-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Gazeta Polinska ogłasza: murem za paszczurem!

Sytuacja jest dynamiczna – sam rednacz Gazety Polinskiej (nie poprawiać – Polinskiej) ogłosił akcję #MuremZaPaszczurem, czy jakoś tak, no w każdym razie chodziło o mur i żeby ten mur był za kimś.

W pierwszej chwili sądziłem, że w tej akcji, to o jakiś debiut biznesowy w branży budowlanej chodzi, ale nie – owszem, chodzi o debiut jakiegoś nołnejma i do tego z twarzy podobnego do nikogo w roli ministra (wice, ale zawsze coś). Od alfabetyzacji, czy coś w tym stylu.

I ten nołnejm został przez jakichś mocno zużytych nejmów posądzony o to, że może być rosyjskim agentem wpływu.

A to akurat absurd, bo wystarczy na ministra (wice, ale jednak) spojrzeć, by pojąć, że to nie jest możliwe:

zwykły paszczur, co i owszem, kilometrówki jakieś chętnie ten-teges, ale żeby wpływać na coś i to wpływać agenturalnie?!
 

Do tego to trzeba być przynajmniej dziennikarzem, i to nie pierwszym z brzegu, bo ci brzegowi to po polsku nie potrafią, a co dopiero po rosyjsku.

Sam minister(wice) poskarżył się, że trwa nań nagonka, ale jest za młody (nie napisałem, ze za głupi) by Barejowego „Misia” obejrzeć ze zrozumieniem,

a szkoda, bo gdyby był na tyle intelektualnie sprawny, to by się nie kompromitował obsadzeniem w roli zająca i to przez kota granego.

Ale ta żarliwość, z jaką red-nacz Gazety Polinskiej tego nołnejma broni do myślenia daje, mnie przynajmniej.

Bo w sumie wszystko się zgadza, jeśli tylko przyjąć, że nołnejm został wystawiony na zająca, żeby przykryć parę spraw, które się dzieją nie tak, jakby sobie Wpływający życzyli:

- bardak z niby niepodwyższonymi, a jednak podwyższonymi w nowych cennikach cenami prądu,
- pełzającą powoli, ale już dopełzającą do Nowogrodzkiej straszną aferą SKOKu Wołomin,
- aferą KNF, w której Chrzanowski nie może zacząć sypać bo...


Mało?
Tym z Nowogrodzkiej zawsze jest mało, ale teraz chyba duuużo by dali, żeby cofnąć czas.

Ale jak się co trzeba zaszpachluje, a okruchy szpachli pod dywan zamiecie, to się temu zającowi poprzetrąca te, no.... skoki i wspomnianego kota pogoni, jako niepotrzebnego.

Szczerze mówiąc, to mnie się ta akcja nie podoba zupełnie, bo skoro mur jest za kimś, to znaczy, że ten ktoś pod tym murem stoi, a to ma konotacje fatalne.

Ale nołnejm nie kuma, że odgłosy repetowania już słychać i nie chodzi tu bynajmniej o dubeltową porcję wspomnianych kilometrówek, ale o coś znacznie mniej przyjemnego.
 

 tagi: prawo i sprawiedliwość  ceny prądu  gazeta polinska  afera knf  skok wołomin  muremzapaszczurem 

ewaryst-fedorowicz
4 stycznia 2019 20:09
38     1802    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz
4 stycznia 2019 20:44

Nie czas żałować róż gdy płoną lasy

.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
4 stycznia 2019 21:28

W pierwszej chwili odczytalem tego tytulowego "paszczura" jako "praszczura". No ale przeciez taki mlodzieniaszek, to gdzie mu tam do "pra".

Swoja droga to jak sie patrzy na te polska piaskownice szumnie nazywana "polityka" to litosc i strach czlowieka ogarnia co jeszcze nasze elity nam zgotuja.

Wzieli jakiegos chlopaczyne spod budki z piwem na sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. On studiowal stosunki miedzynarodowe, wiec moze go od razu na ministra spraw zagranicznych?

Wczesniej Antoni Macierewicz zatrudnil w MON 24- latka, pracownika apteki w Lomiankach.

Jeszcze wczesniej minister obrony narodowej - psychiatra, wyslal do nieba pokazna czesc polskiej generalicji.

Co jest potrzebne zeby zrobic remake oryginalnego filmu "Swiat sie smieje"?

Wystarczy w Polsce pochodzic z kamera po gabinetach i salach politykow.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 4 stycznia 2019 20:44
4 stycznia 2019 21:58

@Maryla-Sztajer
Weszli mu starzy wyjadacze "na ego", łyknął zanętę, to teraz będzie z siebie idiotę robił, bo przecież to taki Emilewicz w portkach, ale w odróźnieinu od niej nie jest pod nikogo w Zjednoczonej buahaha Prawicy podczepiony.
Cóż - tyle jego, co sobie pensji pobierze i ew. grant przytuli

zaloguj się by móc komentować

chlor @ewaryst-fedorowicz
4 stycznia 2019 22:00

Przecie chodzi o ministerstwo cyfryzacji, czyli o fikcję bez znaczenia. Kiedyś było stworzone ministerstwo żeglugi przybrzeżnej po to by coś dać koalicjantowi. To może brzydko wygląda, ale na tym polega praktyka polityki. Liczą się głosy w Sejmie. Nagonka na wiceministra bierze się stąd, że elitom jego osoba kojaży się pokrętnymi drogami z Polską, czyli z czymś obrzydliwym. On ocierał się o jakieś ugrupowania patriotyczne czyli faszystowskie.

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @ewaryst-fedorowicz
4 stycznia 2019 22:01

Ewaryst przynudzasz,

image.png

image.png

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 4 stycznia 2019 21:28
4 stycznia 2019 22:03

@Szczodrocha

Oni nas traktują jak mierzwę. Jak ten przysłowiowy Kurskiego  Ciemny Lud, co wszystko kupi. I potem wybór między kiłą a rzeżączką,
A na koniec to my będziemy z ręką w nocniku, a oni  z milionami na Balearach czy innych ciepłych wyspach.
Bo ponoć Barcelona już niemodna.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Krzysztof5 4 stycznia 2019 22:01
4 stycznia 2019 22:05

@Krzysztof5
To co tu robisz ? Idź do siebie i tam nie przynudzaj.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @chlor 4 stycznia 2019 22:00
4 stycznia 2019 22:09

@chlor
" chodzi o ministerstwo cyfryzacji, czyli o fikcję bez znaczenia. " - proszę to powiedzieć temu banksterowi od elektromobilności i...rewolucji cyfrowej (a tak!) :-D
Mnie tam w sumie wszystko jedno: on kompromituje już skompromitowanych, czyli szybciej popłyną

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @ewaryst-fedorowicz
5 stycznia 2019 00:22

Nie jest Pan osamotniony:

Nominacja posła Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji wywołała ostrą dyskusję. Totalna opozycja w swoich komentarzach dopuściła się nawet oskarżeń Andruszkiewicza o bycie rosyjskim agentem. Swoją opinię na ten temat wyraził też Komitet Żydów Amerykańskich (AJC), który stwierdził, że jest „zaniepokojony”

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @chlor 4 stycznia 2019 22:00
5 stycznia 2019 00:55

W Polsce ministerstwa sa tworzone z mysla o stworzeniu etatow i obsadzeniu znajomych i przyjaciol. Prosze przejrzec biogramy roznych politykow i zobaczyc jak oni szybko sie wymieniaja: wiceminister, sekretarz stanu, podsekretarz stanu, sekretarz podstanu, zastepca naczelnika itd.

Czasami gosc jest tym podsekretarzem 2-3 miesiace, a i minister czy jakis dyrektor departamentu wylatuje po paru miesiacach bo innemu bonzie udalo sie przepchac swojego kandydata na stolek.

I kazda nowa ekipa ktora wchodzi na miejsce poprzedniej pierwsze co robi to dokladnie wyciera i odwoluje wszystkie plany i zamierzenia poprzednikow.

W tej sytuacji jest trudno cokolwiek sensownego zrobic czy zrealizowac jakies plany.

Prosze wziac jako przyklad wojsko. Korwety budowali cos chyba z 15 lat. Nie powstala ani jedna. Zamiast tego powstaje [i nie wiadomo kiedy powstanie] okret patrolowy. W ciagu 18 lat wpakowano w ta "najdrozsza motorowke swiata" ponad jeden miliard zlotych i konca nie widac.

Smiglowce kupuja juz ladnych pare lat. O okretach podwodnych szkoda nawet wspominac.

W Polsce nie robi sie nic dopoki sie dach nad lbem nie zawali.

Potem zbiera sie komisja w tej sprawie i obraduje przez pare lat.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 4 stycznia 2019 21:28
5 stycznia 2019 01:13

Pracownika apteki w Łomiankach do MON? Skoro minister MON mógł być psychiatrą, to w zasadzie nic nie dziwi. Przy czym armia jako taka to jest absolutne szaleństwo z definicji. A już ta "stworzona nad Oką" to  wybitnie. Więc ich naprawdę nic nie zdziwi ani wstrząśnie, byleby dobry sprzęt dostawali. Ostatecznie tego z apteki w Łomiankach można upchnąć do liczenia proszków w magazynach w dziale "zaopatrzenie medyczne".

Ten pan Andruszkiewicz musi teraz być broniony, bo się go czepił Abe Foxman, wyzywając chłopca od nazistów czy innych anstysemitów. Być może miał epizod w ONR lub w jakiejś przybudówce i teraz musi być wytarzany. Z drugiej strony powstają jakieś "partie katolickie", których sąd nie chce zarejestrować i prawdopodobnie ta nominacja to takie "mrygnięcie okiem"  w stronę "patriotów" zwanych czasem narodowcami.
Jak słyszę, że się czepiają,że chłopak nie ma kwalifikacji, to odpowiem, że "chociaż ma PESEL" Bo tamten magik od budżetu to nawet tego nie miał a ministrem od finansów został.  Teraz nawet politruk Bauman chodzi za naukowca, to co się czepiać młodego, że się nie zna na cyfryzacji. Młody jest, musi się znać:))) Wszyscy młodzi się znają na internetach, programach i na cyfryzacji. Ja nawet słówek nie znam.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther 5 stycznia 2019 01:13
5 stycznia 2019 02:46

Minister Bogdan Klich to ciekawa postac. W Polsce wszystko sie ociera o groteske. Ministrem Obrony Narodowej byl nie tylko psychiatra ale rowniez czlonek i dzialacz ruchu "Wolnosc i Pokoj" - organizacji ......pacyfistycznej. To zakrawa na kpine po prostu.

Bog jeden wie kto ten ruch wspieral i finansowal, no ale to juz inny temat.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 5 stycznia 2019 02:46
5 stycznia 2019 06:58

"Ruch Wolność i Pokój" to była "kuźnia kadr", jak widać: od Jana Józefa Lipskiego, przez Andrzeja Stasiuka (wybitny pisarz) , po Jacka Czaputowicza , Piotra Niemczyka (służby) czy panią Małgorzatę Tarasiewicz (wybitna feminstka) albo pana Radosława Gawlika (wybitny szef Partii Zielonych). No i ten psychiatra Klich.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @DYNAQ 5 stycznia 2019 00:22
5 stycznia 2019 09:09

@DYNAQ

Nie przeczytał Pan chyba dokładnie mojego tekstu, bo o oskarżeniach o agenturalność ze strony postsowieckich wycirusów napisałem na wstępie

Za to reakcja p. Lisickiego daje nadzieję na kontynuacje zabawy:
PiS się ugnie i paszczura odwoła (a pewnie się ugnie i paszczur odejdzie „na własna prośbę”– utrwali obraz kamandy chodzącej na eskimoskiej smyczy.

Inna sprawa, że chciałbym zobaczyć, jak w tej sytuacji rednacz Gazety Polinskiej dalej będzie paszczura bronił :-D

 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
5 stycznia 2019 10:08

Witam.

Tak naprawdę w notce zainteresował mnie jeden temat, a dokładniej dwa. Afera "SkokWołomin" i owi "Wpływający." Moje zainteresowania są krótkie: czy PiS jest bezpośrednio (albo pośrednio przez swoich przedstawicieli) zaangażowany w aferę "SkokWołomin?" To znaczy czy ją spowodował i otrzymał z niej finansowe korzyści oraz, czy owi "Wpływający" to są przedstawiciele PiS, którzy na aferze "SkokWołomin" mogą stracić twarz? Skoro sprawa min. Andruszkiewicza ma niby przykrywać problemy PiS-u (aktualnej władzy) między innymi z tytułu afery "SkokWołomin," a na tym została oparta główna teza notki, to ja się zastanawiam jakie, oprócz publicystycznych, ma Autor notki dane (wiedzę) aby zarzucić PiS-owi powiązanie, czy to sprawcze czy to poprzez odniesione korzyści (rozumiem głównie finansowe), z afery "SkokWołomin?"

Pozdrawiam

 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @ewaryst-fedorowicz 5 stycznia 2019 09:09
5 stycznia 2019 10:41

Chodziło mi akurat o tych drugich wycirusów,amierikanskich.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @tomciob 5 stycznia 2019 10:08
5 stycznia 2019 10:48

problemy dot. skoku są wielowątkowe, a duża ich część jest operacyjnym odwróceniem uwagi [wykonana dezinformacja], to nie amber gold dwa a i 'zabawa' ma i miala wiele celów - od fundatora pozłacanych medali na premierę Bitwy warszawskiej 1920 poczynając; 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @tomciob 5 stycznia 2019 10:08
5 stycznia 2019 10:50

zdjęcia/filmy/nagrania/... są wystarczającym wypelnienim ich dossier [kto ma segragatory ten ma władzę nad ich życiem] a kogo tam nie ma? nawet 'Bolek' jest na zdjęciach i na listach ...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 5 stycznia 2019 10:08
5 stycznia 2019 11:12

@tomciolob
Polecam programy nt SKOKu Wołomin w niezawodnej TV TRWAM - na przestrzeni otatnich 12 miesięcy były co najmniej 2 ("Polski punkt widzenia")
A tu taka drobna (bo co to jest w dzisiejszych czasach  niespłacany kredyt w wysokosci 160 tys) wrzutka/sygnał ostrzegawczy  zrobiona przez nie wiadomo kogo, o ..rzeczniku CBA :-D
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rzecznik-cba-piotr-kaczorek-wzial-pozyczke-w-skok-wolomin-nie-splacal,894291.htmls)

No i kwestia bronienia sie przez PiS pazurami przed komisją śledczą, choć kwoty afery SKOKu Wołomin są ileś razy większe od AmberGold.
Nie wystarczy?

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther 5 stycznia 2019 01:13
5 stycznia 2019 11:38

 No pacz Pani w aptece chłopak pracował, straszne bo taka Sznapsówna po tate i dziadku ze służb to do konsulatu w Mediolanie trafiła wprost z muzeum żydowskiego, fachowiec, a brytyjka Maja "fuck me" Rostowska od papy z brytyjskim paszportem to do MSZ Sikorskiego.
On pracował na tym stanowisku politycznym (nie fachowym) ponieważ był zaufanym AM, na które to zaufanie zapracował sobie przez lata pracą społeczną (finansował się przez pracę w aptece), a radził sobie lepiej niż nie jeden zawodowy rzecznik czy pegieerowski marketingowiec komercyjno-polityczny. Michniki nie mogli go ugryźć, więc wyśmiali go właśnie tą apteką. Reklamowana wcześniej jako fachowiec od cyfryzacji Streżyńska okazała się strasznie nieudaczna i nieporadna kiedy przychodziło do ograniczenia samowoli korporacji, dzisiaj zdaje się w jednej takiej pracuje, fachowiec.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 5 stycznia 2019 06:58
5 stycznia 2019 11:59

@pink-panther, @Szczodrocha33

A, o fenomenie irganizacji "Dwiżenije Swaboda i Mir" pisalem tu 10 maja 2018,

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/ustawa-447-podpisana-czyli-nic-sie-nie-stao-polacy-nic-sie-nie-stao

a pisałem tak:

"... Nie ma to jak nasza polska smykałka do grania sowietom na nosie!

Z ruchu tego wyszedł kwiat polityków 3RP, a jak kto nie wierzy, to niech tylko zerknie na tę, dalece niepełną listę kwiatków:
Jan Maria Rokita, Konstanty Miodowicz, Konstanty Radziwiłł, Bartłomiej Sienkiewicz, Andrzej Stasiuk, Piotr Niemczyk, Bogdan Klich i – a jakże – Jacek Czaputowicz, który był nawet jednym z zalożycieli.

I pomyśleć, że wszyscy oni tak tym bezpiekom PRLowskiej i sowieckiej, tym wszystkim Kiszczakom i innym Sztirlicom grali na nosach symfonicznie.... "

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 5 stycznia 2019 11:12
5 stycznia 2019 12:02

a cóż tv Trwam wie o skoku wolomin? tyle co z gazet? a może z 'kontrolowanych przecieków'? prasowe informacje na tym etapie też dotykają przedstawicieli wym.spr. np. Prokuratora Regionalnego ... [a jego dzialania na rzecz ... to juz inna pieśń, kto ma dowody ten ma zabawę]

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 5 stycznia 2019 11:59
5 stycznia 2019 12:08

scenografię życia publicznego ktoś musi zaprojektować i sfinansować i nadzorować wykonanie, to oczywiste i nic nowego pod słońcem, a każdy funktor kiedyś znajdzie swoje zastosowanie

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 5 stycznia 2019 12:02
5 stycznia 2019 12:30

@qwerty

TV TRWAM nie wie nic, i co gorsza - nic nie wiedząc mówi do swojego, > milionowego audytorium okropne zupełnie rzeczy:

Rzecz o 3 miliardach (słownie TRZECH MILIARDACH) zł przekręconych i sytuacji, gdy państwo PiSu udaje, że „nic się nie stało”
 

Rozmowy niedokończone: 17.03.2018 Afera SKOK Wołomin - upadłość Kasy czy upadek Państwa? cz. I

https://www.youtube.com/watch?v=4CUM8GwJAjU

SKOK Wołomin 26.02.2018 TV Trwam Polski Punkt Widzenia - Co postanowi Rada wierzycieli?https://www.youtube.com/watch?v=Nzb_u82TKgA

SKOK Wołomin 17.07.2018 TV Trwam Polski Punkt Widzenia - Nowe fakty w aferze Skok Wołomin
https://www.youtube.com/watch?v=P0xsmQI2GT8

niestety te tylko nagrania trwają ok 2 godziny  odsłuchania, zatem nie wierzę, że Pan odsłucha

 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 5 stycznia 2019 12:30
5 stycznia 2019 12:42

to jest tylko wynik, a gdzie źródła, przyczyny, wykonanie, cele,...? jakie państwo takie kasy [chorych też, ku pamięci], ojej, trzy mld zł? wierzyciele dzielą sie na dwie grupy: objętych gwarancjami bankowego funduszu i nieobjętych tymi gwarancjami; a dlaczego grali na zwyżkę ponad poziom gwarancji? codziennie w tym państewku w imieniu RP wyzbywa się dzisiątki tysięcy ludzi z mienia i jakoś chętnych do sprzeciwu nie widać? i do pokazywania na czym polega działalność państewka? a po co mam odsłuchiwać? mam komfort, że z bliska tą cała imprezę oglądałem, i wiem o czym prawię; 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 5 stycznia 2019 12:30
5 stycznia 2019 12:49

to jest państwo PiSu? a co ten PiS może? kreowanie abberacyjnych wizji Państwa, co to wszystko może kończy się kacetami/łagrami/ ... i resztą imponderabili, a może ustawa o wszechmocy państwa i sankcja za wątpliwości? w każdym domu komitet blokowy i sekretarz 'mocnego' państwa?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 5 stycznia 2019 12:30
5 stycznia 2019 12:54

problematyka rad wierzycieli jest związana z systemem prawnym relacji wierzyciel-dłużnik, pokrzykiwania nic tutaj nie wnoszą;- jest to okazja do analizy i wskazania patologii oraz sposobów 'naprawy' a nie do płaczu na rozlanym mlekiem; brak odwagi w nazywaniu po imieniu zjawisk? bo doczekaja sprawiedliwości i doznania skutków wymarzonego prawa w RP?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 5 stycznia 2019 12:30
5 stycznia 2019 17:01

a jakież to fakty? analizę zaczynamy od oceny archiwizacji danych podmiotu; kto prowadził księgowośc i kto zarządzał systemem i/lub tworzył system informatyczny? Tv Trwam ma taką wiedzę? wiedza taka leży na ulicy? Skoki: NIKE i Wołomin były informatycznie obsługiwane przez tą sama firmę.... i co z tego wynika? jakie to resorty były obsługiwane i na czym polegała swoista innowacyjność? kto był przez dwa lata szefem komisji rewizyjnej w Skokach [jako całości struktury]?

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 5 stycznia 2019 12:49
5 stycznia 2019 19:12

@qwerty

Pisze Pan: „mam komfort, że z bliska tą cała imprezę oglądałem, i wiem o czym prawię”

Tak? To może Pan o tym notkę napisze? Bo póki co to nie opublikował Pan na SN żadnego tekstu?

A dla każdego, kto nie idiota ew. zadaniowany, wystarczą następujące informacje, by zrozumieć, że ta afera, jak napisałem „dopełza już do Nowogrodzkiej”

1. Afera na 3 miliardy, czyli 4 x większa, niż niewyjmowana z mediów miesiącami (do czasu wyborów samorządowych) afera Amber Gold, i PiS nie chce komisji śledczej, powtarzając dyrdymały o pracującej prokuraturze.
Ba - broni się przed tą komisja śledczą pazurami.
To znaczy, że za tymi pazurami coś ma.

2. media Ojca Rydzyka zupełnie inaczej niż media rządowe pokazują, że dziwne rzeczy dzieją się wokół tej afery, zupełnie odbiegające od sprzedawanego Ciemnemu Ludowi obrazu.

3. wyciszona natychmiast przez media rządowe wrzutka antyrządowych mediów o rzeczniku CBA, który... wziął 160 tys i nie spłacił prawie nic.
To jest akurat istotne (nie kwota, ta jest relatywnie – o ironio – niewielka), bo mechanizmem afery było branie kredytów przez konkretne osoby i ich NIESPŁACANIE. I ta wrzutka oznacza sygnał:

nie kozaczcie, bo i my was zapniem

A Pański komentarz:
to jest państwo PiSu? a co ten PiS może? kreowanie abberacyjnych wizji Państwa, co to wszystko może kończy się kacetami/łagrami/ ... i resztą imponderabili, a może ustawa o wszechmocy państwa i sankcja za wątpliwości? w każdym domu komitet blokowy i sekretarz 'mocnego' państwa

to klasyczny trolling – radzę się uspokoić.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 5 stycznia 2019 19:12
5 stycznia 2019 19:17

dobry człowieku idż się poucz: http://biblioteka-niepokonani.pl/, lub ku rozrywce i ku zadawaniu prostych pytań: potrafisz tak? https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/medyczne-haki-wsi/rk4hs

a jak nie potrafisz to nie zawracaj głowy pierdołami ok?

widziałeś w życiu żolnierza WSI lub funkcjonariusza SB/UB, wiesz co to socjalizm i totalitarne państwo? 

trolling? zadzwoń do Mariusza G.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 5 stycznia 2019 00:55
5 stycznia 2019 21:52

O, Szczodrocha...

... teraz sa  NOWE  PRIORYTETY:  centralny port lotniczy w Baranowie,  luk tryumfalny,  palace saskie wokol Grobu NZ,  przekop mierzeji wislanek,  repolonizacja bankow, kopaln, mediow... i sam Bog wie czego jeszcze...

... mozna sobie tylko  wyobrazic na jaka  MINE  chce  wsadzic narod polski  ta obecna  BANDA  polityczno-merdialna...

... to sie nie miesci w glowie. Rzeczywiscie ta BANDA  nie robi nic tylko przewala resztki, ktore sie ostaly i  KRADNIE  na zywca  !!!

Polska  bezkarnym  i  bezprzykladnym  zlodziejstwem  stoi  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 5 stycznia 2019 01:13
5 stycznia 2019 22:02

Polityka "dobrej" i "jeszcze lepszej zmiany"  W  PIGULCE... z  narracjo  samego  Sakiewicza...

... ciekawe ile tych polinowo-sakiewiczowych debili  podpisalo te calo  "petycje  poparcia" dla tego detego Andruszkiewicza...

... rzeczywiscie nie ma slow dla tego  CYRKU  odgrywanego za nasze pieniadze  !!!

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @qwerty 5 stycznia 2019 12:49
7 stycznia 2019 08:20

ot tak dla prawnika, za pozwoleniem

a co ten PiS może? 

 

 

image.png

 

Ojciec Wojciecha Sadurskiego - "poseł" na "sejm" PRL z ZSL. TW Szczepan. Kapował na ludzi PSL. #ResortoweTogi s. 289-292

 

 

 

image.png

image.png

 

Marek Safjan. Sędzia TSUE. Swego czasu Gazeta Polska dotarła do dokumentów dotyczących przeszłości ojca sędziego Safjana. Był on nie tylko współpracownikiem komunistycznej Informacji Wojskowej, lecz także funkcjonariuszem hitlerowskiego Grenzschutzu, walczącego z Armią Krajową.

 

Judejczyk w Grenzschutzu? Niewiarygodne...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 5 stycznia 2019 19:17
7 stycznia 2019 08:23

@qwerty

dobry człowieku, napisz tę swoją pierwszą notkę i zadzwoń do kogo chcesz, ale tu mi dokazuj :-D

zaloguj się by móc komentować


DYNAQ @ewaryst-fedorowicz 7 stycznia 2019 08:23
8 stycznia 2019 09:05

Wisła Kraków,duma swoich kibiców...oj,nie  mogę...

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz 5 stycznia 2019 12:30
8 stycznia 2019 18:42

Pozwoliłem sobie poświęcić godzinę i dziewięć minut i obejrzałem pierwszą część zalinkowanego materiału. Rzeczywiście jest ciekawy i rzeczywiście również rację ma qwery iż tzw. afera "SkokWołomin" jest zarówno wielowątkowa jak i prowadzona jest wokół niej zarówno medialna jak i być może ukryta gra tzw. służb, nazwijmy je służbami starego portfela ale, co ważne z uwzględnieniem finansowego "status quo" układów po Okrągłym Stole. Z tego co w owym programie jest wynika, że politycy PiS nie przyjęli zaproszenia do programu i nie mają zamiaru odnosić się do tego tematu. Padła też zresztą taka kwestia (sugestia) w owym programie, że nie ma zgody politycznej na ruszenie tej afery bo być może mogła by ona uwikłać również zarówno aktualnie rządzących jak i wybranych polityków PiS w pośrednie maczanie palców w owym wyłudzeniu już nie trzech a 7 miliardów złotych z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Tylko że jeśli tak postawimy sprawę i taki byłby jej kontekst to żadna afera z przykryciem czegokolwiek nie ma znaczenia bo istnieje zmowa ponad podziałami politycznymi w rabowaniu publicznego grosza. Trochę nie mogę w to uwierzyć ale na to w tej chwili wygląda. Jeśli zaś jest tak to ta afera ("SkokWołomin" + "Bankowy Fundusz Gwarancyjny") nie ma żadnej szansy na wyjaśnienie ani w tej ani w przyszłej kadencji parlamentu niezależnie od tego jaka opcja będzie rządziła. Tym bardziej należy podziwiać fakt rozmowy na ten temat, tak niewygodny dla wszystkich stron politycznego sporu w Polsce, w Radio Maryja. Z drugiej strony odniosłem jednak pewne wrażenie iż osoby będące w tym Radio Maryja w studio nie mają super szczerych intencji w wyjaśnieniu tej afery tylko swoją postawą poruszają jeden z aspektów tej sprawy polegający na uwikłaniu jedynie PiS-u w konieczność wyjaśnienia tej sprawy. Fakt, nadzór nad Skokiem Wołomin pełniły w swoim czasie, władze krajowych Skoków i tu mamy powiązanie. Mamy ciekawy wątek zmiany nadzoru nad Skokami i oddanie tego nadzoru w ręce KNF. Mamy ciekawy wątek nagranej "u Sowy" rozmowy przyszłego premiera z szefem największego polskiego banku i mamy symptomatyczną opinię aktualnego Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie upadłości Skoku Wołomin. To wikła jakoś PiS w sprawę tej afery, a dokladniej braku tego wyjaśnienia ale..., skoro jest to sprawa/afera na tak wysokim poziomie zarządczo-politycznym w Polsce nadzieje na jej rozwikłanie wydają się mało prawdopodobne. I to faktycznie jest dość smutna konstatacja bo podatnik pokryje finansowo tę aferę i świat finanasowy w Polsce od tej afery nie zawali się na pewno co najwyżej władza będzie musiała pójść na trochę większe kompromisy polityczne. Następne części programu obejrzę niebawem.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @tomciob 8 stycznia 2019 18:42
9 stycznia 2019 12:01

... wyłudzeniu już nie trzech a 7 miliardów złotych ...

Czy namiary 3 oraz 7 z wieloma czyli w tym wypadku 9 zerami to odzwierciedlenie faktycznego stanu znikniecia z kont zer z przewodnią cyfrą TRZY czy SIEDEM ?

1. Racjonalnie rzecz ujmując TAK ! Skoro padają te cyfrowe protezy to wnioskować należy, że to poważne osoby z kwitkami w sejfie wrzucają do medialnej areny.

2. Irracjonalnie sprawy ujmując to jest tylko medialna ustawka pod adres rozdających zarazem kochających ponad wszystko cyfrę 9. To ZEROWISKO, z tymi dziewięcioma zerami, a 9 to już poważny trop.

Gdy nagle z TRZECH przeskakuje gadka na SIEDEM to należy to odczytać jako przesłanie zaszyfrowane.

Kto ma rację? Racjonalizm czy ten praktykowany w brzuchu Lewiatana Irracjonalizm. Tutaj, w brzuchu Lewiatana, macherzy nakładają przeróżne maski i podpierają się protezami. Te cynki są w tym szacownym towarzystwie zrozumiałe.

Nam pozostaje rozdziawiać buziaka. Dziewięć ZER plus te enigmatyczne TRZY albo SIEDEM! Ech, polskiemu podatnikowi przyjdzie się pewnego pięknego poranka pochlastać, gdy nadal odczytywać będzie 'all that jazz' w wykładni wersji powyższej nr 1.

Skoro nie ma woli politycznej wyjaśnienia tej 'afery' to należy każdą wrzucona protezę cyfrową odczytać jako przesłanie do jednej ze stron w rozdaniu magdalenkowym.

Kto wrzuca, w jakim kontekście, decyduje o właściwym odczytaniu przesłania, przez osoby postronne. O ile śledzi ten bajzel zwany sceną polityczną w PL i jest w stanie zaszeregować tą a tą twarz do tej czy owej mafii politycznej.

Pan zadał sobie trud posłuchać jednej czy kilku audycji. Dla czytelnika z małym zakresem wolnego czasu jakieś konkretne namiary czy krótki wpis, kto gada i jaką protezą się podpiera umożliwiłby wyczulić się na daną gębę co świeci i powiada TRZY lub SIEDEM (z tymi wieloma, wieloma zerami). 

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować