-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Jak minister Szczerski od Australii żyletkowce kupował


Różni nienawistnicy (sam znam jednego - imię dziwne takie ma), robią sobie ze Szczerskiego jaja, że kupić chciał 3 żyletkowce, ale trzeci Australijczycy zatopili jako sztuczna rafę i eksperci z biura męża pani Kornhauser wystraszyli się, że te dwa dla nas przeznaczone, to nie żyletkowce, a U-booty - i ich nie kupili.

I smutek mnie na tę nieznajomość realiów prowadzenia wojny na morzu bierze, bo każdy, kto widział któryś tam z kolei film o piratach z Karaibów wie, że zatopiony okręt w naturalny sposób pokrywa się kamuflażem, pod którym żadne wrogie radary go nie rozpoznają!

I gdyby te 2 żyletkowce Szczerski jednak za nasze pieniądze kupił, to mógłby je koło Helu zatopić (bo po co czekać aż ruscy to zrobią), i po obrośnięciu w kamuflaż wyciągnąć, i spod tego kamuflażu, po tym ichnim Bałtijskom Fłotie – salwą – proszę wybaczyć właściwą mi precyzję opisu – jebutnąć!

Zresztą u nas taki kamuflaż to nie nowina: mamy na przykład 1000 śmigłowców zakupionych w amerykańskiej fabryce w Mielcu, który to tysiąc śmigłowców broni nas przed ruskimi czołgami i czym kto jeszcze chce.

Że ich, śmigłowców zakupionych, nie widać?

To przecież normalne: bo te 1000 śmigłowców zakupionych w amerykańskiej fabryce w Mielcu to jest w wersji najnowszej, czyli niewykrywalnej!

Na żadnym radarze ich nie można zobaczyć!

Bo tak, jak są niewidzialne samoloty – tak są i śmigłowce!
 

***
Ale wracając do naszych żyletkowców:

skąd taka nazwa, ktoś niezorientowany zapyta?

No jak to skąd?

Powszechnie wiadomo, że na widok jednej żyletki najwięksi twardziele wymiękali (i dlatego ich producenci przestawili się na produkcję tzw. nożyków do golenia, przed którymi nie wymięka nawet zarost).

A co dopiero na widok okrętu, z którego można zrobić takich żyletek miliardy!

Skąd wiem, że miliardy?

Bo skoro jedna żyletka waży pół grama, to na każdy kilogram okrętu przypada tych żyletek 2 tysiące, na każdą tonę 2 miliony, na każdy tysiąc – 2 miliardy... –

No to żyletkowiec!

A jak fachowcy z biura męża pani Kornhauser przypomną sobie o starej sztuce strzelania żyletkami z palców, to nawet te (nie wiem, czy już zakupione, czy jeszcze nie) Patrioty nam nie będą potrzebne!

To się – użyjmy ulubionego określenia premiera Mateusza – innowacyjność nazywa!

I tylko nie wiem dlaczego mam ochotę komuś przyp...

 tagi: ewaryst fedorowicz  mąż pani kornhauser  żyletkowce  krzysztof szczerski  flota bałtycka  korwety 

ewaryst-fedorowicz
20 sierpnia 2018 09:35
45     2346    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gorylisko @ewaryst-fedorowicz
20 sierpnia 2018 10:00

a tak w przybliżeniu... to co chodzi ?  że kupili czy nie kupili...domyślam się, że pojechali kupić ale nie kupili...to ten wpis taki spózniony...cos jak "proroctwa" czy "ostrzeżenia" dla kennedy'ego...że do Dallas nie jechał... ;-) co do helikopterów... to Caracali nie kupiono... a co do innych...nie wiem...ale to chyba dobrze...

zaloguj się by móc komentować

betacool @gorylisko 20 sierpnia 2018 10:00
20 sierpnia 2018 10:14

Może Ewaryst tęskni za żyletkami, a teraz się okazało, że ich nie będzie.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @ewaryst-fedorowicz
20 sierpnia 2018 12:12

Sądziłem ,ze Autor odniesie się do akcji słuzb która w końcu wypluła lady Kozlowską z Polski. PiS po trzech latch swojego panowania, tuż przed wyborami samorządowymi wydał dźwięk w tej sprawie , ktora juz dawno powinna byc załatwion..Temacik do grillowania jest . Dobre i to. A tak na marginesie  ludzie zacierają rączki i skaczą pod sufit , ciesząc się z faktu że płotka dostała po łapkach. Zachodzi zasadnicze pytanie co z grubymi rybami ? Np.nadal będą cwiczone stałe fragmenty gry pt. komisje ,z ktorych nic nie wynika ? A co z ukaraniem ekipy ,ktora okupwała salę parlamentarną? Co ze sledztwem w sprawie ks.Popiełuszki ? Co z aneksem ? Lista jest bardzo długa ,a do zalatwienia pewnych spraw nie potrzeba drugiej kadencji. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
20 sierpnia 2018 12:20

Dobry tekst, Panie Ewaryscie...

... rzeczywiscie... faHoFcy w biurze meza Pani Kornhauser sa... nie z tej ziemi  !!!   Odpuscmy sobie tego calego  Szczerskiego - bo czarna rozpacz czlowieka bierze... zreszta z biurem premiera "lepszej zmiany" tez jest wcale nie lepiej... "narracje"  szyte przez presstytutki "nasze, patriotyczne i narodowe" do wciskania narodowi tej sciemy, zwanej  pSZekazem... zwyczajnie zamilczmy... wlasnie Sakiewicz za Wielka Woda "radzi sie" starszyH i mUNdZejszyHa co dalej robic...

... jak to mowi Gospodarz tego portalu... nierozpoznanie sytuacji przez tych przypadkowych ludzi jest  TRAGICZNE... i to dobrze na przyszlosc nie wrozy  !!!

Ale zeby nie popadli w beznadzieje, ze u nas tak zle...

... to napisze Panu, ze we Francji  ten pajac, dziwkarz i mason, ex  pA  prezydA  Francois Hollande  SZYKUJE  SIE... do powrotu, do wladzy  !!!

Dopiero sie bedzie dzialo... zmiany w Lunji bedo  zaje***te  !!!    

zaloguj się by móc komentować

ajs @ewaryst-fedorowicz
20 sierpnia 2018 12:35

Ja tak tylko odnośnie tych wspomnianych przez Pana śmigłowców. Proszę trzymać się faktów - amerykańska fabryka śmigłowców jest w Mielcu! A jeżeli chodzi o fabrykę w Świdniku, to proszę niech Pan sam poszuka kto jest właścicielem? Tym sposobem lepiej Pan to zapamieta...

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Draniu 20 sierpnia 2018 12:12
20 sierpnia 2018 12:58

@Draniu
mam się odnosić do tego, do czego odniosłem się juz dwukrotnie ponad rok temu?
http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/wybudzenie-ministra-mariusza-kaminskiego

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/bartosz-kramek-czowiekiem-roku-2017-w-polsce

Zresztą znęcanie się nad leżącą (leżącą, oczywiście, że leżącą, choć nie cały czas) kobietą to nie dla mnie.
A jej mąż wyjaśnił ponad rok temu wszystko:

szczególnie jeśli chodzi o Ukrainę, angażował się (…) nawet pan prezydent Andrzej Duda, kiedy był jeszcze europosłem (PiS). Nawet pan Mariusz Kamiński (PiS) swego czasu też się z nami spotykał w projektach finansowanych zresztą z funduszy zagranicznych.” ** (link is external)

Natomiast ściąganie złomu do Polski w sytuacji, gdy Premier Morawiecki wykrył jednososobowo i osobiście (ten typ tak ma) mafię śmieciową http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/jak-pis-przez-25-roku-import-smieci-akceptowa

- to jest jednak niezły numer

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @gorylisko 20 sierpnia 2018 10:00
20 sierpnia 2018 13:01

@gorylisko

O nic nie chodzi . Jak napisałem ponad 8 lat temu - "jest dobrze, będzie dobrzej!"
|http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/jest-dobrze-bedzie-dobrzej

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ajs 20 sierpnia 2018 12:35
20 sierpnia 2018 13:07

@ajs
Bardzo dziękuję za korektę - a ponieważ mnie interesują helikoptery amerykańskie, pozwoli Pan, że nie będę sprawdzał, kto przytulił Świdnik.

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz
20 sierpnia 2018 13:07

Rozumiem że się cieszysz, że nie kupili, ale drwisz jakby kupili.

zaloguj się by móc komentować

rac @ajs 20 sierpnia 2018 12:35
20 sierpnia 2018 13:14

Pozwoli Pan, że wyręczę Autora (choć nie ma to dla Jego tekstu większego znaczenia, to samo w sobie jest ciekawe).

PZL-Świdnik należy do Leonardo S.p.A., rządzą tam: Giovanni De Gennaro (włoskie służby) oraz Alessandro Profumo (członek rady nadzorczej Sbierbanku, zamieszany w grubą aferę bankową UniCredit).

Przepraszam Autora za offtopic.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @ewaryst-fedorowicz 20 sierpnia 2018 13:01
20 sierpnia 2018 13:33

Z tego wynika,ze bez zgody zewnetrznych sluzb "sojuszniczych" na ten od dluszego czasu oczekiwany radykalny ruch , niestety panująca nam namiestnicza władza z exprezesem banku co to nam JP Morgana na leb sprowadził ,a zapomniał co dalej ze stoczniami i w ogole z przemysłem polskim , no niestety chlopcy i dziewczenta ,ktore nadal wmawiają nam ,ze jestesmy suwerenni, bez tej zgody , dziewczynka nie zostałaby wymeldowana z Polski, co tam z Polski, z calej UE. No ale ta historia jeszcze się nie skonczyła, bo Ludmiła ma prawo odwołac sie od tej decyzji. Wladze natomiast deklarują,ze paniusia nie skorzystała z tego prawa. No cóż ,temat bedzie grillowny wszak sezon ogorkowy sie konczy ,a wybory samorządowe tuż-tuż. Swoją drogą ,zachodzi pytanie co tez tam w kulisach się mieli, ze tę dziewczynkę od zleceń rzucili na pożarcie,właśnie w tym czasie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @betacool 20 sierpnia 2018 13:07
20 sierpnia 2018 13:43

@betacool
Nic nie rozumiesz - ja się cieszę, że bezpieczeństwo Polski (i Polaków - na przykład mnie i mojej rodziny) leży (najdosłowniej) w tak kompetentnych rękach, jak te Szczerskiego.
Zwłaszcza, że gen. Skrzypczak twierdzi od paru lat, że w razie ataku na Polskę rosyjskie wojska dojdą do Warszawy w 3-4 dni.
Niedawno w rządowym radiu słyszałem to samo, podczas dyskusji o gwarancjach NATO.
Miłego dnia!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @rac 20 sierpnia 2018 13:14
20 sierpnia 2018 13:45

@rac
nie ma za co przepraszać

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @ewaryst-fedorowicz
20 sierpnia 2018 14:34

Może nie Szczerski a BBN.

Z twittera 11 sie

 

 

Przecieram oczy. Mówią nam, że w Polsce" nic nie można budować" i trzeba kupować złom w Australii za pół miliarda Euro. A tu od dwóch miesięcy stocznia w Gdyni buduje statek wywiadowczy dla szwedzkiej Marynarki Wojennej: http://www.dziennikbaltycki.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/g/gdynska-stocznia-buduje-okret-dla-szwedzkiej-marynarki-wojennej-wlasnie-polozono-stepke-pod-okret-wywiadowczy-zdjecia,13263049,29631777/ …

Australia, 24 milionów mieszkańców. Pierwsze korwety Adelaide kupili u Amerykanów. Następne zbudowali już u siebie w prywatnej stoczni Williamstown Dockyard. Teraz nową generację budują w nowej państwowej stoczni Osborne Naval. Polska, 38 milionów mieszkańców. Szkoda mówić ..

 

"We maintain a firm and unequivocal position that warships should be built in Poland," said Minister Marek Gróbarczyk. In his opinion, the construction of new ships for the navy is one of the pillars of the entire shipbuilding industry in Poland: http://www.pap.pl/en/news-/news,1524303,maritime-economy-minister-against-purchasing-of-australian-frigates.html …

 

28 lipca Marynarka Wojenna Rosji w pełni uzbroiła pierwszą wielozadaniową fregatę nowej generacji (Projekt 22350) "Marszałek Gorszkow" (rakiety dużego zasięgu, zwalczanie łodzi podwodnych, itd). Kilka dalszych jest w budowie w stoczni w St. Petersburgu. https://navaltoday.com/2018/07/31/russia-commissions-lead-project-22350-frigate-admiral-gorshkov/ …

 

Skok cywilizacyjny ! Dwie fregaty przekazane Polsce w 2000 i 2002 roku jako 22-letnie nasi umiłowani przywódcy chcą teraz zastąpić kolejnymi fregatami z demobilu, tego samego typu, tylko że tym razem aż 26-letnimi. Świat idzie do przodu a my się cofamy. #100latniepodleglości

 

Tak @Antyk69 Nasi bałtyccy sąsiedzi Szwedzi mają już cztery korwety klasy Visby w technologii "stealth". Oni oceanicznego złomu nie kupują, bo Bałtyk to nie Pacyfik. A Szwecja to państwo poważne w sprawach obronności a nie cyrk na kółkach. Więcej na temat w piątek w @WarszawskaG

 

Siedział w @BBN_PL przez trzy lata i dłubał w nosie. Teraz wylewa krokodyle łzy na rękaw dziennikarza Rzeczpospolitej @marek_kozubal (cytat): "Marynarka Wojenna stoi na krawędzi. Okręty zdolne do działań bojowych potrzebne są już". Ściema i kompromitacja. https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/308129962-Soloch-Fregaty-obronia-nas-na-Baltyku.html …

 

Polska leży nad Bałtykiem a nie nad oceanami, tak jak USA, Francja, Wielka Brytania lub Hiszpania. Wszystkie te wymienione kraje budują swoje własne fregaty. A Polska jest "na dorobku", musi odbudować swój przemysł stoczniowy a nie wydawać miliardy na oceaniczny złom z Antypodów.https://www.defence24.pl/zdolnosci-typowe-dla-fregat-sa-bardzo-cenne-z-punktu-widzenia-nato-wywiad

 

"Skandal, wciąż są sprowadzane do Polski śmieci z całej Europy, a teraz chcą sprowadzić złom z Australii i jeszcze za niego zapłacić". Mój tekst o Dudafregatach za pół miliarda Euro w piątek w @WarszawskaG (strony 28-29).

 

Podczas kiedy okręt podwodny Orzeł zbudowany w 1986 roku w sowieckiej stocznia stoi od kilku lat w remoncie po remoncie, Wietnamczycy mają już 6 nowych okrętów tej samej klasy ale zmodernizowanej wersji. Wietnam to taki zacofany kraj z którego nasz rząd chce sprowadzać migrantów.

 

Mała Dania zbudowała i uzbroiła swoje trzy nowoczesne fregaty klasy Iver Huitfeldt w 6 lat. Wykorzystując planowanie modułowe i używając stoczni w Estonii i na Litwie. Obniżając koszty w porównaniu z okrętami tej klasy. Oni mają Lego, my mamy "nic z tego". https://www.bmtdsl.co.uk/media/6697773/BMTDSL-Flexible-Design-as-an-Acquisition-Opportunity-ISDNEC-Mar17.pdf …

 

Premier Australii o programie przyszłych australijskich fregat: Bezpieczeństwo narodowe. Miejsca pracy. Innowacja. Suwerenność. Czyli sprawy które nie obchodzą @AndrzejDuda i @BBN_PL Żałosne.

https://twitter.com/TurnbullMalcolm/status/1012494679642812416

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz 20 sierpnia 2018 13:43
20 sierpnia 2018 14:45

Dzięki za życzenia.

Zapytałbym Skrzypczaka, po co by się mieli fatygować do tej Warszawy, skoro wystarczy jedna rakieta, której nie strąci system, którego jeszcze nie mamy.

Może zamiast dwóch okrętów żyletek ktoś chciałby postawić na powszechność karabinów....

Oj oj przypominam sobie gościa, który miał chyba taki plan.

Podeślesz linka jak jego oceniałeś?

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
20 sierpnia 2018 14:53

Witam.

W świetle medialnego argumentu o przeznaczeniu 2 mld zł z ewetualnego zakupu Adelajd na produkcję okrętów w polskich stoczniach warto przypomnieć historię korwety "Gawron." Koszt produkcji przeszło miliard, czas produkcji od 1997, wprowadzona do służby w 2015 roku jako patrolowiec "Ślązak." W świetle tych danych za 2 mld będziemy mieli dwa "nowe" okręty za kilkadziesiąt lat. To może lepiej jednak kupić 30-letnie żyletkowce już i za następne 2 mld wprowadzić je w ciągu 2-3 lat do służby zlecając robotę obcym stoczniom?

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

Draniu @tomciob 20 sierpnia 2018 14:53
20 sierpnia 2018 15:19

Tu nie trzeba kombinować jak koń pod górę. Jezeli nie zainwestuje się w przedsiębiorczość Polaków, to zyskow nie będzie. A z samego uszczelniania podatków kasy nie wystarczy na uzbojenie .Wszak mamy wszelkiego rodzaju programy plus. Jak to sie mówi ,skąd brać? Do tego dochodzą lobbysci ze zbrojeniówki  itp. itd. Tak jak Ewaryst pisze ,zbrojeniowka to kolejna prowizorka ze szrotem w tle. Tak samo wygląda jak nasza ekstraklapa w piłce kopanej ,ze spadami z lig zachodnich ,z wypalonymi zgredami. A tak w ogole to my mamy jakąś doktrynę..

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz
20 sierpnia 2018 15:55

A tak w ogole to my mamy jakąś doktrynę?

Jasne. Wszyscy inni chcą przeżyć i to najlepiej na cudzy koszt, a My wręcz przeciwnie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 20 sierpnia 2018 14:53
20 sierpnia 2018 15:58

@tomciolob

Ja mam tylko jedno pytanie: za tego "produkowanego" od 1997 "Gawrona" to ktoś siedzi? Nie?
To ja nie mam więcej pytań.
A "Grupa Trzymająca Zbrojenia" jest w stanie uzasadnić wszystko - nawet zakup żyletkowców.
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @betacool 20 sierpnia 2018 15:55
20 sierpnia 2018 16:07

@betacool
mam w ręce książkę pt "Miedzy Unią a Rosją", w której jedynym ciekawym wywiadem jest wywiad z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem.
I pisze on tam m. in. tak:

"w tym kontekście jasne jest, że przede wszystkim natychmiast  trzeba było się zająć się sprawami bezpieczeństwa wewnętrznego (deagenturalizacja i dekomunizacja), a jedncześnie bezpieczeństwa zewnętrznego (wejście w posiadanie broni nuklearnej..." str191

"uważam, że tylko posiadanie broni nuklearnej może zmienić małe i słabe kraje w mocartswa" str196
i tak samo na str 205/206

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @betacool 20 sierpnia 2018 14:45
20 sierpnia 2018 16:10

@betacool

Ja gości stawiajacych na powszechność karabinow (w tym siebie) oceniam jak najlepiej.
Ale dla socjalistów (w tytm żoliborskich) dobry obywatel - to rozbrojony obywatel, bo wtedy się stawiał urzędasom nie będzie

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz 20 sierpnia 2018 16:07
20 sierpnia 2018 16:15

Mam nadzieję, że jak wie co mamy zrobić, to wie też jak.

Czekam na kolejne cytaty dotyczące sposobu wejścia w posiadanie broni nukleranej.

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz 20 sierpnia 2018 16:10
20 sierpnia 2018 16:25

Tak, a My mamy do wyboru albo socjalistów, albo uzbrojonego po muszkę Korwin-Mikkego. No chyba, że Chodakowski tworzy jakąś polityczną broń atomową i przekroczy w wyborach 5 procentową masę krytyczną.

Napiszę wyraźnie o co mi chodzi - znim zaczniesz rozbierać chałupę która Ci się nie podoba, przynajmniej zacznij stawiać nową, w której zechcesz mieszkać.

 

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @betacool 20 sierpnia 2018 16:15
20 sierpnia 2018 16:38

@betacool
racja - to jest niemożliwe: każda próba spotkałaby się ze strony naszych (starych i nowych) opiekunów ujawnieniem dossier naszych "elit".
(to scenariusz optymistyczny)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Krzysztof5 20 sierpnia 2018 14:34
20 sierpnia 2018 16:43

@Krzysztof5
No przecież rządzą nami ludzie zapatrzeni w pijarowy  fenomen chłystka Tuska, a jedyna różnica jest taka, że wstawiają nam bajerkę patriotyczną podlaną socjalem, zamiast "ełropejskiej" podlanej dżenderem

 

zaloguj się by móc komentować


JK @ewaryst-fedorowicz
20 sierpnia 2018 18:29

A już pan ustalił stopień wojskowy ojca Krzysztofa Klenczona i może jakąś przynalezność organizacyjną? Jeżeli nie, to może przyzna się pan do powierzchowności swoich poglądów? Przynajmniej tych dotyczących Klenczona.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @JK 20 sierpnia 2018 18:29
20 sierpnia 2018 23:13

@JK
Pan będzie łaskaw się od moich poglądów odczepić. A skoro lubi pan płacić miliardy za szrot w armii, to pańska (niepowierzchowna, rzecz jasna)  sprawa.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 20 sierpnia 2018 12:20
20 sierpnia 2018 23:16

@Paris

Ja przyzwyczaiłem się, że w teoretycznym państwie (teraz PiSu) wszystkim rządzi pic.
Ale gdy pic rządzi sprawami wojskowymi, to mamy sytuację, przy której sanacyjni pajace to poważni ludzie byli

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz 20 sierpnia 2018 23:13
20 sierpnia 2018 23:20

Ale kupujemy te stateczki i płacimy, czy jednak nie?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @betacool 20 sierpnia 2018 23:20
20 sierpnia 2018 23:29

@betacool
a to proszę w biurze męża pani Kornhauser zapytać - bo tam najwyraźniej kto wcześniej wstanie, ten decyduje i tak jest każdego ranka

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz 20 sierpnia 2018 23:29
20 sierpnia 2018 23:45

Nie mam zamiaru tam pytać. Pytam tego, kto o tym pisze, w nadziei, że mi udzieli rzetelnej odpowiedzi - bo wie co pisze.

Z tego co wiem nie kupiliśmy tego co Pan określa złomem, więc ten kto tego zabronił powinien być w tej opowiastce pohaterem pozytywnym, a on zdaje się tu zajmować innowacyjnym strzelaniem z żyletek.

To mógłby być od biedy tekst o błazenadzie i braku jakże potrzebnego porozumienia naszych najważniejszych polityków w kwestiach najistotniejszych, ale moim zdaniem niestety nie jest. 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @betacool 20 sierpnia 2018 23:45
21 sierpnia 2018 06:42

@betacool

A jednak to ja mam rację:

"Prezydent Duda o zakupie fregat: żaden temat nie jest zamkniętyProwadziliśmy rozmowy na ten temat i nadal je prowadzimy, żaden temat nie jest zamknięty – powiedział w Sydney prezydent Andrzej Duda pytany o ewentualny zakup od Australii fregat typu Adelaide"

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz 21 sierpnia 2018 06:42
21 sierpnia 2018 08:34

Ale jaką rację? Że  jednak to kupią? Dopóki nie wsiądą do samolotu, będzie tak mówił, żeby niektórzy publicyści nie zarzucili mu wycieczek turystycznych na koszt podatnika.

Od Australii nie kupią możesz być pewien, co wcale nie oznacza że nie kupią czegoś od kogoś innego, bo tak gwałtowne skręty w negocjacjach są spowodowane zazwyczaj tym, że ktoś musiał szarpnąć kierownicą przy zaciągniętym ręcznym.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz
21 sierpnia 2018 09:18

@betacool

Moim zdaniem wyczerpaliśmy temat.
Choć coraz bardziej wygląda na to, że złomiarze nami rzadzą :-D :-D :-D

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz 21 sierpnia 2018 09:18
21 sierpnia 2018 09:29

Ok. 

Ale chyba znów jest Pan nieprecyzyjny, bowiem złomiarze to Panie Ewaryście ludzie, którzy potrafią złom znaleźć za darmo lub półdarmio,  a potem go z zyskiem odsprzedać i w sumie o takie postaci by nam w naszej polityce chodziło, czyż nie?

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Draniu 20 sierpnia 2018 15:19
21 sierpnia 2018 13:37

A moim zdaniem w sprawie żyletkowców zanosi się na hetmański gambit. Australia w kooperacji z Francją i międzynarodowym koncernem zbrojeniowym BAE Systems wymienia swoją flotę za miliardy dol. Z wymiany pozostają okręty używane i... budowane są nowe. Polska dostanie żyletkowce gratis ale w zamian je odnowi i zakupi część technologii (licencje) oraz podłączy się w łańcuchu produkcyjnym do australijskich nówek, kupując nowe okręty za ciężkie pieniądze. I myślę że taki jest właśnie plan.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 20 sierpnia 2018 15:58
21 sierpnia 2018 18:27

To fakt...

... GTZ uzasadni kazde swoje debilstwo... czyli  przekret naszych pieniedzy... ale musze Panu powiedziec, ze Francja tez buduje  "mistrale"... teraz dla Putina  wcale nie krocej.  Sarko "budowal"... pajac Hollande  tez "budowal"... i w ubieglym roku - jeszcze podczas kampanii prezydenckiej -  Madame Marine LP  tez krzyczala, ze wybuduje "mistrala" dla Putina...

... jak znam zycie... przyszly prezydEt Francji tez bedzie "budowal" tego  "mistrala"... no moze dla Miedwiediewa... powiedzmy.

Te "projekty zbrojeniowe"  dla naszej oHrony - bien sur -  to jest naprawde nieprawdopodobny przewal panstwowych pieniedzy... na rozne inne "demonkratyczne projekty" - typu majdany, itp.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 20 sierpnia 2018 23:16
21 sierpnia 2018 18:34

O tak...

... rzadzi  PIC...  PIC  na wode  - fotomontaz  !!!

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
23 sierpnia 2018 19:59

Chyba niestety ma Pan rację. Rozstrzygnięto przetarg na pistolety dla Policji polskiej. Będzie zakupionych 965 szt. pistoletów ReX Zero na licencji słowackiej. Po Straży Granicznej, Służbie Wieziennej kolejna formacja mundurowa otrzymuje inny rodzaj uzbrojenia indywidualnego (producent). A w przypadku godziny "W" okaże się, że każdemu czegoś brakuje aby bronić państwa. No i gdzie ta "dobra zmiana" i wsparcie polskiego przemysłu zbrojeniowego, gdzie unifikacja uzbrojenia, amunicji, części zamiennych, serwisowania? (O tradycji Vis'a to już nie wspominam. Niby Adelajdy droższe więc cięższy kaliber sprawy ale kiedy przyjdzie do godziny "W" znów będziemy z ręką w nocniku jak w '39 bo to nie Adelajdy będą strzelać. Polaków to historia chyba nigdy niczego nie nauczy.

A tu link:

https://www.infosecurity24.pl/prawie-tysiac-pistoletow-rex-zero-1-trafi-do-policji

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
23 sierpnia 2018 21:27

Fajnie...

... innowacja "patriotyczna"  Morawieckiego  calo gEMbo  !!! 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 23 sierpnia 2018 19:59
24 sierpnia 2018 22:49

@tomciob
Cóż - parę rodzin ustawia się tym sposobem na pokolenia.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
25 sierpnia 2018 11:07

Ciekawe czy w Niemczech, Rosji, USA, Chinach, Szwajcarii organizuje się "przetargi" na zakup uzbrojenia indywidualnego dla służb mundurowych?

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
4 września 2018 09:17

Witam.

No i notka jakoś nie chce nam się zdezaktualizować, więcej nawet, z czasem nabiera nowych treści. A wszystko za sprawą pogrzebu senatora McCaina (a dokladniej Johna Sydney McCaina III), na który przyjechał osobiście prezydent Petro Poroszenko. Jak podaje rosyjska tuba propagandowa "Sputnik," senator "zaplanował" swój pogrzeb i "zaprosił" na niego, zanim umarł, prezydenta Ukrainy i "polecił" posadzić obok szefa NATO Jensa Stoltenberga jako czytelne przesłanie dla Kremla. Nasz prezydent widocznie nie został zaproszony bo pojechał min. Krzysztof Szczerski. Pojechał i udzielił tam dla prasy (PAP) wywiadu, w którym:

"Prezydencki minister poinformował, że prezydent Duda rozmawiał o możliwości pozyskania kapitałów na rozwój infrastruktury państw Trójmorza podczas swojej niedawnej wizyty w Australii". (Źródło: link)

Na ile to zmienia moją ocenę "sprawy żyletkowców?" Ano wydaje się, w świetle powyższego, że cały balon zakupu starych okrętów od Australijczyków to była zasłona dymna. Nie przesądza to oczywiście faktów czyli bytności w Australii szefa MON i możliwych rozmów na ten temat ale cel podróży był inny. I teraz rodzą się pytania. Dlaczego w Australii, jakich kapitałów, z czyjego upoważnienia te rozmowy (samodzielna inicjatywa prezydenta?)? Mając w pamięci słynne zdjęcie przy stoliku: Duda, Obama, Putin nie mogę oprzeć się wrażaniu, że nasz obecny prezydent RP to nie jest jednak jakąś błaha figurą. Jak to się ostatnio gdzieniegdzie, modnie powiada, wygląda on na człowieka, który ma jednak gwarancje i upoważnienia. To zaś oznacza, iż tzw. "żyletkowce" to tylko mały, choć może nietani, fragment zdecydowanie większej układanki.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 20 sierpnia 2018 16:10
4 września 2018 21:47

A postawiłeś się kiedykolwiek urzedasom? Czy któregoś wyeliminowałeś? Pisujesz pierdoly i nie masz dokładnie żadnej realnej wiedzy. Bój się komornika a nie Rosji.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować