-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Komunikat agencji PAPA: mamy odpowiedź Moraweickiego na list Mosbacher!

28.11.2018. Warszawa (PAPA)

Tylko u nas! Agencji udało się dotrzeć do wystosowanej przez Moraweickiego odpowiedzi na list Mosbacher.
Treść (z zachowaniem oryginalnej pisowni) poniżej

Bogdan Rzetelny (PAPA)
PAPA br/

***

Droga towarzyszko Mosbacher!

Z głęboką wdzięcznością nasza partia i rząd przyjęły Wasz list, w którym wyraziliście szczere zatroskanie stanem realizacji Waszych słusznych interesów w PRLbis.

Z radością mogę w imieniu towarzysza prezydenta, towarzysza prezesa, towarzysza ministra interioru oraz swoim własnym zapewnić Was, że Wasze interesy są dla naszej partii i rządu najważniejsze, co staramy się każdego dnia udowadniać.

Jeśli nasze wysiłki z jakichkolwiek powodów nie wydają się Wam wystarczające, nie wahajcie się przekazywać nam Waszych światłych wskazówek!

W poruszonej przez Was kwestii szczegółowej, pragniemy Was poinformować, że minister interioru Brudziński jest wielkim fanem stacji TVN, i tylko niefortunna zbieżność czasowa 4 kolejnych głosowań w tzw. wyborach sprawia, że musi się z tą szczerą sympatią przed niewyrobionymi politycznie wyborcami maskować.

No co dzień minister interioru Brudziński z całą surowością zwalcza polskich neonazistów, czego przykładem jest przejęcie przygotowywanego przez nich do tej pory corocznie, neonazistowskiego Marszu, nazywanego dla zmylenia światowej opinii Marszem Niepodległości i mogę Was zapewnić, że za rok takiego Marszu już nie będzie.

Jeśli życzycie sobie towarzyszko Mosbacher, by minister interioru Brudziński złożył wzorem ministra Glińskiego publiczną samokrytykę, życzenie takie zostanie niezwłocznie spełnione, podobnie jak każde inne.

Zapewniamy Was, że nasza jedność moralno-polityczna nie jest najmniejszym stopniu zagrożona!

Korzystając z okazji i nawiązując do wydarzeń za naszą wschodnią granicą, której obecny, prawidłowy kształt zawdzięczamy towarzyszowi prezydentowi F.D. Rooseveltowi, mamy do Was pytanie natury technicznej:

czy prawdą jest, że życzycie sobie, byśmy wzorem ukraińskich towarzyszy wprowadzili na terytorium PRLbis stan wojenny, jako że nasze, poprzednie doświadczenia w tej materii są według Was bardzo budujące?

Przed podjęciem przez Was ostatecznej decyzji, prosilibyśmy jednak o wzięcie pod uwagę faktu, że w związku z globalnym ociepleniem, tym razem nie możemy liczyć na sprzyjające warunki atmosferyczne w postaci mrozu i śniegu, dlatego też nawet bratnia pomoc Waszych wojsk stacjonujących w PRLbis, mogłaby się w tym przypadku okazać niewystarczająca.

Jednocześnie zapewniam Was, że prace nad wypłaceniem przez PRLbis wiadomych reparacji są na ukończeniu, jednak naszym zdaniem właściwym momentem do ich uruchomienia byłby czas po przyszłych wyborach parlamentarnych, gdyż wcześniejsze ich ujawnienie mógłby zostać negatywnie przyjęte przez niewyrobionych politycznie wyborców.

Dla zapewnienia ciągłości transferów, program partyjno-rządowy „MiskaRyżu+” zostanie przekształcony w „PustaMiska+", a towarzysz prezes telewizji partyjno-rządowej zapewni pełne zabezpieczenie dezinformacyjne.

Na koniec pozwalamy sobie tylko zwrócić uwagę na drobny szczegół:

ze względu na zagwarantowanie dyskrecji, na przyszłość, w przypadku konieczności wystosowania do nas kolejnego listu, optymalnym rozwiązaniem byłoby nie wysyłanie, a jedynie pokazanie go na spotkaniu, w celu umożliwienia przeczytania.

Pragnę zapewnić, że ja, towarzysz prezydent, towarzysz minister interioru oraz towarzysz prezes bezzwłocznie na każde takie spotkanie się stawimy.

Dla zagwarantowania pełnego zrozumienia treści, wskazanym byłoby pokazanie takiego listu w wersji polskiej, bo towarzysze prezes, prezydent i minister po angielsku nie bardzo fersztejen.


Z internacjonalistycznym pozdrowieniem!
 

Wasz szczerze oddany,

Moraweicki

PS.

W najwyższych kręgach partyjno-rządowych zauważalne jest zainteresowanie zapewnieniem dzieciom (własnym) przyszłości.
Czy dysponujecie może jeszcze jakimiś posadami w Banku Światowym?

 tagi: tvn  bank światowy  agencja pap  mosbacher  moraweicki  brudziński  pustamiska+ 

ewaryst-fedorowicz
28 listopada 2018 13:12
24     2180    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
manama1 @ewaryst-fedorowicz
28 listopada 2018 13:39

Ten 'interior" to w odróżnieniu od "home"- jak nieładnie, do "aborygenów" (ze wszystkim tego konotacjami) porownywać.....

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz
28 listopada 2018 14:07

Ja się zastanawiam,  czy te "literówki" to nie jest wyraźny sygnał, że w samej ambasadzie narobiła sobie takich wrogów, że  ją  z pieśnią na ustach - wystawiają.  No i widać w internecie jakieś zdjęcia Żorżety z koleżanką towarzyską Schoering plus Wielgus, więc jest "dokształcona akuratnie". A poza tym po co narzekać. Nie jest lepiej, ale za to jest śmieszniej. A śmiech-to zdrowie.


PS. Koleżko drogi, jak się Koleżka będzie dalej tak prowadził, to może się załapać na program "Cela+":)))) Nie będzie to co prawda długoletnie więzienie, bo towarzysz Żyrynowski, wiceprzewodniczący Dumy (chyba jeszcz) nawołuje w programie telewizyjnym Swanidzego (członek wielkiego rodu Swanidze, pierwszej żony Józefa Wissarionowicza Dżugaszwili) do użycia broni atomowej- wyprzedzająco przez Rosję a wojnę planuje na "maj 2019". I ma zostać tylko "pustynia'. Co prawda nie podał, kogo poczęstują wyprzedzająco (budut bambit') bronią jądrową (jadiernym arużjem), ale podmuchy od Kijowa mogą osmalić nawet Kostrzyń nad Odrą:))) Sam Żyrynowski ogłosił, że zostanie szefem propagandy wojskowej. Przypomniało mi to Ilję Erenburga. Trzeba iść i kupiś dodatkowe 2 worki kartofli i worek mąki:)))

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @manama1 28 listopada 2018 13:39
28 listopada 2018 14:56

@manama1

W marcu 20116, a więc ponad rok wczesniej, zanim się pojawiłem na Szkole Nawigatorów, opublikowałem tekst pod wszystko mówiącym tytułem „Jak PiS kondominium na kolonię (amerykańską) zamienił”.

Minęło 2,5 i pół roku, zmienił się prezydent USA, ambasador tego kraju w PRLbis, premier PRLbisowskieg rządu – a tekst jest wciąż aktualny.
W sumie nie wiem, czy to dobrze czy wręcz przeciwnie?

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/jak-pis-kondominium-na-kolonie-amerykanska-zamienil

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 28 listopada 2018 14:07
28 listopada 2018 15:15

@pink-panther


 

Czy ją wystawili?
Wolałbym, by tak było, bo w przeciwnym wypadku przynajmniej forma, w jakiej przekazana jest ta haniebna treść byłaby poprawniejsza.

Cela+ zaliczyłem już w stanie wojennym, co opisałem tutaj.
http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/31-sierpnia-1982-fragmenty-wspomnien

Zachowane donosy na Ojca zaczynają się w 1957, gdy jeszcze byłem u Mamy w brzuchu,a kończą we wrześniu (!) 1989, gdy szef otwockiej bezpieki Gałązka opieprza por. Pałczyńskiego (ten z kolei mnie przesłuchiwał), że „nie zakończył sprawy Fedorowicza” (nie wiem co to miało znaczyć), więc niby nic nowego.

Jedyna nadzieja w tym, ze ja jestem niezrzeszonym w żadnej koterii blogerem = nic nie znaczę, to i po co mieliby mnie zamykać, ale fakt – przekonałem się przez lata, że pisowców charakteryzuje kompletny, ale kompletny brak poczucia humoru: ich śmieszą wyłącznie dowcipy opowiadane przez Prezesa, a poza tym to są okropne sztywniaki :-D :-D :-D

Wojna nuklearna...wychowałem się w cieniu jedynych 2 reaktorów jądrowych w Polsce (Maria i Ewa) - kiedys to opiszę

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz 28 listopada 2018 15:15
28 listopada 2018 15:24

= po co mieli by mnie zamykać =

Jak będzie potrzeba to ..,krakowski naukowiec jeszcze siedzi o ile pamiętam; )

.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz 28 listopada 2018 15:15
28 listopada 2018 16:13

Dzięki za info. Z życiorysu wynika, że program "Cela +" Panu niestraszna:))) 

W sprawie poczucia humoru i skłonności do żartów to nie mogę zająć stanowiska, bo albo się "to" ma, albo jest się kaleką:)))

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @pink-panther 28 listopada 2018 16:13
28 listopada 2018 16:29

Jak się to ma, to warto pamiętać ze bielomorskij kanał zbudowany zartownisiami..w połowie;)

.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 28 listopada 2018 16:29
28 listopada 2018 16:52

@Maryla-Sztajer

nieoficjalna nazwa "Kanał Anegdotczikow"  ;-)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 28 listopada 2018 15:24
28 listopada 2018 16:59

@Maryla-Sztajer

No tak, czlowiek ewidentnie od początku wrobiony przez bezpiekę :-(

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @ewaryst-fedorowicz
28 listopada 2018 22:08

Amerykanie uruchamiają program Fri-dom PLUSA oraz ustanawiają medal złotej podwiązki Żorżeta+ za obecność na zebraniach instruktażowych w buduarze ambasadoressy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Maryla-Sztajer 28 listopada 2018 16:29
28 listopada 2018 23:15

Ale dla dobrego towarzystwa to Cygan dał się powiesić:))))

zaloguj się by móc komentować


adamo21 @ewaryst-fedorowicz
29 listopada 2018 00:39

Jaki jest powód nieustannego pokazywania wypacykowanej twarzy ambasadoressy Jerzynki M? Hmmmm... Przypomina to straszenie mumią.

zaloguj się by móc komentować

Paris @adamo21 29 listopada 2018 00:39
29 listopada 2018 01:02

Ja dopiero wczoraj...

... pierwszy raz z moja mama zobaczylysmy ta stara, wypacykowana w sztuczne rzesy  PUDERNICE w kurwizorze, przytrzymujaca sie jakiejs dziuni pod reke,  bo  TOTO  nie mialo sposobu samo isc...

... nie moge wyjsc z  ABSMAKU  na widok tej  72-letniej  PUDERNICY... sadzilam, ze juz gorzej jak polowica Macron'owa  to  nie moze byc  !!!

A jednak... zycie ciagle mnie zaskakuje.  

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
29 listopada 2018 01:04

Super extra wpis, Panie Ewaryscie...

... i super trafny  !!!

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther 28 listopada 2018 14:07
29 listopada 2018 02:36

Mnie jeszcze inna rzecz zastanawia. Mowi sie ze Amerykanie sie skompromitowali obsadzajac w roli ambasadora kobiete ktora jest mniej wiecej na poziomie wspomnianej przez pania Joanny Scheuring - Wielgus czy Hanny Gronkiewicz - Waltz.

Ale sprawa ta moze tez miec inny wymiar. Moze Amerykanie po prostu celowo przyslali byla sprzedawczynie kosmetykow do Polski zeby po prostu dac nam do zrozumienia ze nie traktuja naszego kraju powaznie. Wiadomo ze dyplomacja i polityka posluguje sie jezykiem ezopowym, jesli wolno mi tak to okreslic.

Tak czy owak, ja po paru wystapieniach tej pani, a takze po przeczytaniu wczesniej jej przyslowiowego "resume" utwierdzilem sie w przekonaniu, ze cesarz Kaligula postapil calkiem racjonalnie mianujac swojego ulubionego konia senatorem [a nawet chcial go zrobic konsulem].

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 29 listopada 2018 01:04
29 listopada 2018 07:54

@Paris

no proszę - taki płochy tekścik, a tyle przyjemności :-D

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @adamo21 29 listopada 2018 00:39
29 listopada 2018 08:00

@adamo21

Ja nie wiem. I nawet nie próbuję się domyślać, bo za chwilę zobaczymy wszyscy nowe rachunki za prąd, za wywóz syfu z mieszkania, w którym będziemy zmuszeni trzymać  w saloniku odpady posegregowane na 99 frakcji , a za 10 miesięcy PiS odda władzę i trzeba na gwałt niemiecki szlifować (rosyjski znam b. dobrze, ale - jadąc Himmilsbachem - zostanę jak z ch... z tym swoim angielskim)

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @ewaryst-fedorowicz
30 listopada 2018 17:44

''Wbrew zaleceniom moich doradców powiem tak… Nie ma wytłumaczenia dla moich literówek… Pisownia jest chaotyczna, jestem tym zażenowana. Nie da się tego bronić. (…) Jestem tym zawstydzona i nie mogę tego wyrazić bardziej wprost niż teraz. W końcu to moja odpowiedzialność''

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @DYNAQ 30 listopada 2018 17:44
30 listopada 2018 21:09

@DYNAQ
 

Oh! Ślozy mi zaraz z ócz popłyną!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 30 listopada 2018 21:09
30 listopada 2018 21:12

Orzel bialy sie nalezy  !!!

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @pink-panther 28 listopada 2018 23:17
30 listopada 2018 22:31

Rezumiem... a może nie rozumiem?

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @pink-panther 28 listopada 2018 23:17
30 listopada 2018 22:31

Rezumiem... a może nie rozumiem?

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @adamo21 30 listopada 2018 22:31
30 listopada 2018 22:32

Tablet i drżąca dłoń. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować