-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Repatriacja po pisowsku, czyli patriotyzm do kwadratu

Jestem z kresowej rodziny.

Zdziesiątkowanej i zdradą Traktatu Ryskiego, którego prostą konsekwencją były mordy i zsyłki w ramach Akcji Polskiej NKWD (moi krewni poznali i doły śmierci gdzieś na Podolu i uroki Morza Białego, budując SiewDwinŁag k. Mołotowska w obwodzie archangielskim)

i pozostawieniem przez rząd londyński  na rzeź w czasie genocydu na Wołyniu tamtejszych Polaków  (tekst Wołyńskie NIE-ludobójstwo z 2013 roku).

Dlatego nie mam pretensji o utajnienie odnoszącego gigantyczne postępy programu „mieszkanie+”, ani też o kopanie w głębokiej  konspiracji Mierzei, ani o porzucenie cichaczem programu przymusowego przesadzenia Polaków z samochodów normalnych, na takie elektryczne samochodziki na baterie:

jestem dorosły i wiem, że opowiadanie Ciemnemu Ludowi/Suwerenowi (wersja w zależności od tego, czy swobodna, nienagrywana rozmowa, czy oficjalny spicz)  bzdetów jest częścią politycznej praktyki każdej (a tak – każdej) grupy biznesowej zwanej partią polityczną.

I dlatego będę do grobowej deski wdzięczny pisowskiej wierchuszce, za rozpoczęcie masowej  repatriacji Polaków ze Wschodu, o której tak czule szczebiotał Andrzej Duda, gdy się o prezydenturę ubiegał.

A idzie ona,  i to pełną parą!

A dokładniej para za parą!

Jak informuje rządowa telewizja (to nie epitet – to fakt), w całym roku 2017 rząd PiSu repatriował do Polski 260 Polaków, czyli jak by nie liczył – 130 par, i to pełnych, bez-ułamkowych.

Podsumować można to piosneczką tak popularnych za młodych lat Prezesa Kaczyńskiego (prezydent Duda i premier Morawiecki wtedy jeszcze małolatami byli, to i się do nich odwoływać nie będziemy) Gitar w Kolorze Czerwonym (no taki był wtedy obowiązujący kod kolorystyczny):

„To był rok, dobry rok.
Z żalem dziś żegnam go.
Miejsce da nowym dniom
Stary rok, dobry rok.

Mija dla nas dniem szczęśliwym,
W którym znów jesteśmy razem.”

No co, pisowskie ptysie -  tak (samo) się wtedy propagandę robiło!

Tu oryginał:
https://www.youtube.com/watch?v=pHCCJR8z4lU

Oj tak – cacany ten rok był:
PKB rósł jak na nawozach sztucznych, gospodarka pędziła jak bimbrownicy na słynnym amerykańskim (a tak, amerykańskim) serialu, to i nic dziwnego, że repatriacja ruszyła z kopyta!

A nawet z kopyt dwóch: – ot, dubla w 2018 mamy!

Ponad w 2 razy (słownie: DWA RAZY) tyle repatriantów szczerzy patrioci pisowscy do Ojczyzny sprowadzili!

Telewizja partyjno-rządowa nie kłamie: aż 600 (słownie – SZEŚCIUSET) ich do Matki – Ojczyzny dotarło.

260 + 600 = 860 repatriantów w dwa lata – no jak tu Prezesa, Prezydenta i Premiera (kolejność nieprzypadkowa) nie kochać!

***
Co dalej, chciałoby się zapytać?
Może by się i chciało, ale nie chciałby się odpowiedzi usłyszeć, tym bardziej, że już ona padła:

najbardziej syntetycznej odpowiedzi udzielił pisowski minister Chorąży, a po odcedzeniu na sicie da się ona zawrzeć w 2 słowach: „ni (…).” -  a bez odcedzenia „repatrianci w Polsce są niepotrzebni, bo za drodzy są w utrzymaniu i do tego polskiego języka nie znają” – taki szpenio

Troszkę mnie tu pisowscy fani po opublikowaniu tego tekstu poszturchali, ale kiedy ministra premier Morawicki modelowo wręcz  posunął to wszystko stało się jasne:

ty Chorąży masz język za długi – a w oryginale „minister zagalopował się zdecydowanie w niektórych swoich wypowiedziach”.

Czyli przekładając ten eufemizm na ludzką mowę, Chorąży prawdę powiedział, ale za wcześnie, bo przecież sekwencja głosowań wyborczych dopiero przed PiSem.

***

Głosowanie (nie mylić z wyborami) do sejmu i senatu na jesieni – Prezes Kaczyński powiedział jasno, że tu o (jego partii) życie polityczne idzie, toteż spodziewam się kolejnego przyspieszenia i tak już rozpędzonej na maksa akcji repatriacyjnej Polaków z Kazachstanu, bo przecież czymś trzeba będzie te 2-3 punkty procentowe głosujących  zabajerować.

Owszem, PiS ma przewagę druzgocącą, ale w sondażach ma, toteż na wszelki wypadek nie zaszkodzi coś obiecać (nie mylić z obietnicy dotrzymaniem).

Dlatego spuentuję ten tekst propozycją tak popularnej w internetowym świecie sondy.

PiS obieca, że jeśli dalej będzie rządził, to w 2020 roku repatriuje Polaków :

a/ 10 x tyle, co w 2018 roku
b/ 100 x tyle, co w 2018 roku
c/ będzie to liczba poniesiona do kwadratu?

 

https://naszeblogi.pl/39718-wolynskie-nie-ludobojstwo

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/multikulti-czyli-jak-prezes-kaczynski-podmiane-ludnosci-polski-przyspieszy

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/multikulti-czyli-spanikowany-premier-wyrzuca-z-san-ministra-chorazego

 tagi: prawo i sprawiedliwość  andrzej duda  repatriacja  mateusz morawiecki 

ewaryst-fedorowicz
17 czerwca 2019 09:33
8     1570    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
ikony58 @ewaryst-fedorowicz
17 czerwca 2019 11:01

Ewaryst  w akcji; czyli Motylem jestem../tez pioseneczka/

https://www.pch24.pl/repatriacja,8212,tag.html

 

 

 

2017 grudzien, za rp.pl

LAWINOWY WZROST

Jeszcze pięć lat temu (w 2012 r.) zgodę na stały pobyt otrzymało tylko 1,5 tys. posiadaczy Karty Polaka. W kolejnych latach zgód przybywało, jednak wiele wskazuje na to, że obecny rok będzie rekordowy. Od stycznia do kwietnia wojewodowie wydali już 4,3 tys. zezwoleń dla Polaków, którzy przyjechali ze Wschodu, co w praktyce oznacza ponad tysiąc miesięcznie – w roku ubiegłym było to niespełna 600.

Według danych Urzędu dotyczy to głównie osób z Ukrainy i Białorusi.

Rosnące zainteresowanie osiedleniem się w kraju osób mających polskich przodków potwierdzają również dane MSZ dotyczące wniosków o przyznanie Karty Polaka. O ile w całym ubiegłym roku złożono ich łącznie ok. 27 tys., to do połowy sierpnia tego roku – ponad 18,6 tys. Najwięcej wniosków było z Białorusi i Ukrainy, jednak coraz częściej o osiedleniu się w Polsce myślą też osoby mieszkające w Rosji czy na Litwie. Lawinowy wzrost wniosków o Kartę Polaka dotyczy tego ostatniego kraju – mieszkający tam Polacy dotąd złożyli już 374 wnioski o wydanie Karty (przez cały ub. rok złożono ich 12 więcej).

– Nasiliły się wyjazdy z Białorusi do Polski, ale i na Zachód i do USA. Powodem jest sytuacja ekonomiczna. Ludzie emigrują, by mieć lepszą pracę i życie – uważa Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi. Jak dodaje, ludzie o polskich korzeniach zawsze chcieli mieć Kartę Polaka. – Wielu od dawna chciało się osiedlić w Polsce, a teraz, gdy o to łatwiej, ich decyzje dojrzały – zaznacza.

Niedawno Konrad Pawlik, ambasador Polski na Białorusi, informował, że obywatelom Białorusi wydano już ok. 100 tys. Kart Polaka. To blisko połowa wszystkich wydanych na całym świecie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ikony58 17 czerwca 2019 11:01
17 czerwca 2019 11:09

@ikony 58
tak tak - pisowski fan udaje, że odróżnia REPATRIACJI (np tej z Kazachstanu) od wydania Karty Polaka (co nie oznacza repatriacji) oraz pozwolenia na pobyt stały (co dostają też np Wietnamczycy, Pakistańczycy) i co oznacza szlaban na wsparcie przynalezne repatriantom.

Kłam dalej.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ewaryst-fedorowicz
17 czerwca 2019 11:24

Ewaryst, kiedy wydasz wspomnienia dziadka?

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @ewaryst-fedorowicz 17 czerwca 2019 11:09
17 czerwca 2019 11:24

pierwszy jest link do  pch24- czytaj, nie zbijaj bakow

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ikony58 17 czerwca 2019 11:24
17 czerwca 2019 14:00

@ikony58

pierwszy link potwierdza to, co napisałem - a cytatem  z Rzepy trollujesz i tyle.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @gabriel-maciejewski 17 czerwca 2019 11:24
17 czerwca 2019 14:02

@coryllus

Najprostsza odpowiedź brzmi: w suwerennej, rządzonej przez polskich patriotów  Polsce.
Ale OK - fragment pt "Historia jednego zdjęcia" opublikuję tu do końca czerwca, bo teraz jadę "za linię Curzona".

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz 17 czerwca 2019 14:02
18 czerwca 2019 03:24

A gdzie mniej wiecej najchetniej osiedlaja sie Ukraincy przyjezdzajacy do Polski?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 18 czerwca 2019 03:24
18 czerwca 2019 07:12

@Szczodrocha
To nie jest temat mojego tekstu, ale zawsze może Pan zapytać pisowskich urzędników.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować