-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Ustawa 447 podpisana – czyli „nic się nie stało, Polacy nic się nie stało!”

Ja bym nie przywiązywał do tego (ustawy 447) zbyt dużej wagi” - powiedział Jacek Czaputowicz, chwilowo minister spraw zagranicznych 3RP (bo z tą RP nr 4, to jak widać po „rekonstrukcji” tylko takie żarty były).

Cóż, jako minister ma prawo nie przywiązywać nawet żadnej wagi, zresztą nie jest w tym nieprzywiązywaniu odosobniony.

Dyżurny komentator telewizji rządowej (to nie epitet – to fakt) Piotr Wawrzyk powiedział, że podnoszące wielkie zagrożenie, jakie ta ustawa stwarza dla Polski „komentarze są troszkę przesadzone”

No proszę – troszkę, czyli zagrożenie jest, kwestia tylko jak duże?
Czyli żydowscy rekieterzy nie zedrą z nas 300 miliardów $, a tylko miliardów 299, 298 czy 297?

Ale zostawmy to pisowskie nawijanie makaronu na uszy Ciemnemu Ludowi/Suwerenowi (wersja do wyboru w zależności od tego czy prywatna, swobodna rozmowa czy partyjny, oficjalny spicz), ja o p. Czaputowiczu słów kilka, bo to postać o fascynującym życiorysie jest.

***

Otóż kiedy byłem młodym człowiekiem, podobnie jak wielu mi podobnych młodych ludzi nie chciałem iść do komunistycznego wojska.

Miała ta moja niechęć do LWP i swoje dobre strony, bo uczyłem się pilnie i bez problemu zdałem na studia techniczne, mając jako polisę ubezpieczeniową dyplom finalisty olimpiady historycznej, dający wolny wstęp na uniwersytecką historię.

Potem studiowałem i studiowałem, miło spędzając na uczelni 8,5 roku, co było wynikiem doskonałym, choć Michał B. i Jarek C. studiowali na moim wydziale lat odpowiednio 11 i 10, ale to arcymistrzowie byli.

Oczywistym więc było, że wszelkie inicjatywy (tak je określmy) społeczne sprzeciwiające się braniu młodych ludzi w kamasze budziły moje zainteresowanie, a nawet sympatię.

Tak też było z ruchem Wolność i Pokój, który za jeden ze swych celów uznał walkę o tzw. służbę zastępczą.

W tych czasach słuchałem pilnie nadawanych z Monachium audycji amerykańskiego radia Wolna Europa, w których to audycjach często ostrzegano przed zachodnimi ruchami pokojowymi, ponieważ – wg RWE – były totalnie zinfiltrowane przez sowieckie służby, a nawet i zakładane przez nie.

I wtedy sobie pomyślałem, że jednak ci sowieci i te ich wszystkie KGB, GRU i BWC (Bóg wie co) to straszne debile są:

otóż pozakładali na Zachodzie, pod nosem służb tamtejszych organizacje pacyfistyczne, a tu, w PRLu, nie zauważyli, jak powstał spontanicznie pacyfistyczny Ruch Wolność i Pokój!

I nie tylko nie został zdławiony zaraz po porodzie pępowiną ze stalowego drutu, ale działał, i działał, i działał.

Nie ma to jak nasza polska smykałka do grania sowietom na nosie!

Z ruchu tego wyszedł kwiat polityków 3RP, a jak kto nie wierzy, to niech tylko zerknie na tę, dalece niepełną listę kwiatków:
Jan Maria Rokita, Konstanty Miodowicz, Konstanty Radziwiłł, Bartłomiej Sienkiewicz, Andrzej Stasiuk, Piotr Niemczyk, Bogdan Klich i – a jakże – Jacek Czaputowicz, który był nawet jednym z zalożycieli.

I pomyśleć, że wszyscy oni tak tym bezpiekom PRLowskiej i sowieckiej, tym wszystkim Kiszczakom i innym Sztirlicom grali na nosach symfonicznie.

Jaki z tego morał?

A taki, że ja, patrząc na tę listę i widniejącego na niej ministra Czaputowicza, przywiązywałbym do podpisanej dziś przez Trumpa ustawy 447 wagę jak największą. tagi: wolność i pokój  ustawa 447  jacek czaputowicz 

ewaryst-fedorowicz
10 maja 2018 20:03
17     2134    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
cbrengland @ewaryst-fedorowicz
10 maja 2018 20:58

Witaj w klubie, ja studiowałem 9 lat w miedzyczasie zdawalem drugi raz na studia i poszedłem zaraz na drugi rok, bo pierwszy mialem zaliczony. Potem poszedlem do biura projektowego, na deskę kreslarska,  miałem absolutorium, by czegos sie nauczyc i zrobić dyplom, czyli zaprojektować te maszyne. I tak sie stalo. Potem dyplom do dzisiaj leży w szufladzie bezużyteczny. Ale nie żałuję tego czasu na Politechnice. To ustawia na całe życie.

zaloguj się by móc komentować

100peral @ewaryst-fedorowicz
10 maja 2018 22:02

No dobra. Zdemaskowałeś Ciapka... Teraz powiedz jak zamierzasz się go pozbyć? Bo chyba nic lepszego nie można z niego wystrugać

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
10 maja 2018 23:31

Dzieki za to info...

... dla mnie to rowniez bardzo istotna i  ZASADNICZA sprawa.  A tak sie staral ten pSZyjaciel, sojusznik i obronca  NATO'ski Polski i Polakow w ubieglym roku podczas swojej wizyty w Warszawie...

... w sumie... to fajna  ustawka byla.  Czekac tylko jak sie te HIENY  zza  Wielkiej Wody rzuca  na mienie Polakow...

... a my - wszystkie rece na poklad, tj.  pilnujmy pilnie swego i swoich spraw  !!!... i gonmy  zlodziejstwo  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @100peral 10 maja 2018 22:02
11 maja 2018 07:34

@100peral

Nikogo nie zdemaskowałem, bo jest to wiedza dostępna dla każdego, kto ma moje lata.
A jak ktoś ma mniej lat niż ja, to jak chce, może zrozumieć, że taki as jak Geremek do swojej korporacji nikogo przypadkiem nie przyjmował.

I nie ja pozbędę się Czaputowicza, a pozbędą się go ci, co go podczas „rekonstrukcji” na to stanowisko z określonym dokładnie zakresem obowiązków postawili, gdy już swoje zadania wypełni.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @cbrengland 10 maja 2018 20:58
11 maja 2018 07:37

@cbrengland

Klub wiecznych studentów był zacny, a wydłuuuuuuużone studia w PRL pozwalały ciekawie żyć, bo paradoksalnie, do pracy to się szło za karę :-)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 10 maja 2018 23:31
11 maja 2018 07:39

@Paris

To wszystko dopiero się gotuje. Co się ugotuje  nie wiadomo, bo sporo zmiennych ma ta konstrukcja i wiele z nich nie zostało jednak przewidzianych/zaprogramowanych przez "układaczy"

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
11 maja 2018 09:00

Witam.

Skoro już pan podjął temat ustawy 447 to warto go zobaczyć w trochę szerszym kontekście czyli kontekście międzynarodowym. Stanisław Janecki z portalu "wpolityce.pl" napisał o tym dwa teksty. Jeden już ze dwa tygodnie temu, mocno wyważony i opisujący międzynarodowe ramy powodów powstania tej ustawy i jej kontekst:

https://wpolityce.pl/m/polityka/391753-co-naprawde-zawiera-przyjeta-przez-kongres-usa-ustawa-447-i-w-czym-jest-niebezpieczna-dla-polski

Z tekstu bezpośrednio wynika, iż:

"Ustawa 447 określa wyłącznie formy kontroli i monitorowania przez Departament Stanu zobowiązań i postulatów przyjętych przez sygnatariuszy Deklaracji Terezinskiej. W tym sensie nie jest w ogóle aktem prawnym dotyczącym konkretnych roszczeń czy wsparcia rządu USA dla wnoszących takie roszczenia. Formalnie chodzi więc tylko o monitorowanie przez rządową agendę realizacji celów i postulatów przyjętych w Deklaracji Terezinskiej, która nie jest aktem prawa międzynarodowego".

A więc nie taki diabeł straszny jak go niektórzy (więcej powiem w Polsce zadziwiająco wielu) malują. To tak jak z tym "słynnym pomnikiem" który postawiony na obcej ziemii przez nie wiadomo kogo będzie broniony w Polsce jak niepodległość (o artystycznym wyrazie pomnika nie wspominając).

Drugi tekst Stanislawa Janeckiego na temat ustawy 447 także opublikowany "wpolityce.pl" wczoraj jest już zupełnie inny niż ten pierwszy (zresztą bardzo szybko zniknął ze strony głównej) i już wpisuje się w kampanię straszenia Polaków ustawą 447 (ostatni akapit).

https://wpolityce.pl/m/polityka/393679-jak-moze-wygladac-wojna-z-polska-o-pozydowskie-mienie-w-zwiazku-z-ustawa-447-widac-po-ataku-na-szwajcarskie-banki

A ustawa ta ma szeroki międzynarodowy kontekst bo tzw. mienie bezspadkowe dotyczy nie tylko Polski ale również wielu innych krajów europejskich o wiele bardziej odpowiedzialnych za Holokaust niż Polska. Więcej powiem w JUST ACT któremu przyświeca chęć uzyskania zadośćuczynienia finansowego za straty spowodowane Drugą Wojną Światową (i mnie wcale chęć takiego zadośćuczynienia nie bulwersuje bo ktoś jednak zburzył porządek i ład społeczny w Europie początku XX w.) towarzyszy walka o utrzymanie pewnego ładu finansowego jaki pojawił się wraz z oboma wojnami w Europie. Międzynarodowego ładu finansowego z dominującą rolą dolara i Amerykańskiej Rezerwy Federalnej. I tutaj mamy jednak kontrę:

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/referendum-w-szwajcarii-dot-bankowosci-moze-niezle-namieszac/q74bper

tej części elit finansowych, które tego ładu do końca nie akceptują.

Tak więc konkludując nie wypada raczej wymachiwać ustawą 447 jak cepem bez uwzględniania szerszego kontekstu.

Dziękuję za notkę i pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 11 maja 2018 09:00
11 maja 2018 16:00

@tomciob

Ma Pan rację – kontekst jest ważny, a jest on następujący:

1. wpolityce.pl itd. to organ senatora-nababa Biereckiego (SKOKi).
I akurat w SKOKach znaczna część pisowskich notabli/ich rodzin ma kredyty.

2. red. Janecki (podobnie jak Karnowscy) należy do grupy dziennikarzy, jak ich 6 lat temu nazwałem, „komercyjnie niepokornych”, co się samo tłumaczy

http://naszeblogi.pl/35084-nowy-tygodnik-lisieckiego-autorow-niepokornych-komercyjnie

https://naszeblogi.pl/35979-autorzy-niepokorni-aportuja

Drugi tekst Janeckiego znam, skomentowałem go nawet mediach społecznościowych, że w sprawie ustawy 447 Janecki wyczuł, że musi zameldować się na czele, bo inaczej się już nie da.
Co nie zmienia faktu, że jego porównanie: FAKTYCZNEJ kwoty należnej od Szwajcarów Żydom (32 miliony $) i kwoty im przez rekieterów przedstawionej do zapłaty (9,6 miliarda $) oraz ostatecznie wyrwanej – 1,5 miliarda $ pokazują mechanizm tego wałka.

3. Co zrobią Szwajcarzy – nie wiem, ale z Islandczyków też się banksterzy śmiali. Do czasu.

zaloguj się by móc komentować


tomciob @ewaryst-fedorowicz
11 maja 2018 16:19

Chyba się nie rozumiemy. Polska nie jest sprawcą Holokaustu więc trudno na niej oprzeć zwrot mienia abstrahując od międzynarodowych prawnych możliwości. Poza tym jak sobie Pan to praktycznie wyobraża?

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @tomciob 11 maja 2018 16:19
11 maja 2018 16:46

Przecież to byłoby niesprawiedliwe.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 11 maja 2018 16:19
11 maja 2018 18:01

@tomciolob

Nie rozumiemy się z pewnością:
1. "Polska nie jest sprawcą Holokaustu " : według Pana i mnie nie jest - według szefów rekieterskiej mafii i miionów Żydow na świecie jest, i co im Pan zrobi?
2. " trudno na niej oprzeć zwrot mienia abstrahując od międzynarodowych prawnych możliwości."
Sam Pan cytuje tekst Janeckiego, w którym najdosłowniej jak można tłumaczy na przykładzie obrabowania Szwajcarów przewagę argumentu siły nad prawnymi bzdetami.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Rozalia 11 maja 2018 16:46
11 maja 2018 21:02

A są, zna pani jakieś konkrety, osoby, ich status i pozycję oraz wypowiedź z domaganiem się od Polski jakiejś kwoty? Jeśli tak to proszę to pokazać. Chętnie się zapoznam. I chodzi mi o blogerów i dziennikarzy.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz 11 maja 2018 18:01
12 maja 2018 00:11

Z tymi Szwajcarami to ciekawy przykład. Po pierwsze zgodzili się zapłacić, a więc nie zostali obrabowani. Aby ustalić konkretne sumy roszczeń zaangażowali duże pieniądze i ludzi do sporządzenia porządnej kwerendy roszczeń. Okazało się, że jest znikoma w stosunku do roszczeń. Ale nie zapłacili pełnej kwoty roszczeń tylko jej część. Po prostu dokonano transakcji handlowej po której wycofano WSZYSTKIE roszczenia. Widocznie presja opinii amerykańskiej była dla Szwajcarów tyle warta. Trudno to nazwać grabieżą. Mogą nam się oczywiście roszczenia żydowskie nie podobać ale skoro są to oznacza, że trzeba je potraktować po prostu poważnie i najpierw zrobić kwerendę teoretycznej wartości tych roszczeń tak jak zrobiła to Szwajcaria państwo poważne. Używanie JUST ACT do straszenia Polaków wyimaginowaną kwotą roszczeń uważam za granie emocjami w celach politycznych.

Na tym kończę, z pozdrowieniami

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @tomciob 12 maja 2018 00:11
12 maja 2018 11:14

Kwerendę sobie można robić do upojenia, tylko że tymczasem strona polska jest całkiem zdominowana, a strona żydowska nie zamierza się liczyć z faktami. Kłamali, kłamią i będą kłamać. Czują się do tego uprawnieni, a obecny rząd sprzyja im szczególnie. Od dawna,  aż do chwili aktualnej, w Polsce  rządzą Żydzi z pomocą usłużnych szabesgojów.  Niech nikt nie przekonuje,  że jest inaczej.  Ten rządzi, z kogo nie wolno się śmiać, a skoro Polaków można bezkarnie okradać i obrzucać gnojem każdej konsystencji, to znaczy, że oni nie rządzą. Tymczasem  mogą sobie co najwyżej poskamłać na internetowych forach. Ku uciesze rządzących. 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Rozalia 12 maja 2018 11:14
12 maja 2018 12:46

Tylko że... to jest konkret, tu i teraz, czasy w których żyjemy i innego konkretu nie będzie. Dobrze pamiętam PRL. Przeżyłem w nim dzieciństwo i sporą część dorosłego życia. Był niewdzięczny i okropny ale... był moim miejscem do życia na ziemi. Jedynym jaki miałem. I teraz jest podobnie. Oczywiście, że jedyne co mogę to mogę sobie czasem i gdzieniegdzie pogadać, nic więcej. Więcej powiem nawet i to jest ograniczone bo słowa jako narracja mogą mieć siłę niszczącą lub tworzącą, a kanały dystrybucji słów, różne miejsca w internecie nazywane platformami blogowymi, też ograniczają/kontrolują wolność słowa. Słowa mogą bowiem tworzyć ale i zabijać. Zareagowałem na notkę Gospodarza w tym właśnie poczuciu narracyjnego sensu słów. Tylko tyle i aż tyle. Uogólnienie polegające na tym że Polską albo światem "rządzą Żydzi" mnie nie interesuje bo nie jestem w stanie zweryfikować tej opinii. A nawet jak rządzą to czy to zmienia świat w którym żyję? Dzielę ludzi na dobrych i złych albo raczej na czyniących dobro i mających inne zamiary. Jeśli odnieść to do podniesionej w notce kwestii ustawy 447 i zwrotu tzw. mienia bezspadkowego to uważam, że taki zwrot ma sens. Świat przed Drugą Wojną Światową w Polsce był światem kolorowym, wieloetnicznym, w którym Żydzi mieli swoje miejsce. Ale komuś to przeszkadzało i postanowił unicestwić ten świat. Ten ktoś jest winien Holokaustu, zagłady Żydów i Polaków ale również zagłady wielu innych ludzi, którzy nie zasłużyli na ten los. Czy wiemy kim ten ktoś jest/był. Czy już poniósł odpowiedzialność i konsekwencję unicestwienia kawałka historii ludzkości? Ustawa 447 przypomina o tym że nie, jeszcze nie i ja się z takim poglądem po prostu zgadzam.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 11 maja 2018 07:39
13 maja 2018 22:31

Naturalnie, ze to sie dopiero "gotuje"...

... dla przyszlej generacji Polakow, a co nam "ugotuja" to u Pana Boga w reku... niemniej jednak  MUSIMY  trzymac reke na pulsie... i byc przebiegli jak weze...

... tym samym sobie i Panu Bogu dopomoc  !!!

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować