  SWOLOCZ  polYtyczna sie  zachowala  !!!

A przed wyborami latali do Torunia jak na wyprzodki... nawet  stary Morawicki, tatus BANKSTERA,  slynny na cala Polske  zwolennik  eutanazji,  razu pewnego zawital...

... tej  HANBY  i  ZNIEWAGI  narod im tak szybko   NIE  ZAPOMNI  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Ogrodnik 29 marca 2020 19:53
29 marca 2020 20:52

@Ogrodnik

58 lat, po drzewach z piłą łańcuchową - no no...
Widoki z koron drzew... To musi być magia .
U Czarnyszewicza, w "Nadberezyńcach" jest taki opis miłosci do puszczy, gdy Kościk wchodzi na szczyt wieeelkiego drzewa - żaden teraźniejszy "karnol" tak napisać nie potrafi.

Nie wolno się dać stłamsić, bo nas w rabów obrócą. Socjalizm (każdej maści) zawsze był, jest i będzie totalniacki.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @BTWSelena 29 marca 2020 19:49
29 marca 2020 20:54

@BTWSelena

" czort tam  z cholesterolem.."  no widzi Pani,  to nie takie trudne :-)
(tym bardziej, że nawet Planete+ jedzie po mafii statynowej na maksa)

zaloguj się by móc komentować


bolek @ewaryst-fedorowicz
29 marca 2020 21:27

Napiszę tak. Też mam "wywalone", ale jak słyszę, że nadgorliwy aspirant z małego miasteczka cofa ludzi na rogatkach to dostaję małego wqrwa. O wozie strażackim puszczającym z taśmy przez megafon ostrzeżenie i "rekomendację" pozostania w domu nie wspominając :-/

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @Paris 29 marca 2020 20:28
29 marca 2020 21:32

Pani wypełnia te forum niczym pianka montażowa albo inaczej, ... rafa koralowa, która pokrywa każdy kamień filozoficzny wykuty przez mędrców przybyłych. ,:)

Proszę zostać w zdrowiu i rozsiewać urok swój.

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @ewaryst-fedorowicz 29 marca 2020 20:52
29 marca 2020 21:38

Biorę tabletki magnezowe. Piję syrop mojej żony: czosnek, miód, ocet jabłkowy. Nie podchodź.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @bolek 29 marca 2020 21:27
29 marca 2020 21:40

Od kilku miesięcy na mój telefon dzwonił automat,  który męskim bas barytonem oznajmiał: UWAGA!... a potem coś o leczeniu. Nigdy nie dosłuchałam do końca. Brzmiało to jak Achtung, achtung! Moja intuicja podpowiadała mi, że coś się kroi na odcinku zdrowia. Nie pomyliłam się. Takie nagłe komunikaty programują... hipnotyzują. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @molier 29 marca 2020 20:20
29 marca 2020 21:45

To były jedynie rozmowy sondażowe: producent dał znać o ofercie, pośrednik opisał kolory i wielkość opakowań no i oczywiście swoją wizję cenową. Potencjalni klienci i koneserzy zarazem włączyli kalkulatory mózgowe i wyszło im,że za szklankę trochę drogo wychodzi. Oferta poszła do korekty. Nic wielkiego:))) Towar będzie dostępny "w-razie-jakby-co".

zaloguj się by móc komentować

Paris @Ogrodnik 29 marca 2020 21:32
29 marca 2020 21:47

Podoba mi sie  !!!

Sam  Pan to wymyslil,  czy  splagiatowal... za zyczenia zdrowia dziekuje,  przydadza sie jak najbardziej.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz 29 marca 2020 20:37
29 marca 2020 21:54

Oooo, to mamy podobne zajątka w czasie zarazy /i nie tylko/! Ostatnio zrobiłam jam z suszonych fig /namoczyłam uprzednio/ i z żurawiną /zamrażam w sezonie/. Daję jednak pektynę z najmniejszym dodatkiem cukru /35 dkg/. Pycha wyszła :)

zaloguj się by móc komentować

bolek @Rozalia 29 marca 2020 21:40
29 marca 2020 22:03

Ciekawe. Ja jak słyszę ten megafon to mam wrażenie, że biorę udział w polskiej edycji "Truman Show".

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @Paris 29 marca 2020 21:47
29 marca 2020 22:14

:)

Dzięki pani komentarzom każda mądrość poddaje się tutaj dobrowolnie procesowi fermentacji. Z pożytkiem wszystkich. I za to jestem pani wdzięczny.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Ogrodnik 29 marca 2020 22:14
29 marca 2020 23:02

Doceniam panskie uznanie...

... ze  medrzec przybyly na te forum,  taki pan ogrodnik tez dobrowolnie poddal sie temu procesowi...  to jest naprawde wyjatkowe.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @bolek 29 marca 2020 22:03
29 marca 2020 23:20

Tak właśnie, ale ukształtowano akceptację podglądactwa: Big Brother w wielu odsłonach, seriale o detektywach, nawet teledyski np. Jennifer Lopez If You Had My Love i wiele innych.

W blokach można otworzyć drzwi wejściowe już nie tylko używając kodu, ale breloczkiem z cheepem. Każdy mieszkaniec ma taki. I ktoś tam wie kiedy i kto wchodził. Ciecia można było obłaskawić, ze sztuczną inteligencją trudniej. Dopiero interwencja z GÓRY powstrzyma to wariactwo.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @Rozalia 29 marca 2020 23:20
29 marca 2020 23:28

niestety/czasami szkoda/, dał nam wolną wolę ...

zaloguj się by móc komentować

bolek @Rozalia 29 marca 2020 23:20
29 marca 2020 23:29

"Dopiero interwencja z GÓRY powstrzyma to wariactwo."

Amen! 

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewaryst-fedorowicz
30 marca 2020 00:58

Co będzie?

Na szybko nie mogłem znajleżć ile Polacy mają oszczędności w bankach i dotarłem do informacji, że średnio mają po 13 000 zł. Nie wiem czy liczą z oseskami czy tylko średnio na dorosłego. Policzyłem że przy 20 mln obywateli będzie to 260 mld zł, a przy 40 mln będzie to 520 mld zł. Załóżmy, że inflacja wzrośnie o 1%, a wtedy nasze oszczędności na kontach zmniejszą się do roku odpowiednio o 2,6 mld lub 5,2 mld. A jeśli inflacja będzie 5% to damy państwu spory haracz. Przy 10%... Niech taki stan potrwa z 5 lat to można powiedzieć, że wiadomo kto sfinansuje tarczę antykryzysową.

zaloguj się by móc komentować

tadman @tadman 30 marca 2020 00:58
30 marca 2020 01:00

ERRATUM

siła nabywcza naszych oszczędności na kontach zmniejszy się do roku

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
30 marca 2020 05:08

"No, tłok jak na Marszałkowskiej przed zagonieniem warszawiaków do bloków, aż mi się wśród tych, wywalone od niedawna na koronawirusa mających, ciasno zaczęło robić, toteż oddałem się swoim ulubionym zajęciom:

dżem z cytrusów sobie zrobiłem, a konkretnie z mandarynek i grapefruita,"

No i tak trzymac, panie Ewaryscie.

Cytujac teksty z Polski Ludowej, rzeklbym "niejedna jeszcze paranoje przyjdzie nam przezyc robiac swoje".

Niech pan kontynuuje te dzemy a ja bede chodzil na dlugie spacery, jako milosnik przyrody.

I niech mielonka medialna sie kreci, wkrotce zabraknie im oddechu i zwolnia.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther 29 marca 2020 20:00
30 marca 2020 05:23

"Teraz muszę się jeszcze nauczyć produkować bimber na działce i wędzić rąbankę, jak to u nas w trudnych czasach, które są prawie zawsze i może jakoś przetrwam tę zarazę."

Prawdziwa zaraza, pani pantero, to jest globalny liberalizm we wszystkich mozliwych odslonach.

Minie ta cala nakrecana sprawnie histeria, i nastapi cos, co ja [przepraszam panie za jezyk] okreslam jako "wysuniecie czlonka z ramienia na czolo."

Taki stary prl-owski jezyk.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @tadman 30 marca 2020 01:00
30 marca 2020 05:27

"ERRATUM

siła nabywcza naszych oszczędności na kontach zmniejszy się do roku"

Dokladnie tak bedzie.

Globalnie - redukcja dlugu, ktory juz zaczyna uwierac nawet bankierow, przez hiperinflacje.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Szczodrocha33 30 marca 2020 05:27
30 marca 2020 07:50

Gdyby rządy wprowadziły nowe podatki: tu katastralny, tam wydłużenie czasu pracy, gdzie indziej zmniejszenie świadczeń socjalnych lub wszystko razem to ludzie wyszliby na ulice, a tak zapłacimy daninę rządom i bankom, czyli nowego rodzaju podatek i nikt nie wyjdzie na ulice, bo do domów zagonił ich koronawirus, a dla banków i rządzących to "Globalnie - redukcja dlugu, ktory juz zaczyna uwierac nawet bankierow, przez hiperinflacje."

Pewien ślad działania rządów relacjonowali muzycy, który po 40 latach pobytu w Szwecji wrócili do Polski, bo stwierdzili, że tam nie da się już żyć. Rząd Szwecji m.in. po przyjęciu sporej liczby imigrantów (nie pracują, kosztują sporo, a przecież w swoich krajach nie byli prześladowani by en masse korzystać z azylu i kompletnej pomocy socjalnej) zabrała ludziom część emerytur, co wg. nich doprowadziło w tym ponoć modelowym welfare state do niespotykanych uprzednio widoków: żebrzących lub grzebiących w śmietnikach starszych Szwedów. Dodatkowo problemem dnia codziennego jest terroryzm ze strony imigrantów.

Koronawirus nieprzypadkowo eliminuje ludzi najstarszych, bo jak mówiono złóśliwie w PRL-u, że emeryci mogą strajkować/protestować przez głodówkę. Wysyłanie imigrantów nie zakończyło się pełnym destabilizującym gospodarkę Europy sukcesem, więc nawet UE zakończyłą przydzielanie kwot imigranckich i... mamy koronawirusa. Tu gospodarka nie wywinie się.

W takim kontekście działania premier Beaty Szydło były działaniami ostro pod prąd, więc trzeba było zmienić ją w biegu na NUPa. Nie odczytała prawidłowo, w przeciwieństwie do prezydenta, dwóch wypadków rządowych limuzyn w Izraelu i w Oświęcimiu.

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewaryst-fedorowicz
30 marca 2020 08:02

Z tej chwili: TVP Info zaprosiło jakąś sportsmenkę (dres z orzełkiem na piersi), która mówiła, że kwarantanna ma swoje dobre strony bo zacieśniamy więzy rodzinne, a Rachoń powiedział, że zostając w domach będziemy mogli później cieszyć się latem. Bezczelne one są.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @tadman 30 marca 2020 08:02
30 marca 2020 08:41

I mamy uwierzyć, że ona nie wychodzi z domu,mieszka w Zielonce, dookoła same lasy. Jeden z gości u Rachonia stwerdził, że w takich okolicznościach, lasy, otwarta przestrzeń trzeba korzystać w rozsądny sposób z u uroków przyrody. Zaprotestował Rachoń, nie wolno, nawet tam. A to już nie jest śmieszne. Budzi raczej grozę.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tadman 30 marca 2020 08:02
30 marca 2020 08:42

@tadman
Cóż - byt określa świadomość. Oni wszyscy mają pewne, regularne, sute wpłaty na konta

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 30 marca 2020 05:08
30 marca 2020 08:46

@Szczodrocha

Nie zwolnią - wczoraj milicja (policja, to była przed wojną) Kamińskiego zrobiła w kosciele łapanke.
Znam to miasteczko i ten kosciół -

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tadman 30 marca 2020 00:58
30 marca 2020 08:47

@tadman

Cóż - bankster wie, co robi

zaloguj się by móc komentować

AnDzej @tadman 30 marca 2020 00:58
30 marca 2020 09:08

Proszę nie zapominać o skarpetach.Minister finansów  ledwie dorwał tekę a już się wyraził z troskę o skarpetach polaków i to bynajmniej nie z powodów higienicznych.Chociaż kto wie.Na banknotach gnieżdzi się złowrogi wirus więc po co mu jeszcze pomagać w przetwaniu.

zaloguj się by móc komentować

Tytus @ewaryst-fedorowicz
30 marca 2020 09:20

No i wychodzi na to, że najbardziej wolnym państwem na świecie jest Białoruś.

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ewaryst-fedorowicz
30 marca 2020 09:49

Nie wszyscy mieli choroby współistniejące

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
30 marca 2020 10:06

Tu mamy kolejny głos rozsądku negujący albo wskazujący rzeczywiste zagrożenie związane z wirusem z Wuhan. No ale Regan to jednak miał doradców:

https://m.bankier.pl/wiadomosc/B-doradca-Reagana-Panika-zrujnuje-gospodarke-7851267.html

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @gabriel-maciejewski 30 marca 2020 09:49
30 marca 2020 10:07

Oczywiscie, że masz rację.

To ilu z tych 26 na dziś zmarłych wg ciebie  konkretnie nie miało?

Info z dzis, 8:47, To dotyczy ostatnich 4 (z 26 ofiar).


"W komunikacie Ministerstwo Zdrowia podało również informację o śmierci czterech pacjentów. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby. Do tej pory w naszym kraju zmarło 26 osób."
 

https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/w-polsce/10310766/koronawirus-w-polsce-ponad-1900-potwierdzonych-przypadkow-cztery-nowe-ofiary-smiertelne.html

--------------

Przez pewien czas zbierałem informacje z kolejnych komunikatów - tu je masz.

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19" - zaznaczono.

 

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-zmarla-nastepna-osoba-ministerstwo-o-nowych-zakazonych-6492996554950273a

 

Poinformowano też o czternastej ofierze śmiertelnej koronawirusa. W Skarżysku-Kamiennej zmarł 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,koronawirus-w-polsce--14-ofiar--1031-zakazen--chorych-wciaz-przybywa--aktualne-dane-,artykul,88084851.html

 

Jednocześnie w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

https://www.politykazdrowotna.com/54757,covid-19-raport-polska-zmarla-13-osoba-zakazona-koronawirusem-1330

 

Jednocześnie resort informuje o śmierci dziweiątej osoby w wyniku zakażenia koronawirusem w Polsce. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

jw.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem. To 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

 

Jw

 

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje, że w szpitalu w Poznaniu (woj. wielkopolskie) zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami.

 

Jw

 

W Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem.

 

Resort zdrowia informuje, że ostatecznie za przyczynę śmierci 27-latki uznano zakażenie sepsą. Więcej: tutaj

11:27 Zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim.

Jw

 

Zmarła 5 osoba. To pacjent ze szpitala w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

 

Jw

 

w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące

 

jw

 

Zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie) i miał choroby współistniejące.

 

Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu (woj. dolnośląskie) i miał choroby współistniejące."

---------------------

W codziennych komunikatach pojawia się niezmiennie - "wszyscy mieli choroby wpolistniejące"

Czyli - jeszcze raz: ilu mi wg ciebie umknęło?  Jeden?

 

 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz 30 marca 2020 08:46
30 marca 2020 10:08

No ale jakoś w Białymstoku mniej się bojom zarazary. Może dlatego że leżą bliżej Białorusi :)

zaloguj się by móc komentować

MZ @Rozalia 29 marca 2020 20:33
30 marca 2020 10:09

Wczoraj - niedziela-zderzłem się z sytuacją ,o której nie śnił Orwell...

Ale od początku.Jak wiele lat temu jeżdziłem na Wschód do rodziny to z opowiadań wiedziałem,że gdy bolszewicy zamkneli kolegiatę to ciocia jezdziła na prowincję do małego kościółka,a jak zdrowia nie starczyło to chodziła do cerkwi,katedra we Lwowie była zawsze otwarta.I dzisiaj boszewia solidarnościowo-pisowska wspólnie z hierarchami polskiego KK zamknęła nam kościoły.Musiałem jechać 40 km do swojego rodzinnego miasta na Mszę bo tu gdzie mieszkam zamknieto koscioły. Proboszcz nie zamknął kościoła i nie wywiesił na dzrziach ogłoszeń.Jestem świadomy,że 30 lat temu wielu wielu hierarchów zdradziło i daję sobie z tym dopustem bożym radę,ale widzę,że wielu młodych ma problem.

Warto poczytać wypowiedż czanoskórego prezydenta Zambii,katolika...i klęknąć przed nim na kolana za to.

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @tomciob 30 marca 2020 10:08
30 marca 2020 11:27

@tomciob

Jestem fanem Podlasia - długo mnie tam "obwąchiwali", zanim zaakceptowali, ale tam jest inaczej.
Normalniej.
A do Grodna to dzięki nie Łukaszence, a Morawieckiemu prędko nie pojadę.
Duuuży numer nam tu banki robią.
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @MZ 30 marca 2020 10:15
30 marca 2020 11:29

@MZ

warto, ale mocna ferajna  ma tu robotę do wykonania i tyle naszego, co sobie poczytamy

zaloguj się by móc komentować

MZ @ewaryst-fedorowicz
30 marca 2020 12:26

Oto co powiedział prezydent Zambii "Prezydent Magufuli, który jest praktykującym katolikiem, powiedział w niedzielę 22 marca 2020 r. (niedziela Laetare): „Nalegam na was, bracia chrześcijanie, a nawet muzułmanie, nie przestawajcie gromadzić się, by wysławiać i wychwalać Boga. To dlatego jako rząd nie zamknęliśmy kościołów ani meczetów. Przeciwnie. Zawsze powinny być one otwarte, aby ludzie uciekali się do Boga. Kościoły są miejscem, w którym ludzie mogą szukać prawdziwego uzdrowienia, ponieważ tam mieszka prawdziwy Bóg. Nie bójcie się wychwalać Boga i szukać Jego oblicza w kościele”.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
30 marca 2020 12:40

Istnieje taki tryptyk Jacka Bromskiego "U Pana Boga za piecem, za miedzą, w ogródku" i tam został namalowany portret tej białostockiej wsi. Tam policja też jest "swoja" i nie odważy się wypędzić ludzi z kościoła. Może ich przeliczyć, spisać zeznania, zaprotokołować. Jeśli spróbuje interwencji to będzie oznaczało wojnę na dole, wojnę bratobójczą, a na nią nikt tam nie pójdzie. Aby spacyfikować tamte nastroje (pobożność) trzeba przysłać oddziały z zewnątrz. Ciekawe czy miłościwie nam panująca władza się odważy?

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewaryst-fedorowicz
30 marca 2020 13:44

Ostatnio śpiewają z innej mańki i w USA zmarła na koronawirusa zdrowa 16 latka, a u nas Kasia Kowalska podała, że wydała zgodę na zaintubowanie córki przebywającej w szpitalu w Londynie, a onet dodał, że prawdopodobnie jest też zarażona, bo matka przestrzegała młodych przed wychodzeniem z domu i by nie ryzykować. Czyli wirus już zmutował, bo były doniesienia o koronawirusie L i S, a teraz jest nowy który atakuje nastolatków, czyli z angielska koronawirus T.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 30 marca 2020 12:40
30 marca 2020 15:34

@tomciolob

Dzisiejsi biskupi krótko proboszczów trzymają - woda święcona niedobra itp
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tadman 30 marca 2020 13:44
30 marca 2020 15:39

@tadman

o tym nie wiedziałem, ale wieszczony przez Szumowskiego "gwałtowny wzrost zachorowań" i ledwie zawoalowana zapowiedź dociśnięcia kwarantanny,  są przecież związane głównie ze ściągnieciem do Polski tysięcy zarazonych zagranicą ludzi - nie tylko Polaków, ale niepilnowanych w trakcie tranzytu  (jak pokazał prezydent Przemyśla) nieszczęsnych Ukrainców, ktorzy chcieli zdążyć z przekroczeniem granicy zanim Zełenski im to uniemożliwi.

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewaryst-fedorowicz 30 marca 2020 15:39
30 marca 2020 16:04

Ten szczep koronawirusa T, atakujący młodzież, to moja szydera, te S i L tak donoszą badacze, że L łatwiej się rozprzestrzenia i odpowiada za 70% przypadków, kiedy ten drugi jest łagodniejszy. Młodzież krnąbna i ruchliwa, więc trzeba ją zdyscyplinować i stąd moja złośliwość.

zaloguj się by móc komentować

tadman @tadman 30 marca 2020 16:04
30 marca 2020 16:06

T - od teenagers. :)

zaloguj się by móc komentować

molier @ewaryst-fedorowicz 29 marca 2020 20:37
30 marca 2020 16:30

Muszę zgłosić reklamację na przepis. Dlaczego wyszedł mi gorzki dżem z pomarańczy?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz
30 marca 2020 17:09

@molier

Mógł je (pomarańcze)  Pan na przykład "przypalić" (niestaranne mieszanie podczas gotowania ).
Bo, jak rozumiem, obrał je Pan ze skórki starannie?

zaloguj się by móc komentować

molier @ewaryst-fedorowicz 30 marca 2020 17:09
30 marca 2020 17:33

Obrane starannie, nieprzypalone. Wyszły gorzkie nie wiedzieć czemu...

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

Paris @molier 30 marca 2020 17:33
30 marca 2020 17:59

Moze taka...

... ch...usteczkowa  odmiana byla,  nie wszystkie pomarancze sie nadaja,  a jak sa za wczesnie zerwane to maja te wlasnie goryczke.  Czasami dodaje do cytrusow jablko starte na grubej tarce.  Ale najlepsze sa  tzw.  maltezy  z Maroka -  to sa takie male,  niewygledne pyry o niezwykle cienkiej i brzydkiej skorce, za to bardzo miesiste i soczyste, o bardzo intensywnym kolorze pomaranczowym do wprost bordowego, jak nasz buraczek cwiklowy - na konfiture idealne, a do jedzenia przepyszne...

... ale chyba w Polsce one nie wystepuja... w kazdym badz razie  nigdy ich w sprzedazy nie widzialam, a handlowcy ich nie znaja.  We Francji zawsze byly miedzy styczniem, a marcem - kwietniem.  Jak sie juz pojawily w sprzedazy to jadlam je kilogramami... delicje  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Paris 30 marca 2020 17:59
30 marca 2020 18:44

Na polskim rynku chyba najlepsze są pomarańcze z kuperkiem. Sam kuperek najsmaczniejszy. To do jedzenia, bo czy na dżem, nie wiem. Są bardzo słodkie i soczyste.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @molier 30 marca 2020 17:33
30 marca 2020 18:45

@molier
Hm... grapefruitom (nieluzowanym) bym się nie dziwił - ale pomarańcze?
Pozostaje tylko, że zacytuję -  " nie wiedzieć czemu... "

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 30 marca 2020 18:44
30 marca 2020 19:08

Tak,  sa tez bardzo dobre...

... w ubieglym roku, tuz przed BN  trafily mi sie te "kuperki"  w moim tu lokalnym markecie - w promocji - po 2,99 zl.  Od razu wzielam  pol metra... troche przerobilam na konfiture,  skorke pomaranczowa w syrop,  a reszte  zjedlismy po trochu,  prawie do lutego... ani jedna pomarancza sie nie zepsula. Teraz tez one sa,  ale juz w cenie  6,99 zl  !!! 

zaloguj się by móc komentować

molier @Rozalia 30 marca 2020 18:44
30 marca 2020 19:25

No właśnie miałam z kuperkiem...

Były soczyste i słodkie, ale jak je potraktowałam ogniem na dżem to wzięły i zgorzkniały...

 

.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @molier 30 marca 2020 19:25
30 marca 2020 20:08

Może przemianować dżem na grapefruitowy, wtedy dla amatorów goryczki będzie pyszny. No chyba że pomarańcze zawierały jakieś  fuj! które ujawniło się dopiero pod wpływem wysokiej temperatury. Złapać kota, nakarmić, obserwować czy przeżyje.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz 30 marca 2020 15:34
30 marca 2020 22:54

 

@Ewalob

My tu drewno na opał strugam, a ty drzazgi strugasz? Ano strugam.

zaloguj się by móc komentować

DobreWino @ewaryst-fedorowicz
31 marca 2020 01:58

A tymczasem w tzw miedzyczasie ludzie wzieli sie za robote dziennikarzy i sami wkroczyli na tereny szpitali ze swoimi komorkami,

Zaczeli nagrywac to co sie faktycznie dzieje w tzw "war zone". No wiec pytali gdzie jest ten war zone?

Obrodzilo na you tubie filmikami amatorskimi z Irlandii ,Berlina,Los Angeles,Phoenix, no oczywiscie Nowy York bo to podobno najwieksze skupisko ,ludzie stoja w kolejkach do testow,'zawalone poczekalnie.

Mysle,ze moze i u nas warto sie wybrac osobiscie z komorka do pobliskiego szpitala i zobaczyc jak tam wyglada "

'war zone".  I wrzucic do sieci.

Oczywiscie siec jest nasycona tzw . gate keepers,ktorzy mieszaja,podrzucaja sliwki-robaczywki,ale nic nie zwalnia z myslenia...

To jest to o czym pisalam sobie ,ze jestesmy calkowiecie pozbawieni alternatywnych zrodel informacji.Gdzie sa dziennikarze,zeby pokazac material nieco inny niz ten z telewizornii. W tiwi jestesmy karmieni od miesiecy ta sama papka naawet zdjecia sa ciagle w kolko te same,krotkie 1-2 sekundowe ujecia i stop klatka ....i znowu to samo.

Podaje przykladowo jeden link ,ale tych jest cala masa. Jak zwykle nikt nie zwalnia z myslenia,trzeba obejrzec i wyrobic sobie wlasne zzdanie,ale przynajmniej na innych zrodlach niz tiwi.

czy jest mozliwe klamstwo przy takiej ilosci ludzi jacy musieliby byc zaangazowania? Nie wiem,ale niekonicznie kazdy pojedynczy pracownik musi byc wlaczony...Jak na moj oglad jest mozliwe klamstwo ,nie takie rzeczy telwizornia moze wykreowac z prostego pstrykniecia palcem i wrzucic do glownego wydania dziennika. Dziennikarze to kupa.....itd.

Prosze samemu ocenic...i moze wybrac sei na zwiady do pobliskiej placowki

https://www.youtube.com/watch?v=aDlvETL--K0

zaloguj się by móc komentować

DobreWino @DobreWino 31 marca 2020 01:58
31 marca 2020 05:29

to nagranie z Nowego Jorku:

https://www.youtube.com/watch?v=pySTck9PxZM

 

nie wiem,to chyba też z Nowego Jorku,ale bez pewności; podobne w wymowie do filmiku z satanistycznymi sanitariuszami,którzy zrobili w karetce szoł .

https://www.youtube.com/watch?v=8xvQZ6Ng_0Q

Raczej by sugerowało,że ten wirus i "war zone" to jakby trochę na niby, tak nie do konca jak mowia i machaja slupkami wzrostu??..;?

No bo jednak brytyjski rzad Jej Krolewskiej Wysokosci zdecydowal, że covid-19 nie zalicza sie do grupy o wysokiej zarazliwosci i w zwiazku z powyzszym chorzy sa przyjmowani w trybie zwyczajnym a nie nadzwyczajnym.

A w tzw, świecie jest stan nadzwyczajnie wyjątkowy...,bez używania tej terminologii...

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @ewaryst-fedorowicz
31 marca 2020 07:47

Ten to ma wywalone:

Morawiecki dodał, że rządzący szacują, że "najpóźniej do czasu wynalezienia szczepionki kryzys będzie ulegał intensyfikacji". Jak podkreślił premier, "prognozowana recesja będzie nieporównywalna z czymkolwiek od przynajmniej 1929 roku".

- Ważne jest żeby dostosować instrumenty do zagrożeń, z którymi musimy się zmierzyć - mówił premier Morawiecki w Senacie. - Zamierzamy jutro wdrożyć dodatkowe rygory i obostrzenia sanitarne - dodał.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-senat-i-obrady-ws-tarczy-antykryzysowej-mocne-slowa-mateusza-morawieckiego-6494525887441025a?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=WP-push&fbclid=IwAR1Q2nbObia2y_GzwEKz_NbdamJSPtBpjYxwGX5_lrg2Qxzwf9yRJLpkm_8

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz
31 marca 2020 08:10

@maria-ciszewska

Cel: "dokraść - (nie poprawiać – dokraść) Polaków, do końca dokraść"

Cytat z tekstu sprzed prawie 8 lat,  jeszcze u na blogowisku GaPola:
https://naszeblogi.pl/31657-kleiber-zbawiciel

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @DobreWino 31 marca 2020 01:58
31 marca 2020 08:25

@DobreWino

Najważniejze, że mamy "zrównoważony budzet"

Wczoraj (czyli ponoć w środku pandemii, tak?) mąż pani Kornhauser (dalej MPK) podpisał "zrównoważony budżet" na 2020
Ten humbug 14 lutego (w Chinach i Włoszech już zadyma) uchwalony przez sejm :-D

"Uchwalony przez Sejm budżet na 2020 r. zakłada, że będzie on zrównoważony, czyli że wydatki i dochody państwa będą takie same - po 435,3 mld zł.

W ustawie budżetowej na 2020 r. - uchwalonej przez Sejm 14 lutego - założono, że:

  • w tym roku PKB w ujęciu realnym wzrośnie o 3,7 proc.,
  • inflacja utrzyma się na poziomie 2,5 proc.,
  • wzrost przeciętnego rocznego funduszu wynagrodzeń w gospodarce narodowej oraz emerytur i rent sięgnie nominalnie 6,3 proc.

Ministerstwo Finansów zapewnia, że budżet na 2020 r. spełnia kryteria deficytu sektora finansów według metodyki unijnej niższego niż 3 proc. PKB."

Rozrywkowych opiekunów mamy

https://businessinsider.com.pl/finanse/budzet-2020-podpis-prezydenta/lwnnylj

https://pbs.twimg.com/media/EUatTAkWoAAmXSH.png

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 30 marca 2020 22:54
31 marca 2020 08:53

@tomciob

Różnica jest taka, że ja Pański nick przekręciłem nieintencjonalnie - po prostu komp podpowiedział mi coś, czego nie zauważyłem.
Ale jeśli Pan się poczuł urażony , to przepraszam.

zaloguj się by móc komentować

AnDzej @maria-ciszewska 31 marca 2020 07:47
31 marca 2020 09:00

Tymczasem wieszczą trzycyfrowe liczby zgonów dziennie i to przed Świętami Wielkanocnymi.https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-jestesmy-na-poczatku-epidemii-mow-jan-wilam/brzgem7

Powiedziałbym ,że to pewne wszak pan minister obwieścił :" Minister poinformował też, że obecnie "przyjeżdża 300 tys. testów". - Teraz rozdysponujemy około 100 tys. Pamiętajmy, że może pojawić się wiele wyników fałszywie prawidłowych i fałszywie negatywnych. Dlatego ważne jest zdefiniowanie osoby najbardziej zagrożonej i to się może zmieniać z dnia na dzień - stwierdził minister zdrowia w TVN24.

Czyli sru kilkaset milionów dolców a my będziemy "falszywie wiedzieć i fałszywie niewiedzieć".

zaloguj się by móc komentować

Paris @DobreWino 31 marca 2020 01:58
31 marca 2020 09:27

Trafila Pani  W  PUNKT  !!!

Coraz wiecej  "kreacji"  i  zwyklej sciemy  pod  dziejaca sie  USTAWKE  BANKSTEROW  i  POLITYKIEROW  z  koziej d**y  wzietych... co kazdego dnia na naszym polskim poletku  widac i slychac coraz bardziej... i ta dziejaca sie w zwiazku z tym  DEMOLKA.

A  dziennikarzyny - to juz od dawna kupa  g**na... wystarczy spojrzec na portal  niezalezna od rozumu  i - tylko - spojrzec na  Rachonia i  Blaszczaka  co  TOTO  bredzi...

...  cos  slabo  im idzie ta  SCIEMA  !!!... ale konsekwencje ich zagrywek i ustawek beda  straszne... stety.

zaloguj się by móc komentować

Paris @DobreWino 31 marca 2020 05:29
31 marca 2020 09:40

Oj tak...

... stan nadzwyczajnego i wyjatkowego robienia ludzi w  BAMBUKO  w calej Europie  i na calym  swiecie  !!!

I to  jeszcze w nowoczesnej  technologii  G5...  w  relacjach  "on-line"... i z udzialem  wieeelce  "zarobionych  biurew"  !!!

 

Cos  niebywalego  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @DobreWino 31 marca 2020 05:29
31 marca 2020 10:06

Ciekawe, że City wiedziało do kiedy zwlekać z wyjściem z Unii, ale Johnson, Boris mu na imię, powiedział jeszcze przed pandemią, że umowa wyjścia musi być podpisana w kwietniu - mimo terminu podanego przez Unię że do końca br. roku - bo jak nie, to Unia może pójść się gonić. Teraz chyba wiadomo skąd kwiecień, a nie np. czerwiec. Żeby nie było iż Angole coś wiedzieli to podali, że oni też ofiarami i prince Charles, a teraz Boris jest zarażony, no i teorii stadnej odporności ukręcono łeb.

zaloguj się by móc komentować

Paris @tadman 31 marca 2020 10:06
31 marca 2020 10:18

A co mialo nie wiedziec...

... city  i  "rotszyld"  =  jedno i to samo  !!!

Sami  wystrugali ten bajzel, co sie dzieje...  a teraz  juz  pozostaje im zrec wlasny ogon, a potem  SAMYCH  SIEBIE...

... a nam pozostanie kupic  czipsy i coca cole,  i popatrzec  na ten  CYRK,  ktory  nam gotuje  ta  BANDA  SATANISTOW... ale  przede wszystkim  SAMYM  SOBIE...  nic wiecej.

No i oczywiscie  bacznie obserwowac "naszych"  lokalnych  polityczno-merdialnych  debili... w drodze do  Tworek  !!!

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz 31 marca 2020 08:53
31 marca 2020 10:33

Nie ma za co przepraszać za długo siedzę w internetach aby się obrażać. Stwierdziłem tylko, moim wpisem, Pańską profesjonalna konsekwencję w budowaniu wizerunku i porównałem do swojej amatorskiej oceny rzeczywistości, nic ponadto. Notki czytam, komentuję interesujace i wyrażam swoje opinie, to wszystko. Ale dziękuję za odpowiedź i zrozumienie mojego stanowiska. Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

tomciob @maria-ciszewska 31 marca 2020 07:47
31 marca 2020 10:38

Szkoda, że pan premier zapomniał dodać co się wydarzyło w Europie po 1929 roku, a może nie zapomniał tylko się boi przypomnieć? Pytanie czy pan premier wie jak znaczonymi kartami jest ta gra pozostaje aktualne. Bo jeżeli wie to jego poziom komunikacji z rodakami, Polakami czy też elektoratem (do wyboru) pozostawia bardzo wiele do życzenia. Przynajmniej dla mnie.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @tomciob 31 marca 2020 10:38
31 marca 2020 11:19

Nie po to on wie, żeby się z nami komunikować.

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewaryst-fedorowicz
31 marca 2020 11:30

Po kwarantannie, więc ostrożnie z tymi dżemami i nie tylko.

https://m.9gag.com/gag/a0RyKYX

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @tadman 31 marca 2020 11:30
31 marca 2020 11:50

Wg.najnowszej publikacji z Włoch ciężki przebieg COVID-19 obserwowano najczęściej u mężczyzn po 60-ce, otyłych. Tak, że ten tego...ze słodyczami trzeba uważać.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tadman 31 marca 2020 11:30
31 marca 2020 12:12

@tadman

Eeee... w moim środowisku znany jestem z nietypowego hobby: na urodziny robię 2 x tyle pompek, ile mam lat (w jednej serii, rzecz jasna).
Siłownię mi zamknęli, ale mam ławkę i sporo sprzętu w domu,  to jak się tylko ociepli, na balkon wystawię i jazda.

 

zaloguj się by móc komentować

Rejent @ewaryst-fedorowicz 31 marca 2020 12:12
31 marca 2020 17:25

dzisiaj PMM ogłaszał na konferencji prasowej nowe zakazy  - może ktoś mnie wyjaśni, od kiedy źródłem prawa powszechnie obowiązującego są wypowiedzi z paszczy na konferencjach prasowych???

Czy ktoś widział jakieś Rozporządzenie (Rozporządzanie Prezesa RM/Ministra... nr .... z dnia ...... w sprawie.....) ogłoszone w Dzienniku Ustaw dotyczące np zakazu wychodzenia z domu "bez celu"??? albo innych restrykcji?

Na jakiej podstawie prawnej zabrania się kopulacji osobnikom, u których długość nie przekracza odległości 2m?

 

zaloguj się by móc komentować

molier @Rejent 31 marca 2020 17:25
31 marca 2020 17:46

teraz się rządzi za pomocą UKAZÓW

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Rejent 31 marca 2020 17:25
31 marca 2020 18:46

@rejent

Coraz bardzej cienkie są te konfy - a w pijarze (jak i w innych dziedzinach) każdy "format" się kiedyś (użyjmy termonologii garderobianej) wyciera.
Dla mnie najważniejsze w tej konfie było rzucenie, że  każdy z nas będzie musiał ponieść/poniesie  ofiarę: niby banał, ale robi wrażenie.

zaloguj się by móc komentować

Rejent @ewaryst-fedorowicz 31 marca 2020 18:46
31 marca 2020 19:28

czyli te wszystkie ogłaszane zakazy to formalnie takie tylko gadanie??? nawet Jaruzelski drukował jakieś Dekrety...

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz
31 marca 2020 19:35

 

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-walka-z-pandemia-za-pomoca-sztucznej-inteligencji-a-nasze-prawo-do/dqsz4ql.        

Jakby kto nie wiedział  po co wywołano panikę i niewidocznego wroga. Nowo zakupione samoloty F-35 służą do sterowania rojem dronów. Czy pamiętacie Państwo, że jeszcze za czasów rządów platformy, określenie dron było medialnie zakazane. Psiapsiółka Ewy Kopacz Teresa Piotrowska, minister MSW, nawet o nich mówiła "samoloty bez głowy". (bezzałogowe).

 

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Rejent 31 marca 2020 19:28
31 marca 2020 19:49

Przecież nie wprowadzono oficjalnie stanu wyjątkowego, choć praktycznie Stan Wojenny + koronawirus jest o wiele gorszy. 

Nawet za Hitlera, za komuny, za Jaruzela, kościoły były otwarte, a ludzi jednak zamykano za "coś". Ilość ofiar śmiertelnych w stanie wojennym należy zwielokrotnić, dodając tych co zmarli bez pomocy z powodu wyłączenia telefonów.  Od jutra można zarządzić zakaz pomagania bliskim, bo kwarantanna. 

W sumie nie ma co naświetlać z tej i owej strony, dzielić włosa na czworo. Powiedzmy sobie jasno:

A WIĘC WOJNA !

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rejent 31 marca 2020 17:25
31 marca 2020 20:00

Bardzo  wazne spostrzezenie...

... on  "nasladuje"  swojego  francuskiego  kUlege premiera... tamten tez chociaz ze 2 razy na tydzien  "telekonferuje"... i robi  "grozne miny"  !!!

Zobaczymy jak dlugo jeszcze uda sie POLITYCZNYM  ZLODZIEJOM  szerzyc te scieme o "wirusie"  i  jednoczesnie strugac  "kryzys gospodarczy",  bo tylko tym ta cala  BANDA  sie zajmuje  TERAZ  !!!

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @Rejent 31 marca 2020 17:25
31 marca 2020 20:08

Czy ktoś widział jakieś Rozporządzenie (Rozporządzanie Prezesa RM/Ministra... nr .... z dnia ...... w sprawie.....) ogłoszone w Dzienniku Ustaw dotyczące np zakazu wychodzenia z domu "bez celu"??? albo innych restrykcji?

Tak.

Np. W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu: [...]

Treść dostępna:

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200000522

Tekst:

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000522/O/D20200522.pdf

To dzisiejsze też pewnie niedługo będzie.

Minister ogłasza ustnie, by nie było chętnych do deklarowania, iż nie czytali (nie ma przepisu, który by wprost nakazywał posiadanie tej umiejętności) - a jak czytali, to nie zrozumieli.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 31 marca 2020 19:35
31 marca 2020 20:11

Oczywiscie, ze...

... na chama i na zywca  wprowadzaja te swoje patologiczne technologie G5 - tu nawet nie mam cienia watpliwosci... a ten dety  "wirus"  to tylko  PRETEKST  !!!

Chyba nawet taki dron "stoi" sobie na niebie niedaleko mnie... siostra zauwazyla go juz jakies 2 tygodnie temu i  zagadkowo mnie pytala  "co to za gwiazda".  Zaczelam sie  tej "gwiezdzie" przygladac - no i rzeczywiscie moze to byc wylacznie jakis  SZPIEG...

... w ciagu  dnia  ta "gwiazda" jest niewidoczna.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @Rozalia 31 marca 2020 19:49
31 marca 2020 20:11

W Polsce i tak znajdzie Pani licznych zwolenników partii PiS, do której sam od czerwca 2016 roku do stycznia zeszłego roku należałem, a w Usiech licznych zwolenników tamtejszego tyrana, którzy będą z poważną miną opowiadać o tym, że władcy słusznie walczą z koronaświrusem po trupach poddanych.

Obecni tyrani dokonali czegoś, co w Polsce nie udało się ich poprzednikom nawet w latach 1939-1941. Zamknęli kościoły przy milczącej zgodzie prawie wszystkich duchownych i wiernych. Jedni rzecz nazywają wiosną Kościoła, a inni wielką apostazją.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @Wolfram 31 marca 2020 20:08
31 marca 2020 20:13

Minister rozporządzeniem zmienia konstytucję i szafa gra.

zaloguj się by móc komentować

Rejent @Wolfram 31 marca 2020 20:08
31 marca 2020 20:17

Dziękuję za info (jednak nie widzę sankcji) - jaka ulga, że nasz rząd szanuje prawo i sprawiedliwość....

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Rejent 31 marca 2020 19:28
31 marca 2020 20:27

@Rejent

Oczywiscie, że nie "takie tylko gadanie", gdyż dociskanie pętli powoli, bo powoli, ale  następuje, jednak coraz bardziej widać, że to dęta sprawa.
Zaś wysłanie Ciemnego Ludu/Suwerena do głosowania przez Pocztę Polską, w sytuacji uniemożliwienia wszystkim kandytdatom za wyjątkiem męża pani Kornhauser (MPK)  prowadzenia kampanii, to już jazda na rympał.
 

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @Rejent 31 marca 2020 20:17
31 marca 2020 20:37

(jednak nie widzę sankcji)

Trzeba zajrzeć do podstawy prawnej, odwołań, przepisów zmienionych, etc.

Np.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20082341570

W w/w Ustawie ( USTAWA z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi ) jest rozdział 9: Przepisy karne.

p.s. nie komentuję i nie oceniam - podaję jedynie źródło treści, tzn. nie ja jestem ewentualnym adresatem polemiki czy krytyki.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @ewaryst-fedorowicz 30 marca 2020 10:07
31 marca 2020 21:49

"W codziennych komunikatach pojawia się niezmiennie - "wszyscy mieli choroby wpolistniejące"

Wydaje się, że bez tych chorób współistniejących koronawirus nie istnieje. Chyba robi się problem, bo brakuje już osobników z tymi chorobami współistniejącymi. Da się zauważyć, że do identyfikacji koronawirusa przypisuje się coraz więcej objawów. Na początku była podwyższona temperatura, a teraz, to już cała lista, doszły  nawet takie objawy, jak brak węchu i smaku. Pewnie niedługo, to i listy chorób zabraknie. Optymistycznie, będzie i po koronawirusie, pesymistycznie, jedna zarażona owca w stadzie, trzeba całe stado ...

zaloguj się by móc komentować

Rejent @Wolfram 31 marca 2020 20:37
31 marca 2020 22:12

Jasna sprawa - dzieki (sankcje są ogólnie w Kodeksie Wykroczeń)

Poza tym "Tu nie ma co polemizować, tu trzeba napier...ać"

zaloguj się by móc komentować

olekfara @olekfara 31 marca 2020 21:49
31 marca 2020 22:17

Jeszcze jedno spostrzeżenie. Jeżeli więc koronawirusa  przypisuje się do osób z chorobami współistniejącymi, to oznacza, że koronawirus nie zabija. Dla jasności, mówię o przypadkach śmiertelnych. O samych zarażeniach nawet nie ma co mówic, znając jakość testów.

zaloguj się by móc komentować

Paris @olekfara 31 marca 2020 22:17
31 marca 2020 23:00

Tak...

... ta jakosc testow tez jest  "zadziwiajaca"  i powoli staje sie wrecz  "legendarna"... we Francji jest to samo.  Lekarze strasznie skarza sie na ten BADZIEW testowy  !!!

Ciekawe ile kosztowaly nas te dete testy i kto to  g**no zamowil...

... a spostrzezenie Pana jak najbardziej logiczne i sluszne.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @krzysztof-laskowski 31 marca 2020 20:11
1 kwietnia 2020 00:30

Ksiadz Wojciech Drozdowicz w Lesie Bielańskim w Warszawie, proboszcz parafii błogosławionego Edwarda Detkensa przy ulicy Dewajtis 3 (Bielany) wprowadził Sakrament Pokuty przez okno (zafoliowane) swojej pustelni (domek nr 9). W godzinach od 9-15 można zastukać kołatką w okno i on sam spowiada:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=861619544304410&id=100013691169801

https://wf1.xcdn.pl/files/20/03/31/664900_OgTL_635474_1492402647464935424_o_83.jpgźródło zdjęcia

Obok okna stoi replika obrazu Hieronima Boscha "Wóz z sianem"

https://www.digi-art.pl/userdata/gfx/e491c53fc6c9974a2e579885a47ca1f4.jpgźródło zdjęcia

Ale jest to rozwiązanie jednostkowe i faktem jest (nie byle jakim, bo nie pamiętam drugiego takiego), że cała posługa sakramentalna Kościoła w Polsce czyli - chrzty, bierzmowania, śluby, ( no kapłaństwo to nie wiem) została zatrzymana, a eucharystia, spowiedź, namaszczenie chorych drastycznie ograniczone za pomocą decyzji administracyjnych przy całkowitej bierności hierarchii kościelnej. I to jest dokonanie rządu Prawa i Sprawiedliwości, które jest absolutnie bez precedensu w historii Kościoła w Polsce. Czy zjadliwość i niebezpieczeństwo kronawirusa z Wuhan to usprawiedliwia? Czy rząd PiS zapisał się już w historii Polski? Na pewno. A księża co o tym myślą? No nie wiem. Ja jestem w szoku.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @tomciob 1 kwietnia 2020 00:30
1 kwietnia 2020 01:04

Ja też jestem w szoku. W szoku są również księża. Rozmawiałam kilka dni temu przez telefon z jednym, dobrze  mi znanym. Wydawało mi się że w większej grupie będą silniejsi, ale nie. Młodsi przeważnie gdzieś wybyli, a reszta od wielu dni przeżywa lęk i pewnie frustrację. Oni są zamknięci, posłuszni kardynałowi, niemal odcięci od świata, zdani tylko na media. Nawet Radio Maryja podkręca panikę. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @AnDzej 31 marca 2020 09:00
1 kwietnia 2020 01:11

"Czyli sru kilkaset milionów dolców a my będziemy "falszywie wiedzieć i fałszywie niewiedzieć".

Plusy ujemne i minusy dodatnie.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @AnDzej 31 marca 2020 09:00
1 kwietnia 2020 01:11

"Czyli sru kilkaset milionów dolców a my będziemy "falszywie wiedzieć i fałszywie niewiedzieć".

Plusy ujemne i minusy dodatnie.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @AnDzej 31 marca 2020 09:00
1 kwietnia 2020 01:12

"Czyli sru kilkaset milionów dolców a my będziemy "falszywie wiedzieć i fałszywie niewiedzieć".

Plusy ujemne i minusy dodatnie.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @krzysztof-laskowski 31 marca 2020 20:11
1 kwietnia 2020 01:29

"W Polsce i tak znajdzie Pani licznych zwolenników partii PiS, do której sam od czerwca 2016 roku do stycznia zeszłego roku należałem, a w Usiech licznych zwolenników tamtejszego tyrana, którzy będą z poważną miną opowiadać o tym, że władcy słusznie walczą z koronaświrusem po trupach poddanych."

Jako mieszkaniec Usiech musze jednak przyznac, ze wole tyrana niz mulata z odstajacymi uszami, pochodzacego nie wiadomo skad.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Rozalia 31 marca 2020 19:49
1 kwietnia 2020 01:33

" Od jutra można zarządzić zakaz pomagania bliskim, bo kwarantanna."

Czekam az premier wyda zakaz oddychania w godzinach od 8 do 3.

zaloguj się by móc komentować

toNick @tomciob 1 kwietnia 2020 00:30
1 kwietnia 2020 05:25

Przyłączam się do tego szoku, jeszcze miesiąc temu nie sposób byłoby w coś takiego uwierzyć. Oto okazuje się, że bez problemu można taką operację przeprowadzić również w Polsce, a że robi się to pod szyldem "prawicy" to nawet nie ma większego oporu i protestu.

zaloguj się by móc komentować

toNick @Szczodrocha33 1 kwietnia 2020 01:33
1 kwietnia 2020 05:29

"Czekam az premier wyda zakaz oddychania w godzinach od 8 do 3."

To ewentualnie na końcu. Przedtem do wyłączenia jest jeszcze internet, który sieje zamęt, rozpowszechnia nieodpowiedzialne treści i zagraża demokracji.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @tadman 30 marca 2020 07:50
1 kwietnia 2020 05:53

"W takim kontekście działania premier Beaty Szydło były działaniami ostro pod prąd, więc trzeba było zmienić ją w biegu na NUPa. Nie odczytała prawidłowo, w przeciwieństwie do prezydenta, dwóch wypadków rządowych limuzyn w Izraelu i w Oświęcimiu."

Wychowanek bankow z Frankfurtu i sprytny katolik [wie jak wybrnac z klopotliwych sytuacji w piatek] kazal pozamykac w Polsce koscioly.

Na to sie nawet Hitler i Stalin nie porwali.

Czekajmy na dalsze ruchy premiera.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz 29 marca 2020 20:39
1 kwietnia 2020 05:58

"W kościele miejsc na np 500 osób, wpuszczają 5, w autobusie miejsc 30 - wpuszczają 15.
Słuszną linie ma nasza partia!"

Jak sie to robi  nad Wisla.

Jedna reka podciera dupe, druga robi makijaz.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @tadman 31 marca 2020 10:06
1 kwietnia 2020 06:08

"Żeby nie było iż Angole coś wiedzieli to podali, że oni też ofiarami i prince Charles, a teraz Boris jest zarażony, no i teorii stadnej odporności ukręcono łeb."

Anglicy maja zawsze dostep do waznych informacji.

Borisa nawet kilof nie zalatwi, co dopiero jakis wirus.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @olekfara 31 marca 2020 21:49
1 kwietnia 2020 07:57

@olekofara

Po miesiącu tej "pandemii" w 36 milionowym kraju zmarły na ... no właśnie - na co? Na choroby współistniejące, czy na wirusa?
33 (słownie - trzydzieści trzy) osoby.
O 33 za duzo, ale jednak tylko 33.
Ludność sterroryzowana strachem, jakiś Gowin opowiada o tym, że "obudzimy sie w Nowym Świecie  (New World po angliczańsku to będzie) i bedziemy musieli poniesc ciezary wychodzenia z kryzysu.

W tym czasie jedynym zmartwieniem męża pani Kornhauser (dalej MPK) jest prowadzenie "kampanii wyborczej na zasadach wyłączości"

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 1 kwietnia 2020 01:11
1 kwietnia 2020 08:39

Ale  "pandemia"...

... bedzie  sie  pieknie  rozwijala  !!!

 

A  my,  narod,  bedziemy  tak  DYMANI  - znaczy sie  WYDUDANI  przez  PAD'a,  BANKSTERA  MM  z  "narodowa i patriotyczna"  narracja  Sakiewicza  i  reszte tej  OKRAGLOSTOLOWEJ  choloty,  ze  to co bylo ponad 30  lat temu - przy  dzisiejszym  ODLOCIE  elYt  i  CHierarHii  koscielnej  to zwyczajnie  BETKA  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 1 kwietnia 2020 05:53
1 kwietnia 2020 08:52

Tak...

... i calej  tej  zdradzieckiej  TARGOWICY  !!!

 

I  ZERO  SOLIDARNOSCI  z  BANDZIORAMI  !!!

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @tomciob 1 kwietnia 2020 00:30
1 kwietnia 2020 09:56

Przyznaję, że zrobili na mnie wrażenie bezczelnością, ale nie zaszokowali mnie.

Jeśli chodzi o Kościół katolicki w Polsce, to ludzie Kościoła przeprowadzili niemal całkowitą pacyfikację swojej instytucji ponad pół wieku temu. Wśród nich jeden jest nazywany prymasem tysiąclecia i ma zostać beatyfikowany, a drugi jest kanonizowanym papieżem. Pisowcy zaledwie kończą dzieło zniszczenia.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @krzysztof-laskowski 1 kwietnia 2020 09:56
1 kwietnia 2020 11:03

Znacznie Pan przesadza ale nie będę wyjaśniał dlaczego. Pan to wie, ja to wiem i to powinno nam wystarczyć. Już kiedyś napisałem ale powtórzę, kontestacja VS jest dla mnie, jak to się kiedyś zgrabnie i celnie wyraził Gospodarz portalu, "pułapką na szczury". I mnie ona nie interesuje. Jednak sytuacja Kościoła w Polsce jest teraz bez precedensu i sam jestem ciekawy czym to zaowocuje. Bo że zaowocuje to jestem pewien. Skąd ta pewność? Ano stąd skąd bierze się u mnie pewność że jutro rano też wstanie słońce. Ono już tak ma w swojej słonecznej naturze. Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Rozalia 1 kwietnia 2020 01:04
1 kwietnia 2020 11:07

Zupełnie jak w wieczerniku przy drzwiach zamkniętych z obawy. Ale nie ma się im co dziwić choć przecież jednak nie są Sami. Tak mi się przynajmniej wydaje. Takie niby zagubienie pomaga w modlitwie. Przećwiczyłem to na sobie, wielokrotnie.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
1 kwietnia 2020 11:18

Myślę że mogę do notki wprowadzić nastrój imperialny (brytyjski) ale jednak optymistyczny. "The Carpenters" z piosenką "I need to bee in love"

https://youtu.be/mTVpNXG7iBk

Niestety ale to piękno też miało swoją cenę. Karen Anne Carpenters która śpiewa była chora. Jej choroba skutkowała głodzeniem się i na końcu utratą życia. Ale piękno które zostawiła po sobie ma moc uwodzenia do dzisiaj.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @tomciob 1 kwietnia 2020 11:03
1 kwietnia 2020 11:47

Temat SW2 nie równa się pułapce na szczury.

zaloguj się by móc komentować

molier @ewaryst-fedorowicz
1 kwietnia 2020 20:05

Lubię takie wpisy, bo generują żywiołową dyskusję. I można podzielić się przepisami i różnymi refleksjami swoimi i zasłyszanymi. Ten czas wymaga takich zwyczajnych, luźnych pogawędek. Ja teraz jakoś zupełnie nie mam głowy do rozkminiania różnych zaszłości historycznych i dociekania jak tak naprawdę było i jak to wpłynęło na losy świata, czy niechby tylko Polski. Wobec aktualnej sytuacji wszystko to, co było jest tak nierzeczywiste i odległe jak i ta rzeczywistość kompletnie nierzeczywista. Jakoś zmieniły mi się priorytety. Tu i teraz wydaje mi się ważne. Zobaczyłam, że życie jest bardzo kruche. I że wszyscy jedziemy na tym samym wózku. I dlatego wzajemna życzliwość i bezpośredniość w relacjach jest teraz taka ważna. Ten wpis spełnia te wymogi.

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować