-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Kaskader Morawiecki antyżydowskiej trampoliny próbuje

Warszawską konferencję wojenną uważam za wyjątkowo udaną, a uważam tak dlatego, że w ciągu kilkunastu godzin okazało się, że państwo polskie pod rządami PiSu nie jest nawet z tektury, bo jest z papieru:

toaletowego.

Skąd takie skojarzenie?
A stąd, że nasi (drodzy, ale o tym za chwilę) goście, mający status sojuszników a nawet przyjaciół, spektakularnie sobie na naszych oczach państwem polskim tyłki podtarli.

Ekshibicjoniści pieprzeni.

Pozostając w konwencji defekacyjnej, możemy przyjąć, że syntetyczny opis tej konferencji brzmi następująco:

wprosili się, nażarli, napili i na dywan nasrali.

Ale to byłby opis niepełny – bo jeszcze przy okazji naubliżali gospodarzom, ale to ponoć w kulturach reprezentowanych przez naszych sojuszników (i przyjaciół) normalne.

Tyle, że oni na dokładkę poinformowali nas, że jeszcze tu wrócą:

po dywany, meble, pościel, zastawę, a nawet po babciną obrączkę + akty notarialne na dom i ogródek.

W sumie – skroją nas na jakieś 300 miliardów zielonych.

Dlaczego?
A dlatego, że im wolno!

A skąd wiem, że im wolno?

A stąd, że skoro przez ostatnie 3,5 roku mamy festiwal wchodzenia im przez naszych przywódców w miejsce, z którego opaprali nam dywan, to musieliby być idiotami, żeby nie potraktować tego jako przyzwolenia.

Na wszystko.

W tym kontekście ogłoszenie z Warszawy światu nieuchronnej napaści na Iran to detal.

***

Pytanie, kto za ten skandal odpowiada?

Już spieszę z wyjaśnieniem:

nie ja, bo jak już pisałem, ja głosowałem na Kukiza, a na męża pani Kornhauser dopiero w 2 rundzie i to z litości.

Czyli nie ma winnych?
O, tak dobrze, to nie będzie:

otóż ta odpowiedzialność jest zbiorowa.

Odpowiada mąż pani Kornhauser (no dobrze - pan prezydent), co to dopiero teraz się wykamingałtował, że zamiast świeczek choinkowych palił w domu chyba świeczki chanukowe,

pan premier, który w ostatnim roku częściej się fotografował w jarmułce, niż w zwykłej czapce,

pan Prezes, który rok temu, po bezprzykładnym ataku na Polskę dokonanym w niemieckim obozie KL Auschwitz przez ambasadorkę Izraela, niezadowoloną z doskonałej (tak – doskonałej) noweli ustawy o IPN, najpierw się schował, a jak już wyszedł na słoneczko, to jedyne, co miał Polakom do powiedzenia, to ostrzeżenie przed ciężką chorobą duszy i umysłu, czyli antysemityzmem (psychiatra się znalazł).

A z przecieków wynika, że winien ma być tylko Czaputowicz.

Kto to jest Czaputowicz opisałem dokładnie 9 miesięcy temu w tekście pt. „Ustawa 447 podpisana – czyli „nic się nie stało, Polacy nic się nie stało!”:

„pomyślałem, że jednak ci sowieci i te ich wszystkie KGB, GRU i BWC (Bóg wie co) to straszne debile są:

otóż pozakładali na Zachodzie, pod nosem służb tamtejszych organizacje pacyfistyczne, a tu, w PRLu, nie zauważyli, jak powstał spontanicznie pacyfistyczny Ruch Wolność i Pokój!

I nie tylko nie został zdławiony zaraz po porodzie pępowiną ze stalowego drutu, ale działał, i działał, i działał.

Nie ma to jak nasza polska smykałka do grania sowietom na nosie!

Z ruchu tego wyszedł kwiat polityków 3RP, a jak kto nie wierzy, to niech tylko zerknie na tę, dalece niepełną listę kwiatków:
Jan Maria Rokita, Konstanty Miodowicz, Konstanty Radziwiłł, Bartłomiej Sienkiewicz, Andrzej Stasiuk, Piotr Niemczyk, Bogdan Klich i – a jakże – Jacek Czaputowicz, który był nawet jednym z założycieli.”

Cóż – taka służba!
Nie ma co go żałować, bo stratny nie będzie.

***

Dużo ciekawsza jest wolta, jaką wywinął premier Morawiecki.

Otóż Morawiecki zorientował się, że w wyniku prowadzonej przez siebie (i męża pani Kornhauser, i Prezesa Kaczyńskiego) polityki znalazł się pod ścianą, a to uczucie nieprzyjemne:

głosowania za głosowaniami (nie mylić z wyborami) za pasem, a tu grozi wypięcie się elektoratu żelaznego, co w jakieś patriotyczne dyrdymały wierzy i przestać nie chce.

Pojechał zatem Morawiecki sprawdzonym patentem Gomułki (i nie wierzgać mi tu, bo i Gomułki i sprawdzonym, ba! - sprawdzonym w boju, i to jakim!) i w hurrapatriotycznej obwolucie odwinął się Izraelowi.

Bo kiedy w 1968 roku, dwa straszne, komunistyczne gangi, z których każdy miał ręce (i nogi ) umoczone we krwi Polaków po łokcie (i po kolana), wzięły się za łby, komunistyczny oberbandyta Gomułka został zaatakowany przez gang antyżydowski.

Celem był idealnym, bo za żonę miał towarzyszkę walki przeciw Polsce, i tak się składa, że towarzyszka była narodowości żydowskiej.

I kiedy się wydawało, że Gomułka zostanie załatwiony po gangstersku (a rżnęli się towarzysze między sobą, uuu...), Gomułka wykonał salto i znalazł się na czele antyżydowskich gangsterów, gromiąc konkurencję aż miło, zyskawszy nawet chwilowe poparcie części ofiar stalinowskich oprawców.

Czy żydowska żona Gomułki miała mu to za złe?

Nie wiem, podobnie jak nie wiem, czy dwie ciotki premiera Morawieckiego osiadłe w Izraelu, cokolwiek mają naprzeciwko zbojkotowaniu przez niego szczytu V4 w Tel Avivie.

Ale nie wykluczam, że na krotką metę (w końcu do głosowania do sejmu 9 miesięcy) ten numer może zadziałać i PiS sobie kolejną kadencję załatwi.

 tagi: andrzej duda  jarosław kaczyński  antypolonizm  ustawa 447  marzec 68  władysław gomułka  wojna z iranem  konferencja bliskowschodnia 

ewaryst-fedorowicz
19 lutego 2019 18:27
55     3077    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Nieobyty @ewaryst-fedorowicz
19 lutego 2019 19:31

Najstotniejsza jest ta wolta i dwie sprawy.

1. Czy szef Mosadu a obecnie p.o.szefa MSZ niewiedział co mówi? Oczywiście że wiedział tylko jaki to miało cel. Zresztą o to pyta się też Jeruzalem Post - jaki był to cel dla Izraela.

To że jest konkurentem w Likudzie dla Bibiego to jedno - chciał podkręcić ok. ale po co szarżował.  Czy nie jest to tak że mówia dr. Kurek - Tam są kiepscy politycy. Czy nie ma racji Ziemikewicz to są Prusy tylko w tropikach i typowe pruskie myślenie.

Fakt nasz premier czekał by były przeprosiny i gdy Katz ponownie zaatakował nie było wyjścia i wykonał ruch. 

To Telawiw nie dopuścił by obecny obóz zachował twarz i premier wykonał woltę - która okazała z jaką hucpą się mierzyliśmy. Dziś Suski rozsądnie mówia to jest rasistowska wypowiedź i czekamy na przeprosiny. 

To jest ta pierwsza sprawa - czy to nie jest przypadek że tak nas okładano kijem że w końcu ten się złamał a katowany teraz mówi - Spadaj. 

Czy ta szarża miała ukryte dno? Bo wydaje się że dopiero teraz to się w mediach dorabia. 

Przeciwnik się pomylił i wykonał błąd.

2.  Druga sprawa to ocena od strony medialnej narracji. Jeżeli to była ustwka - my robim dobrze Bibiemu a on nam potem jak to obóz władzy dba o honor - to dlaczego był taki chaos w narracji. 

Bo to jest moje pytanie do Pana - Jak Pan to widzi od strony medialnego patronatu?

Na mój amatorski osąd - próbowano to ratować stąd stare formy - GaPol wyciąga jakiś dobrych Żydów i jak się to niby oni obużają, GW i Polityką jak to trzeba Izrael rozumięć że to pochodna sprawy ustawy i wybory w kwietniu. To się wszystko nie kleji to nie ma przełożenia na przejęcie narracji.

Można by rzec zgupiał chwilowo w swoim przekazie meainstrim u nas i tam w tropikach. 

[Choć tam szybko się zreferektowali i próbowla ratować twarz tekstem. Ok. rozumiemy wy też macie wybory.] 

Mamy kolejną powtórkę jak przed rokiem - wielkie atak oszczerstw i nie ma u nas  reakcji fali prymitywnego antysemityzmu a tylko nowość to TVP daje przekaz o historii z gett i roli elit żydowskich. [np. wybite słowa Arendt]. 

Tylko Chrabota w Rzepie pisze rozsądnie że to była bomba atomowa w dyplomacji. 

Jest teraz jednak podstawowa sprawa na kogo spadnie radioaktywny opad.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Nieobyty 19 lutego 2019 19:31
19 lutego 2019 20:07

Zawsze na nas. Na doły 

.

 

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @Maryla-Sztajer 19 lutego 2019 20:07
19 lutego 2019 21:15

Jest międzynarodowy konsens: Auschwitz i "popiół twoich włosów Sulamit".

Odsłony widzimy ale nie ogarniamy ich jeszcze. Czy to sytuacjonistyczny spontan realizowany przez trupe amatorów? Trupie jady i zajady klasy politycznej z państwa położonego w Palestynie? Odsłona w PL.

Wsłuchwiałem się dzisiaj w pojękiwania medialne o antysystemowych wybrykach populacji zamieszkującej państwo na literę F. We Francji waadza zamierza walczyć z narastającą falą antysemityzmu i antysyjonizmu. W UK ponoć też mnożą się tego objawy. Geopolityka i jej kulawa propaganda. Kapela międzynarodowa jeszcze nie jest zgrana.

Polsce daleko do gron gniewu jakie populiści starają się wycisnąć z populacji. Może to i dobrze. Cola + czipsy long. Przecież to miło popatrzeć jak aktorskie trupy na scenie się starają. Huśtawka emocji zapewniona.

Antysemityzm ma szaleć. No, takie są przepowiednie zafiksowane z wielkim wyczekiwaniem dni ostatnich. ...

'Tradycja' obliguje ... naród wybrany ma pojemny worek darów z 'tradycją' związanych.

Geopolityka (19.2.19)

... Podobnie jak we Francji, w Wielkiej Brytanii odnotowano wzrost liczby zgłoszonych aktów antysemickich, + 17% w ubiegłym roku, znacznie mniej niż ostatnio odnotowano we Francji, + 74%. Ale trzy czwarte brytyjskich Żydów uważa antysemityzm w ich kraju za poważny lub bardzo poważny problem ...

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Maryla-Sztajer 19 lutego 2019 20:07
19 lutego 2019 21:23

Jak sam nazwa wskazuja - opad spada na dół.

Odwołam się do histori I wojny i użycia gazu na fronice wschodnim

Za wiki - ataki gazowe nad Rawką i Bzurą wczasie I wojny,

... Trzeci i ostatni atak nastąpił w nocy z 6 na 7 lipca 1915 roku na froncie o szerokości 12 km, kończąc się tragicznie dla samych Niemców. Początkowo wiatr przesuwał się w stronę pozycji rosyjskich. Za chmurą szło natarcie niemieckiej piechoty, które zdobyło pierwszą linię rosyjskich okopów. Wtedy wiatr zmienił kierunek i zepchnął obłok gazowy na Niemców. Około 1200 żołnierzy z 12 Rezerwowego Pułku Piechoty zostało zatrutych gazem. Z nich około 360 zmarło. ..

Tutaj też wiatr zmienił kierunek..

Bo taka konfernacja - wymuszona nie do końcą była po myśli kreatorom [dokumentacja nie była tak jednoznacznie antyIrańska], akurat MSZ choć troszkę się postawił. To dlatego tak z kastetu na dzień dobry potraktował  nas Pompeo a Bibi obsmarował ekstrementami salon gospodarza.

I te przesada w okazywaniu złości  - doprowadził do zapamietania w gniewie, strona bita zrozumiała że uległość tylko wzmacnia razy. [To zrozumienie sytuacji był w nielicznym kręgu władzy reszta tego obozu była w szoku bo przecież dopiero co wzieliśmy blokadę i mogą nas okładać do krwi - problem bo teraz chcą zemsty za swą chwile  słabości].

  Własciwie to czym się martwić - przeciwnik atakuje szablonowo jak rok temu dużo wrzasku i huku a my się okopujemy i kontratakujemy [takie spokojne materiały jak współbracia wystawili chasydów na rzeź].

To oni maja problem bo numer z poczciwym sierżantem Danielsem i bratem łatą Szewachem - nie rozładuje amunicji w naszych rękach, ba nawet opozycja widzi że to coś więcej niż kłotnia o zabawki w piaskownicy i ona Janeczka Hartmana wysyła w krzaki .

To ma jeszcze dalsze konsekwencje - USA przymierzają się do kontrofensywy i taki przykład jak z buta traktuje wasali jak Kurdów i Polaków. Ci drudzy spokojni i nieszkodliwi  liczyli na pomoc a dostali kastetem, choć bestie uparte skopane to się nie dają. Cena przysług dla USA właśnie na rynku rośnie - i coraz częściej obowiązuje system turecki płatność z góry. 

Na tę chwilę najważniejsze to czy porządki w kraju potrwają dłużej [a to dyrektor muzeum Polin idzie aut a to sędzia SN niby w geście protestu bieże kasę i w nogi].

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Nieobyty 19 lutego 2019 21:23
19 lutego 2019 21:37

Nie mam wrażenia żeby była wola  ,,sturczenia,, u rządu. .już napisałam u Coryllusa,  to tulko rok wyborczy 

.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 19 lutego 2019 19:31
19 lutego 2019 21:44

@Nieobyty

Narracja na rynek wewnętrzny jaka by nie była, nie przebije się, bo uszy, oczy i umysły Ciemnego Ludu zostały już przez Jacka Namierowicza i pomniejszych tak otumanione, że tu dopóki nam na łby nie pierdyknie, to 80% wzruszy ramionami.
Tyle, że Pan Bog czuwa, i PiSowi do utrzymania władzy potrzeba ca 40% i wahnięcie w dół o 3 punkty procentowe może sprowadzić ich na ziemię, a raczej pod ziemię. I te 3 marne punkciki procentowe, to ci wyszydzani narodowcy, wolnościowcy, kresowianie, którzy  żulikom z Nowogrodzkiej jeszcze raz kredyt w 2015 dali. I już nie dadzą.

Na zewnętrzny?
Nie żartujmy – to na „naszych” są kwity za Atlantykiem, za Odrą i nad Morzem Śródziemnym, a nie odwrotnie.

A ustawek to się z europejskim odpowiednikiem Palestyńczyków nie realizuje: leje się w mordę i już.
IMO PMM zagrał ratując swój tyłek, niczyj inny. Teraz nie pasuje mu być banksterem ofiarnym.

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Maryla-Sztajer 19 lutego 2019 21:37
19 lutego 2019 22:00

Nie mam na myśli obszaru Wisły i Warty. To jak pogrywa się z "tym" krajem i co znaczy oferta bez pokrycia USA jest pilnie śledzona przez inne stolice.

W projekcie Wenezuela - nagabywani partnerzy widzą że trzeba negocjować wyższą stawkę.

W kojejnym kroku projektu Syria - arabowie też wiedzą że trzeba redukować koszty.

W projekcie Iran - Teheran też łapie chwilę odechu. 

To co się wydarzy u nas będzie wkrótce okazane, tu nie chodzi o to że jest rok wyborczy ale że marionetki występujące w  przedstawieniu  są już tak zużyte że widać druty prowadzących lalkarzy co utrudnia odbiór przekazu przedstawienia.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 19 lutego 2019 21:44
19 lutego 2019 22:26

To że PMM ratuje swoje cztery litery to jedno to że przy okazji trochę popsuł scenariusz to drugie.

Co do Palestynczyków - to trochę jest inaczej zdradziły ich własne elity [kto osadnikom ziemie sprzedawał] oraz trochę  sąsiedzi [ uchodźcy w obozach nie mieli tak słodko]. Zreszta to właśnie czas oporu Palestyńczyków - jest ich najwiekszą zasługą w wewnętrznej dezintegracji Izraela i IDF  [armia w prowadzonych latami działaniach policyjnych traci swoje walory jako siła bojowa].

To że kwity są i wielu raportuje prace do oficerów prowdzących to jest jedno - ale tak analogicznie jak w schyłku RON - ambasador Repin niby kontrolowła wszystko ale i tak mu obce dwory w pracy przeszkadzały.  Coś podobnego szykuje się teraz.

  ... ci wyszydzani narodowcy, wolnościowcy, kresowianie, ..

Właśnie mamy jakieś jednoczenie tej drobnicy - tylko że tak od połowy 2018 mamy dziwne ruch w ich ośrodkach medialnych i na ich zapleczu. Ktoś tam się od dawna krzątą ale to inny temat. 

Ale zgadzam się - jest opcja że ktoś przymusi obecny obóz by pojść na kolanach do Telawiwu i za to drobnica przechwyci te parę procent i może być w 2020 c nowa/stara  ekipa u steru władzy.

No to jest pytanie gdzie cyrograf podpisał Biedroń w Berlinie [ on ma kwity obyczajowe na niego i jego partnera] a może jest inny oficer prowadzący za Wielką Wodą i ten ma jeszcze lepsze kwity.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Nieobyty 19 lutego 2019 22:00
19 lutego 2019 23:07

Aha. OK ...ja i tak tulko patrzę spokojnie

.

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz 19 lutego 2019 21:44
20 lutego 2019 00:06

https://www.salon24.pl/u/coryllus/624760,pan-bernstein-namier-ziomal-sienkiewicza

Namierowicze obaj /ale osobno/ wraz z matką przyjeżdżali do Woli Okrzejskiej "po pokrewienstwie", do dawnych swoich włości. Bez żenady. Wiem, byłam, rozmawiałam.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Nieobyty 19 lutego 2019 21:23
20 lutego 2019 00:12

Nie wyobrazam sobie...

... aby porzadki w kraju zostaly zatrzymane... nawet nie ma takiej opcji  !!!  One tak na dobra sprawe to sie nawet nie zaczely...

... na tych porzadkach to sie zejdzie "naszemu"  PiS'owi cala, nastepna... ewentualnie wygrana kadencja  !!!

Beda sprzatac az do porzygania... tylko narod musi ich sk****synow  przypilnowac... a jest to do wykonania - bez 2 zdan  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 19 lutego 2019 21:44
20 lutego 2019 00:26

Nie mial ten...

... od 7 bolesci "premier" innego wyjscia... zniewaga byla tak olbrzymia, ze  ten  bankster Morgana  MUSIAL zareagowac  !!!  Obserwowalam telewizor francuski... oni oczekiwali jakiejs "pozywki wojennej", a tu taka  AFERA... taki TLUK Pompeo, potem ta cala presstytutka... potem  kryminalist Bibi dolozyl swoje, co to "bratni" narod go zle zrozumial "co on mial na mysli"...

... cala ta sytuacja byla tak ambasarujaca, ze we Francji az cmentarz zydowski zostal sie "zbeszczeszczony"  przez niewiadomo kogo... ale to bylo strasznie dete i zwyczajnie slabeponad miare... dopiero wczorac Jacus Kurski "3-zmianowiec" dal popalic moskom...

... nooo...  klekajcie narody, jak ta zaklamana banda oszustow smolenskich jest "sieriozna"  !!!  Tylko na nich glosowac... bo juz nawet "alternatywy" do jesieni dla nich nie bedzie... takie mocne so  !!!

Normalnie  FARSA  i  KABARET w jednym  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Nieobyty 19 lutego 2019 22:00
20 lutego 2019 00:29

Ostatni akapit bezbledny  !!!

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz
20 lutego 2019 00:38

Morawiecki nie zbojkotował ani nie zerwał szczytu w Jerozolimie. Szczyt w Jerozolimie zerwał Netaniahu, Morawiecki nie miał nic do gadania, musiał zrobić to co zrobił. Nie miał wyjścia.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Nieobyty 19 lutego 2019 22:26
20 lutego 2019 00:40

Kto ma dostep do kwitow ten ma wladze. 

Jacek Fedorowicz mial racje.

Ja sobie tylko pozwolilem go sparafrazowac.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
20 lutego 2019 00:50

A widzial Pan juz, Panie  Ewaryscie...

... jaki "kwiat dyplomatolow"  wystrugal  Prezes PiS'u do tej majowej farsy w brukselce  ???

Teraz to dopiero Polska odzyska "podmiotowosc"  !!!

Kogo tam nie ma... matka ksiedza,  miszcz cietej riposty,  dozgonny, darmozjad krasnodebski... no wypisz-wymaluj  sami  OSZUSCI  i  KLAMCY  SMOLENSCY  !!!

I to jeszcze nie koniec tego dziadostwa  i zwyklych pasozytow  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @genezy 20 lutego 2019 00:38
20 lutego 2019 00:54

Gume w majtach...

... moze zerwac ten zenujacy premier,  a nie "szczyt" w Jerozolimie... co to na dodatek uwaza, ze Polacy beda zapie***lac za miske ryzu i jeszcze beda szczesliwi  !!! 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 20 lutego 2019 00:06
20 lutego 2019 08:09

@KOSSOBOR
A o tym nie wiedziałem - no proszę, jak to się wszystko układa

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 20 lutego 2019 00:50
20 lutego 2019 08:11

@Paris
Wszyscy widzieli, ale prawie nikogo (za wyjatkiem beneficjentów) to już nie obchodzi. To głosowanie (nie mylić z wyborami) to będzie rytuał/formalność.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @genezy 20 lutego 2019 00:38
20 lutego 2019 08:13

@genezy

to akurat jest mniej istotne. Wazne jest to, że Morawiecki użył narzędzia, o którym jeszcze parę dni temu żaden "nasz" polityk nie ważyłby  się nawet pomyśleć

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Paris 20 lutego 2019 00:12
20 lutego 2019 08:23

Jest różnica w porządkach generalnych a w usuwaniu wrogów z ryglujących pozycji.

Te 48 h po wolcie premiera - dało stanowisko Glińskiego że nie przedłuży kontraktu dyr. muzeum Polin a i zastępca prezesa SN złożył rezygnację a dodatkowo amabasadro Szwecji pofatygował  się też do siedziby MSZ.

I to jest podstawowa kwestia przebiegu rozwoju wypadków - najgorszę to to że część obozu  władzy ze strachu że ktoś się możnym postawił już skamle o łaskę. Tak są sformatowani że nie potrafią pojąć im wiekszy opór tym większy zakres ustępst przeciwnika.  

Co za tym mamy obecnie chwilę refleksji sędziego że owszem rezygnuje ale w sierpniu. Berlin ustami Timmermansa [kolejny wyskok] właśnie dał przekaz Panowie jesteśmy po słowie z Bibi nie ma nowej oferty oprócz waszej bezwarunkowej kapitulacji.  Moszbachora ma za to maciupki problem bo jej opiekun nie wyjaśnił że twity po polskim czytają biegle w Telawiwie. 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
20 lutego 2019 10:45

Witam.

Teksty byłby dla mnie taki jaki zwykle gdyby nie trzy gwiazdki i to co się pod nimi znalazło. I nie chodzi mi bynajmniej o te ciotki pana premiera ale o Gomułkę i jego żonę. Żonę która była córką bardzo bogatego taty współwłaściciela legendarnej gazety Haaretz, której pierwsze wydania finansowali brytyjczycy w swoim mandacie Palestyny. Haaretz działa do dzisaj i ma, jak podkreśla Wikipedia, niezwykłe internetowe wydanie, powstaje również obok języka angielskiego w języku jidysz i jest  popularna tam gdzie mieszkają i żyją jej prenumeratorzy. Czemu akurat kontekst Gomułki, a dokładniej jego żony, zwrócił moją uwagę? Ano temu, że jak mawia pewne popularne oniryczne czy też surrealistyczne twierdzenie oddające gatunek w sztuce, a dokładniej w filmie "Sowy nie są tym czym się wydają." Gdyby przesledzić dokładniej trzy przypadkowo wybrane z Wikipedii linki:

Władyslaw Gomułka

jego żona Zofia Gomułkowa

i chociażby Ministerstwo Ziem Odzyskanych

łatwo można dojść do wniosku, że to co się nam mówi publicznie i naucza w szkole o 1968 roku, i o rzekomym wielkim rozdarciu antysyjonistycznym w Polsce, to jedna wielka lipa pod którą siedzą różni goście nie wyłączając Jana Kochanowskiego.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @Paris 20 lutego 2019 00:50
20 lutego 2019 10:55

I tylko żal d... ściska, że matka ksiedza a nie "szlifierz paryskiego bruku".

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 20 lutego 2019 10:45
20 lutego 2019 14:36

@tomciob
Mój tekst jest o tym, że Morawiecki uratował tyłek patentem na Gomułkę:

ucieczka do przodu i to połączona ze zmianą frontu pod przejętym sztandarem, i to jest jasne jak przyszłość PRLbis

Zaś podany przez Pana ink do Z.Gomułkowej nie klei się nijak z jej rzekomym spłodzeniem przez Haaretzowego tatusia:

„Ze względów finansowych przerwała naukę w gimnazjum i pracowała jako robotnica w fabryce zapałek „Płomyk” na warszawskiej Pelcowiźnie”.
Skąpy ten tauś musiał być.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz 20 lutego 2019 14:36
20 lutego 2019 15:41

Fakt. Biografia Salmana Schockena o jedynej córce nie wspomina nic, tak jak biogriafia pani Zofi nie mówi nic o tacie. Więcej powiem, w necie na ten temat niewiele można znaleźć, ale... czy fakt, że w necie o czymś nie napisano oznacza, że rodzice nie mają dzieci a dzieciom brak rodziców?

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz 20 lutego 2019 14:36
20 lutego 2019 15:43

A z tym patentem "na Gomułkę" to właśnie tak jak z biografiami. Nie znamy biografii to chyba trudno wyrokować o właścicielu patentu panie Ewaryście.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz 20 lutego 2019 14:36
20 lutego 2019 15:44

A z tym patentem "na Gomułkę" to właśnie tak jak z biografiami. Nie znamy biografii to chyba trudno wyrokować o właścicielu patentu panie Ewaryście.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 20 lutego 2019 15:44
20 lutego 2019 16:02

@tomciob
nie podoba się panu "patent na Gomułkę" - pańska sprawa. Mnie się podoba, a że to mój blog, to tak zostanie.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewaryst-fedorowicz
20 lutego 2019 19:54

Nie mogę oglądać TVP. No nie mogę. To ciągłe usprawiedliwanie się, prostowanie nieprawd, przytaczanie informacji jacy to my jesteśmy dobrzy dla Żydów. No rzygam już tą pisowską TVP. Do tej pory jedynie flaki mi się skręcały ale to co dzieje się ostanio...

Pokazuje jedno: Każdy tam sra ze strachu przed powiedzeniem jednego mocniejszego słowa, przed jakimkolwiek twardszym stanowiskiem. Męskim! PiS jest wypraną płciowo masą a zrobili to sami, lepiej się wytresowali niżby to uczyniły szkoły prowadzone przez Sorosa.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Nieobyty 19 lutego 2019 22:26
20 lutego 2019 22:01

Czyli...

... ewidentnie wychodzi, ze nie badz chamie nadgorliwy, bo to gorsze od faszyzmu i zawsze sie zemsci... i jeszcze wychodzi na to, ze podobnie jak Palestynczycy ciagle na "swoich" przywodcow wybieramy sobie cynicznych, bezkarnych i wyrachowanych zdrajcow  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 20 lutego 2019 08:13
20 lutego 2019 22:32

Tak jak Pan napisal wyzej...

... Pan Bog jeszcze nad nami czuwa i dal nam Polakom honorowe wyjscie z tej calej haniebnej kAferencji antypolskiej...

... a dzis w odwecie za ten "piekny" gest przyjazni Iran wstrzymal dostawy wolowiny z Polski... ceny juz spadly o ponad 10% i dalej spadaja,  a  MORDERCA  polskiego rolnictwa,  stary komuch Jurgiel idzie w eLroOSLY... zapewne "walczyc" o polskie rolnictwo  !!!

I zaden kurwizor o tym fakcie nawet sie nie zajaknal  !!!

Jedna banda zaprzancow i targowica  !!!  To naprawde trzeba na glowe upasc, zeby jeszcze na te jawna polityczna lobuzerie jeszcze glosowac  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @szarakomorka 20 lutego 2019 10:55
20 lutego 2019 22:50

Jeszcze tu za mna przylazles zamanifestowac swoje niedobory  ???

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @smieciu 20 lutego 2019 19:54
21 lutego 2019 08:07

@smieciu

Telewizja partyjno-rządowa jest taka, jak każda telewizja partyjno-rządowa.
I dlatego też w tej konkretnej kwestii Jacek Namierowicz błyskawicznie załapał się na mądrość etapu i pokazał/powiedział to wszystko, za co jeszcze rok temu Kaczyński by go wyrzucił za uleganie „chorobie duszy i umysłu – antysemityzmowi”.

Tu zresztą ciekawa jest reakcja Kaczyńskiego, który znów, jak rok temu, „skorzystał z okazji by siedzieć cicho”, choć w kwestii deweloperskiego biznesu, z którym jak wiadomo, nie ma nic a nic wspólnego, potrafił nawet spec-wywiadu komercyjnie niepokornym Karnowskim udzielić.

Mąż pani Kornhauser nawet skumał, że ten pałacyk w Wiśle zaoferować wypada, tym bardziej, że to niczym nie grozi, a Najważniejszy Polityk w Polsce – nic.

A boją się, bo mają czego: odsunięcie od dojnego cyca na jesieni, w przypadku ukorzenia sie przez izraelską agresją, stałoby sie realne. 

zaloguj się by móc komentować

Morsik @Paris 20 lutego 2019 22:32
21 lutego 2019 09:37

Jak tego cudaka Jurgiela zobaczyłem ministrem, to mnie osłabienie dopadło. Jak zobaczyłem Jurgiela kandydatem na jurgiel, to mnie decyzja przyszła, żeby nie ryzykować twarzą i żadnych głosowań nie klepać. I proszę mnie tu nie wygadywać, że "obowiązek obywatelski"! Gęba Jurgiela do jurgielu wystarczy!

zaloguj się by móc komentować

bendix @Paris 20 lutego 2019 22:50
21 lutego 2019 09:58

A co z tymi "!!!".

Nie odpowiedziałaś?

zaloguj się by móc komentować

bendix @szarakomorka 20 lutego 2019 10:55
21 lutego 2019 10:02

Ciężko znosić na codzień obecność "szlifierza" Zgadzam się w 100%.

Jad się leje strumieniami i żeby to jakaś nowość była. Kilka razy dziennie to samo jak w słynnym generatorze przemówień partyjnych:

https://www.wykop.pl/wpis/12120637/generator-przemowien-komorowskiego-%CA%96-polityka-heh/%27.routing_Routing::linkToGroup(/

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @ewaryst-fedorowicz
21 lutego 2019 10:39

Dziękuję za wsparcie.

"Krucha" kobieta a tyle jadu.

Przewidywalna do "bulu".

Szkoda, że Parasol nie zaprojektował jakiegoś filtra, żeby można było sobie niektórych komentatorów  "ukryć". :-))

Człowiek chce spokojnie przeczytać komentarze, a tu przysiada sie menel spod budki z piwem.

zaloguj się by móc komentować

bendix @szarakomorka 21 lutego 2019 10:39
21 lutego 2019 10:44

Niestety tego piwa wszędzie pełno. Zawsze gdzies spod dywanu się wylewa :-))

I gdzie nie spojrzysz to kap kap: "!!!"

zaloguj się by móc komentować


Morsik @bendix 21 lutego 2019 10:48
21 lutego 2019 12:19

Ja tam stary technik jestem, przedwojenny (lata 60.), więc zwracam uwagę na "mocowanie" tego pomnika do podłoża i cokołu. Przecież on był postawiony do szybkiego demontażu? Czego się czepiacie? :):):)

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @szarakomorka 21 lutego 2019 10:39
21 lutego 2019 12:25

Oczywiście to było do bendix'a, ale dobrze się stało, że i również gospodarz bloga poznał moje zdanie.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @bendix 21 lutego 2019 10:48
21 lutego 2019 12:28

"ok. 3 nad ranem, trzej aktywiści ..."

dzięki za link. 3 x 3 !!! Jest przyśpieszenie na scenie. We Francji, czyli na tym "paryskim bruku" wałkuje się wymownie w przekaziorach 'antysyjonizm i antysemityzm'.

W  PL ten nabrzmiały fżut europejski, "antysyjonizm i antysemityzm", jeszcze nie jest w ropnym stanie !! Antyklerykalizm tak !

Wychodzi mi trzy razy anty !!!.  Zapewne to efekt solidarycy z Paris.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Morsik 21 lutego 2019 09:37
21 lutego 2019 20:30

Tam nie tylko...

... wypasiona, zaklamana i czerwona morda Jurgiela az mierzi na odleglosc, tam sa same  zaklamane ryje wyzarte na Ojcu Dyrektorze  !!!

I to dopiero jest  sk****synstwo... a  "obowiazek obywatelski"  to scisle jONdro  PiS'u moze panu prezesowi w buty wsadzic  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @bendix 21 lutego 2019 09:58
21 lutego 2019 20:33

Spadaj na drzewo  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @szarakomorka 21 lutego 2019 10:39
21 lutego 2019 20:42

Masz pecha...

... juz sie nie produkuj i delikatnie ci pisze  ODWAL  SIE  !!! 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Paris 21 lutego 2019 20:33
21 lutego 2019 21:41

Wypowiedz się w końcu co znaczą te magiczne !!!.

Coś z paryżewa rodem?

Mówisz już z obcym akcentem?

zaloguj się by móc komentować

bendix @Paris 21 lutego 2019 20:42
21 lutego 2019 21:45

Nie zauważyłaś że coraz więcej osób ma dosyć Twoich PRYMITYWNYCH!!! wpisów?

I nie ma możliwości wyfiltrowania Ciebie?

Mam Ci napisać ostrzej? Postaraj się nie powtarzać to może przestanie mi się niedobrze robić :E

Ostatni raz jestem grzeczny!

Następnym razem się odwinę.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz 20 lutego 2019 08:09
21 lutego 2019 21:56

No ale skądś Pan tego "Namierowicza" jednakowoż wziął :)

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Morsik 21 lutego 2019 09:37
21 lutego 2019 21:59

Oooo, to mój ulubiony typ /oraz typ urody ;)/. On polskich ziemian od obszarników wyzywał. To jest język komunistycznych aktywistów z wczesnej komuny.

zaloguj się by móc komentować

Paris @bendix 21 lutego 2019 21:45
21 lutego 2019 23:07

Nie chce mi sie z toba  BURAKU  i  CWOKU bez kultury i wychowania gadac, zebys sie za bardzo w dume nie wbil...

... drugiego PRYMITYWA takiego jak ty, nie rozumiejacego prostych komunikatow - to ze swieca tu szukac.  Nie jestes bezczelny MLOCIE u siebie, wiec sie zachowuj i nie szaroges sie tu  !!!

 

SPADAJ  NA  DRZEWO  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Paris 21 lutego 2019 23:07
22 lutego 2019 06:01

Nie spotkałem na mojej drodze życiowej kobiety posługującej się tak wyszukanym językiem.

Czyli miał rację kolega tutaj piszący o szlifowaniu bruku w paryżewie.

Jak rozumiem czas sprawił że trzeba było wracać na stare śmieci i stąd to morze frustracji :-(

Współczuję z całego serca.

zaloguj się by móc komentować

Paris @bendix 22 lutego 2019 06:01
22 lutego 2019 17:11

Na drzewo banany prostowac  !!!

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @bendix 22 lutego 2019 06:01
22 lutego 2019 18:57

Lepiej nie odpowiadać.

Powiedzieć swoje i  zamilczeć delikwenta.

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować